Image
27.4.2016 0 Comments

Izbová rastlina Clairy dokáže pohltiť až 85 % toxínov

Niektoré druhy izbových rastlín dokážu podstatne znížiť koncentráciu škodlivých látok. Rastlina, ktorá dokáže pohltiť až 85 % toxínov z farieb, nábytku či kobercov, sa volá Clairy. Ide predovšetkým o škodlivé látky ako formaldehyd, trichlóretylén a benzén, ktoré môžu spôsobiť zdravotné komplikácie dýchacích ciest, srdca či dokonca rakovinu.

Najčastejším príznakom neprimeraného vdychovania týchto toxínov býva podráždenie sliznice nosa, očí a krku. Podľa spoluzakladateľa a CEO spoločnosti Clairy Paola Ganisa je škodlivý vzduch v domácnostiach problémom súčasnej doby. Zároveň neskrýva nadšenie z toho, že Clairy je zelená spoločnosť. Podľa neho ľudia skoro pochopia, že rastlinnými produktmi môžu dosiahnuť rovnaké alebo dokonca lepšie výsledky.

Na trhu už existujú rôzne čističe vzduchu, ale výhodou Clairy je to, že ide o prírodný produkt. Nevyžaduje si na čistenie vzduchu ďalšiu chémiu a zároveň je to pekná dekorácia bytových priestorov.

Čim je rastlina výnimočná a ako funguje? Clairy má predovšetkým výnimočný kvetináč. Je ručne vyrobený a keramický. Má zabudovaný ventilátor, ktorý poháňa vzduch do hliny a filtruje ovzdušie v domácnosti. Inteligentná kvetina disponuje senzormi, ktorých vyhodnotenia možno sledovať cez mobilnú aplikáciu.

Rastlina mala v kampani na Kickstarteri veľký a nečakaný úspech. Očakávania sa pohybovali okolo 100 000 USD, napokon sa na vývoj vyzbieralo 223 000 USD, pričom cena jednej rastliny by sa mala pohybovať okolo 177 EUR.

Zdroj: techinsider.io

kickstarter.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá