Image
21.6.2016 0 Comments

IoT Akcelerátor od Ericssonu naštartuje priemysel

Ericsson predstavil nový IoT Akcelerátor, kombinujúci IoT platformu so službami a úložiskom aplikácií, prostredníctvom ktorej sa zákazníci z oblastí ako verejná bezpečnosť a služby, doprava alebo koncept inteligentných miest môžu rýchlo a efektívne prepojiť s partnermi a následne získať investície a realizovať svoje nápady. IoT Akcelerátor umožní vyvinúť  a implementovať nové IoT riešenia a zároveň prekonať bariéry, spojené s cenou a zložitosťou tohto procesu. 

Oblasť IoT sa rozvíja a mení nezastaviteľným tempom. V súčasnosti už existuje približne 50 miliónov inteligentných zariadení, ktoré umožňujú implementáciu platformy, vyvinutej a spravovanej spoločnosťou Ericsson. IoT Akcelerátor umožní zákazníkom využiť príležitosti, ktoré oblasť IoT ponúka a nájsť rýchle riešenia, integrovateľné do existujúceho systému, vďaka čomu dôjde k minimalizácii nákladov.

IoT platforma si poradí so správou dát, fakturáciou, správou zariadení, správou konektivity aj s analýzami. Akcelerátor bude využívať cloudový systém a softwarové riešenie Ericssonu vrátane podpory NB-IoT, LTE Cat-M1 a EC-GSM-IoT. Ponuka bude využívať kompletné portfólio služieb spoločnosti Ericsson od počiatočného nastavenia cez obchodné poradenstvo, vývoj  a údržbu aplikácií až po systémové integrácie. Ponuka zahŕňa aj prepojenie s úložiskom aplikácií, čo umožňuje spoločnostiam vývoj riešení v úzkej spolupráci s ekosystémom partnerov aj s ich zákazníkmi.

Úspešné zapojenie zákazníkov vyžaduje schopnosť adaptácie na lokálne preferencie, dodržovanie špecifických regionálnych regulačných požiadaviek a požiadaviek odvetvia. Je teda potrebné prichádzať s riešeniami, ktoré sú rýchlo aplikovateľné na trhu. Z tohoto dôvodu bude Ericsson IoT Akcelerátor podporovať lokálne centrá, ktoré sa neskôr budú podieľať na globálnom riadení. ”Veríme, že organizáciám umožníme prepojiť osoby, zariadenia a prepojené produkty čo najrýchlejším a najefektívnejším spôsobom,” hovorí Marián Bezák z  Ericssonu.

Príkladom konceptu, založeného na aplikácii IoT Akcelerátoru, je systém verejnej dopravy a prepojených autobusov v meste Kigali v Rwande. Operátori monitorujú jednotlivé cestovné poriadky, čo umožňuje prispôsobiť trasu autobusu aktuálnej dopravnej situácii na cestách alebo uzávierkam, aby bola cesta čo najrýchlejší a najefektívnejšia. Zároveň je možné poskytovať cestujúcim presné informácie o tom, kde sa autobus nachádza a kedy príde do danej stanice. Toto riešenie je poskytované prostredníctvom cloudu a je kompletne riadené a udržiavané spoločnosťou Ericsson a jej partnermi. IoT Akcelerátor bude globálne dostupný v treťom štvrťroku 2016.

Viac informácií nájdete TU

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

DHL Supply Chain ponúka pracovné príležitosti na západnom Slovensku

28.10.2016 12:00

Spoločnosť DHL Supply Chain otvorila v septembri novú prevádzku v logistickom parku pri Senci. Je to už v poradí tretia prevádzka prinášajúca do západného regiónu nové pracovné príležitosti. O firme a ...

Tlačové správy

Používatelia nelicencovaného softvéru môžu dostať až 8 rokov nepodmienečne. Podnikatelia, stojí vám za to riskovať?

28.10.2016 11:28

Za nelicencovaný  softvér tvrdý trest IT správe dát a licencovaným softvérom, zdá sa, slovenskí podnikatelia neprikladajú dostatočnú pozornosť. Pritom konateľom firiem, ktoré porušujú zákon a pracujú ...

Tlačové správy

René Parák odchádza z postu riaditeľa komunikácie spoločnosti O2 Slovakia

28.10.2016 11:23

Dlhoročný šéf komunikácie spoločnosti O2 Slovakia René Parák ukončí k 31. októbru 2016 svoje pôsobenie na tejto pozícii. Do konca roka 2016 bude René Parák pôsobiť vo funkcii Predsedu správnej rady Fé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá