Image
9.6.2016 0 Comments

Investície v ČSOB odteraz “pod palcom”

Sledovať svoje investície smart, znamená, sledovať ich v aplikácii ČSOB SmartBanking. A to vďaka novej funkcionalite „Fondy“, ktorú ČSOB ako prvá slovenská banka sprístupnila pre svojich klientov priamo v smartfóne. Cez oceňovanú aplikáciu ČSOB SmartBanking je tak od júna 2016 možné sledovať vývoj investovaných finančných prostriedkov v priamom prenose.

Nezastaviteľnému trendu zdokonaľovania bankových produktov a služieb podľahli aj investície. Novou funkcionalitou v aplikácii ČSOB SmartBanking, ktorá má aktuálne približne 175 000 stiahnutí na aplikačných marketoch, sa stali Fondy. „Investície je dôležité sledovať priebežne, čiže je výhodou ich mať po ruke kedykoľvek a kdekoľvek. Preto sme sa rozhodli, že prehľad o portfóliu nakúpených fondov zakomponujeme do našej aplikácie, ktorá sa pridaním tejto funkcionality stáva jednou z najkompaktnejších bankových aplikácií na slovenskom trhu“, hovorí Andrea Baumgartnerová, riaditeľka pobočky zahraničnej správcovskej spoločnosti KBC Asset Management Slovensko.

Fondy na dotyk

S novým smart riešením v aplikácii ČSOB SmartBanking získajú klienti veľmi jednoduchý prehľad zloženia svojho portfólia po jednotlivých fondoch v rôznych menách, ako aj jeho celkovú hodnotu prepočítanú na EUR. Taktiež získajú informácie o histórii pohybov s jednoduchým či detailným prehľadom obchodov. Samozrejmosťou sú aj zobrazenia fondov svojich detí, či o osoby, ktorej je klient disponentom.

Funkcionalita Fondy ponúka informácie o zhodnotení, pričom je možné vybrať si z viacerých jeho zobrazení. Investorovi je k dispozícii aj grafický náhľad za obdobie vývoja fondu, počas ktorého do fondu  investoval.

Aplikácia zobrazuje všetky investície, či už jednorazové v pobočke, pravidelné cez Investičný program, ako aj investície realizované cez ČSOB Internetbanking 24.

Aplikácia ČSOB SmartBanking má aktuálne vyše 86 000 aktívnych užívateľov, ktorí sa do aplikácie prihlasujú v priemere 18-krát za mesiac. Medzi aktívne využívané služby patrí najmä skenovanie IBAN kódu, ako aj kompletných platobných dát cez čiarový a QR kód. V priemere až 12 % z celkových SEPA platieb v aplikácii je realizovaných prostredníctvom skenera.

Používanie aplikácie sa zvyšuje z mesiaca na mesiac. Okrem platieb je záujem aj o uzatvorenie cestovného poistenia, uhradenie mimoriadnej splátky hypotéky, dobitie kreditu na telefón a zvyšuje sa tiež záujem o pôžičky (spotrebný úver, kreditná karta, povolené prečerpanie).

V najnovšej verzii aplikácie môže používateľ priamo z aplikácie zaslať svoj názor alebo námet na jej vylepšenie prostredníctvom novej služby „Váš názor“.

Spokojnosť užívateľov aplikácie ČSOB SmartBanking dokazujú aj hodnotenia na marketoch, kde si aplikácia udržiava vysoké „známky“: vyše 4,5 na Obchod Play a 4+ na App store.

Viac o novej funkcionalite Fondy, ako i o aplikácii ČSOB SmartBanking sa dozviete na: 

www.csobsmartbanking.sk.

Zobrazit Galériu
Autor: TS ČSOB

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá