11.1.2016 0 Comments

Internet vecí: Tri riešenia pre inteligentné domy a mestá

Ericsson (NASDAQ:ERIC) predstavil na veľtrhu CES v Las Vegas tri nové riešenia určené poskytovateľom komunikačných služieb a energetickým spoločnostiam. Ide o nové technológie, ktoré umožnia prinášať inovatívne služby a uspokojovať požiadavky rýchlo nastupujúceho internetu vecí.

Z neho sa stáva kľúčový nositeľ zmien a transformácie spoločnosti aj vďaka tomu, že spája fyzický a digitálny svet. Na jeseň publikovaná správa Ericsson Mobility Report predpovedá, že do roku 2021 bude vo svete pripojených na internet 28 miliárd zariadení, pričom polovica z nich má fungovať na báze M2M a internetu vecí.

Niet pochýb, že to zmení spoločnosť ako ju poznáme. Zmeny prinesú inteligentné mestá, pripojené budú naše domovy, ale aj spotrebiteľské zariadenia každého druhu. Ericsson do tohto inovačného procesu prispel tromi novými riešeniami:

  • Smart Metering ako služba
  • User & IoT Data Analytics

Riešenie 1: Smart Metering ako služba

Novinka od Ericssonu umožní energetickým spoločnostiam outsourcovať komplexné procesy súvisicace so smart meteringom. Potvrdzujú to aj skúsenosti švédskej firmy, ktorá takýmto spôsobom riadi 42 miliónov odberných bodov po celom svete. Tento prístup sľubuje skrátenie času dodania služieb na trh, excelentný dohľad nad riadením a operáciami, ako aj maximálne úspory nákladov.

Z nového riešenia budú profitovať aj spotrebitelia. Lepšie spravovaný smart metering a inteligentnejšie energetické siete prinesú spoľahlivejšie služby, presnejšiu fakturáciu a schopnosť kontrolovať a riadiť svoju spotrebu. Riešenie bude komerčne dostupné v druhom kvartáli 2016.

Riešenie 2: User & IoT Data Analytics

Exponenciálny rast počtu pripojených zariadení je pre telekomunikačných operátorov príležitosťou ponúkať v ekosystéme internetu vecí viac služieb ako len poskytovanie pripojenia. Napríklad analýzy zákazníckych dát súvisiace s internetom vecí v reálnom čase. Práve tým sa zaoberá riešenie User & IoT Data Analytics, ktoré bude komerčne dostupné od konca druhého kvartálu 2016.

Riešenie 3: Networks Software 17A for Massive IoT

V septembri 2015 predstavil Ericsson sadu softvérových nástrojov, ktoré pomôžu zrýchliť nástup internetu vecí a odstrániť prekážky jeho masovému rozšíreniu. Teraz švédska firma prišla s aktualizáciou, ktorá má reagovať na očakávané masívne rozšírenie zariadení v rámci internetu vecí. Riešenie s názvom Network Software 17A for Massive IoT podporuje milióny pripojení v rámci jednej lokality. Softvérová aktualizácia zapojí najnovšiu kategóriu zariadení pre LTE pripojenie - úzkopásmový internet vecí (Narrowband-IoT), do existujúcich sieťových infraštruktúr. Zároveň umožní rýchle zavedenie spoľahlivej a bezpečnej mobilnej konektivity a minimálne celkové náklady na investíciu.

Úzkopásmové technológie v rámci internetu vecí, ako napríklad smart metering alebo monitoring senzorov umožnia flexibilné škálovanie a podporu miliónov pripojení v rámci jednej lokality. Takisto znižujú náklady modulov o 90 % a poskytuje sedemkrát lepšie pokrytie. V úspornom režime dokážu predĺžiť životnosť batérie na 10 rokov, pričom modul bude stále pripojený a dostupný.

Riešenie Ericsson Networks Software 17A for Massive IoT bude komerčne dostupné v poslednom štvrťroku 2016.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá