Image
4.5.2015 0 Comments

Inteligentné okuliare automobilky Mini sa snažia uspieť tam, kde Google Glass zlyhal

mini_augmented_vision.jpg Automobilka Mini, patriaca BMW, predstavila koncept systému na rozšírenú realitu založený na high-tech okuliaroch, ktoré poskytnú údaje o reálnom svete, ako aj navigačné a bezpečnostné informácie.

Okuliare systému Mini Augmented Vision nerušivo zobrazujú užitočné informácie o rýchlosti, trase a navigácii bezprostredne v zornom poli používateľa. Podľa zástupcu automobilky ide o „ďalšiu iteráciu head-up displeja". Nie je to však štandardný HUD, okuliare sú prepojené s autom a prijímajú podnety zo senzorov a kamier umiestnených v aute a na karosérii. No ponúkajú len obmedzené množstvo informácií, ktoré majú uľahčiť jazdu vrátane „prvej a poslednej míle", teda odchodu od auta po jeho zaparkovaní a následnej lokalizácie jeho polohy po príchode na parkovisko.

mini_augmented_vision_info.png

Výpočtový výkon je umiestnený v mohutnom ráme okuliarov. Je založený na procesore Snapdragon 805 a zahŕňa niekoľko inerciálnych senzorov a kameru. Aby sa výrobca vyhol všetkým otázkam týkajúcim sa ochrany súkromia, kamera má obmedzené použitie. Slúži len na určenie polohy okuliarov vo vozidle a „v žiadnom prípade nie je určená na zhotovovanie a ukladanie videa alebo fotografií", uvádza sa v tlačovej správe Mini.

mini_augmented_vision2.jpg

Okuliare síce majú väčšiu hmotnosť, no sú celkom sebestačné, na rozdiel od prototypu HoloLens od Microsoftu nemajú nijaký napájací kábel. Informácie sa zobrazujú stereoskopicky a vo vysokom rozlíšení (720p) vďaka súprave menších šošoviek, ktoré sa nachádzajú za väčšími vonkajšími sklami, ktoré môžu byť aj dioptrické. Okuliare sú vybavené technológiami Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Pripojenie do internetu nie je nevyhnutné, ak si používateľ vopred stiahne dáta do smartfónu. Na ovládanie je k dispozícii jediné tlačidlo, ktoré slúži ako miniatúrny trackpad aj tlačidlo na výber.


Hoci systém je ešte ďaleko od finalizácie, niektorí šťastlivci mali možnosť vyskúšať si demoverziu. Podľa ich vyjadrenia Mini Augmented Vision podobne ako Microsoft HoloLens vzbudzuje nádeje ohľadne budúcnosti rozšírenej reality.

Zdroj: arstechnica.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá