Image
21.5.2014 0 Comments

Inteligentný kryt Lunecase využíva elektromagnetické vyžarovanie telefónu. Upozorní vás na prichádzajúci hovor a SMS

lunecase2.jpg Na portáli Kickstarter beží kampaň na financovanie výroby nového typu krytu na iPhone, ktorý zbiera elektromagnetickú energiu z telefónu a používa ju na napájanie LED svetiel na zadnej strane. Na prichádzajúci hovor vás potom upozorní rozsvietená ikona. Podobný symbol sa zobrazí aj pri prijatej textovej správe. Takéto vizuálne oznámenie môže prísť vhod, keď ste telefón chceli umlčať jeho položením na stôl lícnou stranou nadol.

Kryt Lunecase teda nečerpá energiu z batérie iPhonu, ale využíva jeho elektromagnetické vyžarovanie. Obal pracuje len v sieti GSM, nie je kompatibilný so sieťou CDMA. Veľkosťou je prispôsobený modelom iPhone 5, 5C a 5S. Ranú verziu krytu predstavila spoločnosť Conceptor už na CES 2014, tá však na oznámenia používala zelený LED krúžok okolo loga Apple. Novšia verzia má oddelené biele ikony, aby bolo možné rozlišovať medzi hovorom a textovou správou.


Obal je vyrobený z vysokokvalitného plastu s tenkou gumovou ochrannou vrstvou. Jeho okraje sú trochu vystúpené, takže displej sa nebude dotýkať podložky. Okrem základného čierneho vyhotovenia budú neskôr k dispozícii aj verzie s inou farbou.

lunecase.gif

Objavili sa obavy, či obal nebude ovplyvňovať kvalitu hovoru, tvorcovia však tvrdia, že počas niekoľkomesačného testovania prototypu sa nepreukázal nijaký vplyv na sieť GSM.


Verzia Lunecase Eclipse s blikajúcim krúžkom okolo loga Apple sa na Kickstarteri ponúka za 35 dolárov, cena vyhotovenia Basic Lunecase s dvoma ikonami je 39 dolárov. Projekt zaznamenal veľký úspech, cieľová suma 50 000 dolárov bola prekročená, v súčasnosti je na konte už takmer 130 000 dolárov. Tím ponúka aj zľavu na verziu obalu na iPhone 6, očakáva sa, že tá bude dostupná do troch mesiacov po uvedení iPhonu 6 na trh.

V porovnaní s inými projektmi na Kicksterteri má Lunecase dosť rýchly harmonogram. Výroba prvej série sa má začať v júli 2014 a prvé dodávky sa uskutočnia v auguste.

Zdroj: digitaltrends.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty 1

Ockel Sirius A – plnohodnotný počítač s Windows 10, 6" dotykovým displejom a podporou 4K videa

19.10.2016 00:22

Minipočítače so systémom Windows 10 predstavilo v poslednom čase viacero spoločností. Patrí k nim aj firma Ockel, vyvíjajúca mini PC s Windows 10, ktoré sa zmestí do dlane. Zaujímavé zariadenie s názv ...

Produkty

Nový Chromebook Pro od Samsungu zvládne 4K video a bude vybavený digitálnym perom

19.10.2016 00:19

Podľa uniknutých informácií má Samsung pridať ďalšie zariadenie do rozrastajúceho sa zoznamu chromebookov typu 2-v-1 a s 360-stupňovými pántmi.  Bude to 12,3-palcový Chromebook Pro s dotykovým displej ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá