Image
21.5.2014 0 Comments

Inteligentný kryt Lunecase využíva elektromagnetické vyžarovanie telefónu. Upozorní vás na prichádzajúci hovor a SMS

lunecase2.jpg Na portáli Kickstarter beží kampaň na financovanie výroby nového typu krytu na iPhone, ktorý zbiera elektromagnetickú energiu z telefónu a používa ju na napájanie LED svetiel na zadnej strane. Na prichádzajúci hovor vás potom upozorní rozsvietená ikona. Podobný symbol sa zobrazí aj pri prijatej textovej správe. Takéto vizuálne oznámenie môže prísť vhod, keď ste telefón chceli umlčať jeho položením na stôl lícnou stranou nadol.

Kryt Lunecase teda nečerpá energiu z batérie iPhonu, ale využíva jeho elektromagnetické vyžarovanie. Obal pracuje len v sieti GSM, nie je kompatibilný so sieťou CDMA. Veľkosťou je prispôsobený modelom iPhone 5, 5C a 5S. Ranú verziu krytu predstavila spoločnosť Conceptor už na CES 2014, tá však na oznámenia používala zelený LED krúžok okolo loga Apple. Novšia verzia má oddelené biele ikony, aby bolo možné rozlišovať medzi hovorom a textovou správou.


Obal je vyrobený z vysokokvalitného plastu s tenkou gumovou ochrannou vrstvou. Jeho okraje sú trochu vystúpené, takže displej sa nebude dotýkať podložky. Okrem základného čierneho vyhotovenia budú neskôr k dispozícii aj verzie s inou farbou.

lunecase.gif

Objavili sa obavy, či obal nebude ovplyvňovať kvalitu hovoru, tvorcovia však tvrdia, že počas niekoľkomesačného testovania prototypu sa nepreukázal nijaký vplyv na sieť GSM.


Verzia Lunecase Eclipse s blikajúcim krúžkom okolo loga Apple sa na Kickstarteri ponúka za 35 dolárov, cena vyhotovenia Basic Lunecase s dvoma ikonami je 39 dolárov. Projekt zaznamenal veľký úspech, cieľová suma 50 000 dolárov bola prekročená, v súčasnosti je na konte už takmer 130 000 dolárov. Tím ponúka aj zľavu na verziu obalu na iPhone 6, očakáva sa, že tá bude dostupná do troch mesiacov po uvedení iPhonu 6 na trh.

V porovnaní s inými projektmi na Kicksterteri má Lunecase dosť rýchly harmonogram. Výroba prvej série sa má začať v júli 2014 a prvé dodávky sa uskutočnia v auguste.

Zdroj: digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá