Image
27.4.2016 0 Comments

Izbová rastlina Clairy dokáže pohltiť až 85 % toxínov

Niektoré druhy izbových rastlín dokážu podstatne znížiť koncentráciu škodlivých látok. Rastlina, ktorá dokáže pohltiť až 85 % toxínov z farieb, nábytku či kobercov, sa volá Clairy. Ide predovšetkým o škodlivé látky ako formaldehyd, trichlóretylén a benzén, ktoré môžu spôsobiť zdravotné komplikácie dýchacích ciest, srdca či dokonca rakovinu.

Najčastejším príznakom neprimeraného vdychovania týchto toxínov býva podráždenie sliznice nosa, očí a krku. Podľa spoluzakladateľa a CEO spoločnosti Clairy Paola Ganisa je škodlivý vzduch v domácnostiach problémom súčasnej doby. Zároveň neskrýva nadšenie z toho, že Clairy je zelená spoločnosť. Podľa neho ľudia skoro pochopia, že rastlinnými produktmi môžu dosiahnuť rovnaké alebo dokonca lepšie výsledky.

Na trhu už existujú rôzne čističe vzduchu, ale výhodou Clairy je to, že ide o prírodný produkt. Nevyžaduje si na čistenie vzduchu ďalšiu chémiu a zároveň je to pekná dekorácia bytových priestorov.

Čim je rastlina výnimočná a ako funguje? Clairy má predovšetkým výnimočný kvetináč. Je ručne vyrobený a keramický. Má zabudovaný ventilátor, ktorý poháňa vzduch do hliny a filtruje ovzdušie v domácnosti. Inteligentná kvetina disponuje senzormi, ktorých vyhodnotenia možno sledovať cez mobilnú aplikáciu.

Rastlina mala v kampani na Kickstarteri veľký a nečakaný úspech. Očakávania sa pohybovali okolo 100 000 USD, napokon sa na vývoj vyzbieralo 223 000 USD, pričom cena jednej rastliny by sa mala pohybovať okolo 177 EUR.

Zdroj: techinsider.io

kickstarter.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá