Image
27.4.2016 0 Comments

Izbová rastlina Clairy dokáže pohltiť až 85 % toxínov

Niektoré druhy izbových rastlín dokážu podstatne znížiť koncentráciu škodlivých látok. Rastlina, ktorá dokáže pohltiť až 85 % toxínov z farieb, nábytku či kobercov, sa volá Clairy. Ide predovšetkým o škodlivé látky ako formaldehyd, trichlóretylén a benzén, ktoré môžu spôsobiť zdravotné komplikácie dýchacích ciest, srdca či dokonca rakovinu.

Najčastejším príznakom neprimeraného vdychovania týchto toxínov býva podráždenie sliznice nosa, očí a krku. Podľa spoluzakladateľa a CEO spoločnosti Clairy Paola Ganisa je škodlivý vzduch v domácnostiach problémom súčasnej doby. Zároveň neskrýva nadšenie z toho, že Clairy je zelená spoločnosť. Podľa neho ľudia skoro pochopia, že rastlinnými produktmi môžu dosiahnuť rovnaké alebo dokonca lepšie výsledky.

Na trhu už existujú rôzne čističe vzduchu, ale výhodou Clairy je to, že ide o prírodný produkt. Nevyžaduje si na čistenie vzduchu ďalšiu chémiu a zároveň je to pekná dekorácia bytových priestorov.

Čim je rastlina výnimočná a ako funguje? Clairy má predovšetkým výnimočný kvetináč. Je ručne vyrobený a keramický. Má zabudovaný ventilátor, ktorý poháňa vzduch do hliny a filtruje ovzdušie v domácnosti. Inteligentná kvetina disponuje senzormi, ktorých vyhodnotenia možno sledovať cez mobilnú aplikáciu.

Rastlina mala v kampani na Kickstarteri veľký a nečakaný úspech. Očakávania sa pohybovali okolo 100 000 USD, napokon sa na vývoj vyzbieralo 223 000 USD, pričom cena jednej rastliny by sa mala pohybovať okolo 177 EUR.

Zdroj: techinsider.io

kickstarter.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá