Image
4.5.2015 0 Comments

Inteligentné okuliare automobilky Mini sa snažia uspieť tam, kde Google Glass zlyhal

mini_augmented_vision.jpg Automobilka Mini, patriaca BMW, predstavila koncept systému na rozšírenú realitu založený na high-tech okuliaroch, ktoré poskytnú údaje o reálnom svete, ako aj navigačné a bezpečnostné informácie.

Okuliare systému Mini Augmented Vision nerušivo zobrazujú užitočné informácie o rýchlosti, trase a navigácii bezprostredne v zornom poli používateľa. Podľa zástupcu automobilky ide o „ďalšiu iteráciu head-up displeja". Nie je to však štandardný HUD, okuliare sú prepojené s autom a prijímajú podnety zo senzorov a kamier umiestnených v aute a na karosérii. No ponúkajú len obmedzené množstvo informácií, ktoré majú uľahčiť jazdu vrátane „prvej a poslednej míle", teda odchodu od auta po jeho zaparkovaní a následnej lokalizácie jeho polohy po príchode na parkovisko.

mini_augmented_vision_info.png

Výpočtový výkon je umiestnený v mohutnom ráme okuliarov. Je založený na procesore Snapdragon 805 a zahŕňa niekoľko inerciálnych senzorov a kameru. Aby sa výrobca vyhol všetkým otázkam týkajúcim sa ochrany súkromia, kamera má obmedzené použitie. Slúži len na určenie polohy okuliarov vo vozidle a „v žiadnom prípade nie je určená na zhotovovanie a ukladanie videa alebo fotografií", uvádza sa v tlačovej správe Mini.

mini_augmented_vision2.jpg

Okuliare síce majú väčšiu hmotnosť, no sú celkom sebestačné, na rozdiel od prototypu HoloLens od Microsoftu nemajú nijaký napájací kábel. Informácie sa zobrazujú stereoskopicky a vo vysokom rozlíšení (720p) vďaka súprave menších šošoviek, ktoré sa nachádzajú za väčšími vonkajšími sklami, ktoré môžu byť aj dioptrické. Okuliare sú vybavené technológiami Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Pripojenie do internetu nie je nevyhnutné, ak si používateľ vopred stiahne dáta do smartfónu. Na ovládanie je k dispozícii jediné tlačidlo, ktoré slúži ako miniatúrny trackpad aj tlačidlo na výber.


Hoci systém je ešte ďaleko od finalizácie, niektorí šťastlivci mali možnosť vyskúšať si demoverziu. Podľa ich vyjadrenia Mini Augmented Vision podobne ako Microsoft HoloLens vzbudzuje nádeje ohľadne budúcnosti rozšírenej reality.

Zdroj: arstechnica.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá