Image
21.6.2016 0 Comments

IoT Akcelerátor od Ericssonu naštartuje priemysel

Ericsson predstavil nový IoT Akcelerátor, kombinujúci IoT platformu so službami a úložiskom aplikácií, prostredníctvom ktorej sa zákazníci z oblastí ako verejná bezpečnosť a služby, doprava alebo koncept inteligentných miest môžu rýchlo a efektívne prepojiť s partnermi a následne získať investície a realizovať svoje nápady. IoT Akcelerátor umožní vyvinúť  a implementovať nové IoT riešenia a zároveň prekonať bariéry, spojené s cenou a zložitosťou tohto procesu. 

Oblasť IoT sa rozvíja a mení nezastaviteľným tempom. V súčasnosti už existuje približne 50 miliónov inteligentných zariadení, ktoré umožňujú implementáciu platformy, vyvinutej a spravovanej spoločnosťou Ericsson. IoT Akcelerátor umožní zákazníkom využiť príležitosti, ktoré oblasť IoT ponúka a nájsť rýchle riešenia, integrovateľné do existujúceho systému, vďaka čomu dôjde k minimalizácii nákladov.

IoT platforma si poradí so správou dát, fakturáciou, správou zariadení, správou konektivity aj s analýzami. Akcelerátor bude využívať cloudový systém a softwarové riešenie Ericssonu vrátane podpory NB-IoT, LTE Cat-M1 a EC-GSM-IoT. Ponuka bude využívať kompletné portfólio služieb spoločnosti Ericsson od počiatočného nastavenia cez obchodné poradenstvo, vývoj  a údržbu aplikácií až po systémové integrácie. Ponuka zahŕňa aj prepojenie s úložiskom aplikácií, čo umožňuje spoločnostiam vývoj riešení v úzkej spolupráci s ekosystémom partnerov aj s ich zákazníkmi.

Úspešné zapojenie zákazníkov vyžaduje schopnosť adaptácie na lokálne preferencie, dodržovanie špecifických regionálnych regulačných požiadaviek a požiadaviek odvetvia. Je teda potrebné prichádzať s riešeniami, ktoré sú rýchlo aplikovateľné na trhu. Z tohoto dôvodu bude Ericsson IoT Akcelerátor podporovať lokálne centrá, ktoré sa neskôr budú podieľať na globálnom riadení. ”Veríme, že organizáciám umožníme prepojiť osoby, zariadenia a prepojené produkty čo najrýchlejším a najefektívnejším spôsobom,” hovorí Marián Bezák z  Ericssonu.

Príkladom konceptu, založeného na aplikácii IoT Akcelerátoru, je systém verejnej dopravy a prepojených autobusov v meste Kigali v Rwande. Operátori monitorujú jednotlivé cestovné poriadky, čo umožňuje prispôsobiť trasu autobusu aktuálnej dopravnej situácii na cestách alebo uzávierkam, aby bola cesta čo najrýchlejší a najefektívnejšia. Zároveň je možné poskytovať cestujúcim presné informácie o tom, kde sa autobus nachádza a kedy príde do danej stanice. Toto riešenie je poskytované prostredníctvom cloudu a je kompletne riadené a udržiavané spoločnosťou Ericsson a jej partnermi. IoT Akcelerátor bude globálne dostupný v treťom štvrťroku 2016.

Viac informácií nájdete TU

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá