Image
20.8.2014 0 Comments

Inteligentný náramok monitoruje tep dieťaťa, jeho spánkové cykly a dokáže predvídať, kedy sa prebudí

sproutling2.jpg Náramok Sproutling charakterizujú jeho tvorcovia ako „najinteligentnejší baby monitor na svete". Sleduje spánok dieťaťa, jeho náladu a podmienky v izbe a informácie odovzdáva rodičom prostredníctvom aplikácie pre iOS.

Náramok treba spárovať so základňovou stanicou (výrobca ju nazýva „nabíjacia miska"), ktorá sa nachádza takisto v miestnosti, kde spí dieťa. Tá prenáša namerané údaje na smartfón rodičov. Ak sa novorodenec v spánku prevalí na brucho, zvyšuje sa tým hrozba syndrómu náhleho úmrtia dieťaťa. Sproutling na to upozorní rodičov, ktorí môžu potom dieťa opäť otočiť na chrbát.

Základňová stanica môže merať aj teplotu v miestnosti a hladinu okolitého hluku, ak podmienky nie sú ideálne, pošle varovanie rodičom. Okrem toho náramok sleduje aj tep dieťaťa, jeho spánkové cykly a dokáže predvídať, kedy sa dieťa prebudí. Aplikácia môže sledovať aj viac detí, ak každé z nich má vlastný náramok.

sproutling.jpg

Spoločnosť Sproutling vyvíjala technológiu baby monitora dva roky. Náramok má flexibilné jadro, obklopené chirurgickým silikónom (zdravotne neškodným). Prúžok sa obvinie okolo členka dieťaťa. Je umývateľný a možno ho upevniť aj jednou rukou. Dáta sa pomocou technológie Bluetooth prenášajú do nabíjacej misky a tá ich posiela do aplikácie pre iPhone prostredníctvom serverov spoločnosti. Náramok je vybavený batériou, ktorá vydrží asi na tri dni používania, potom ju možno nabiť umiestnením zariadenia do nabíjacej misky. Úplné nabitie trvá asi tri hodiny.


Odosielanie dát na servery spoločnosti Sproutling môžu rodičia pozastaviť, ale jej spoluzakladateľ Chris Bruce ich ubezpečuje, že spoločnosť údaje úplne anonymizuje a robí neidentifikovateľnými.

Náramok by sa mal do predaja dostať v marci 2015 a jeho bežná cena bude 299 dolárov. V súčasnosti si ho možno predobjednať za 249 dolárov.

Zdroj: theverge.com
techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá