Image
22.6.2016 0 Comments

Islandská polárna žiara s LG OLED TV

Nová kampaň spoločnosti LG Electronics (LG) sprostredkuje pohľad na jedinečnú a nádhernú polárnu žiaru divákom z celého sveta vďaka svojim HDR 4K OLED televízorom. Kampaň začne koncertom islandskej kapely Of Monsters and Men 20. júla v Reykjavíku, nasledovať bude 4-mesačná, výstava krás Islandu zobrazená na LG OLED televízoroch.

„Za posledných 50 rokov patrí spoločnosť LG k tým najinovátorskejším na trhu s televízormi. Naše nové OLED TV sú toho skvelým dôkazom. A ako lepšie ukázať, čo vie, ako pomocou jedinečného prírodného úkazu, akým je práve polárna žiara? Verím, že naša kampaň osloví nielen fanúšikov nočnej oblohy, ale všetkých, ktorí milujú nádherne farebné scenérie,“ hovorí Marek Sojak z pobočky LG.

Polárna žiara čiže Aurora Borealis je na Islande od apríla do augusta nepozorovateľná kvôli nezapadajúcemu slnku, respektíve jeho jasu počas polárneho dňa. Spoločnosť LG sa preto rozhodla sprostredkovať tento jedinečný zážitok turistom a miestnym obyvateľom aj počas letných mesiacov. Na koncert Lights Out, Stars On, kde zahrá domáca kapela Of Monsters and Men, pozvala takmer tisíc klientov. Len pre túto noc sa koncertná hala Harpa v Reykjavíku stane perfektnou nočnou oblohou, ktorú bude simulovať štyridsať LG SIGNATURE OLED televízorov.

Inšpiráciou pre kampaň bol podnet islandského spisovateľa a aktivistami Andri Magnasona, ktorý v roku 2006 vyzval k zhasnutiu všetkého umelého osvetlenia, aby bola polárna žiara perfektne viditeľná na dokonale čiernom pozadí. Tak ako obloha bez svetelného smogu aj obrazovky OLED televízorov dokážu zobraziť perfektnú tmu. Počas celej kampane LG spolupracovala nielen s Andri Magnasonom, ale aj s profesionálnym astrofotografom Seanom Parkerom a populárnym technologickým youtuberom Lewisom Hilsentegerem, ktorý sa zároveň stal kreatívnym režisérom kampane.
Od 20. júla do 20. novembra kampaň doplní aj výstava fotografií islandskej krajiny a nočnej oblohy. Tvorba talentovaných miestnych fotografov bude zobrazená na LG OLED televízoroch v priestoroch koncertnej haly Harp.

Záujemcovia z celého sveta sa od 20. júna môžu zúčastniť súťaže o lístky na koncert a jedinečnú projekciu. Detaily k súťaži nájdete tu: www.facebook.com/lgtv, samotnú súťaž potom tu: www.tix.is/en/event/2973/lights-out-stars-on.
Teaser kampane je k videniu tu: www.youtube.com
Pre viac informácií navštívte http://www.lge.sk.

Autor: Redakcia
LG

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá