Image
20.8.2014 0 Comments

Inteligentný náramok monitoruje tep dieťaťa, jeho spánkové cykly a dokáže predvídať, kedy sa prebudí

sproutling2.jpg Náramok Sproutling charakterizujú jeho tvorcovia ako „najinteligentnejší baby monitor na svete". Sleduje spánok dieťaťa, jeho náladu a podmienky v izbe a informácie odovzdáva rodičom prostredníctvom aplikácie pre iOS.

Náramok treba spárovať so základňovou stanicou (výrobca ju nazýva „nabíjacia miska"), ktorá sa nachádza takisto v miestnosti, kde spí dieťa. Tá prenáša namerané údaje na smartfón rodičov. Ak sa novorodenec v spánku prevalí na brucho, zvyšuje sa tým hrozba syndrómu náhleho úmrtia dieťaťa. Sproutling na to upozorní rodičov, ktorí môžu potom dieťa opäť otočiť na chrbát.

Základňová stanica môže merať aj teplotu v miestnosti a hladinu okolitého hluku, ak podmienky nie sú ideálne, pošle varovanie rodičom. Okrem toho náramok sleduje aj tep dieťaťa, jeho spánkové cykly a dokáže predvídať, kedy sa dieťa prebudí. Aplikácia môže sledovať aj viac detí, ak každé z nich má vlastný náramok.

sproutling.jpg

Spoločnosť Sproutling vyvíjala technológiu baby monitora dva roky. Náramok má flexibilné jadro, obklopené chirurgickým silikónom (zdravotne neškodným). Prúžok sa obvinie okolo členka dieťaťa. Je umývateľný a možno ho upevniť aj jednou rukou. Dáta sa pomocou technológie Bluetooth prenášajú do nabíjacej misky a tá ich posiela do aplikácie pre iPhone prostredníctvom serverov spoločnosti. Náramok je vybavený batériou, ktorá vydrží asi na tri dni používania, potom ju možno nabiť umiestnením zariadenia do nabíjacej misky. Úplné nabitie trvá asi tri hodiny.


Odosielanie dát na servery spoločnosti Sproutling môžu rodičia pozastaviť, ale jej spoluzakladateľ Chris Bruce ich ubezpečuje, že spoločnosť údaje úplne anonymizuje a robí neidentifikovateľnými.

Náramok by sa mal do predaja dostať v marci 2015 a jeho bežná cena bude 299 dolárov. V súčasnosti si ho možno predobjednať za 249 dolárov.

Zdroj: theverge.com
techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá