Image
4.5.2015 0 Comments

Inteligentné okuliare automobilky Mini sa snažia uspieť tam, kde Google Glass zlyhal

mini_augmented_vision.jpg Automobilka Mini, patriaca BMW, predstavila koncept systému na rozšírenú realitu založený na high-tech okuliaroch, ktoré poskytnú údaje o reálnom svete, ako aj navigačné a bezpečnostné informácie.

Okuliare systému Mini Augmented Vision nerušivo zobrazujú užitočné informácie o rýchlosti, trase a navigácii bezprostredne v zornom poli používateľa. Podľa zástupcu automobilky ide o „ďalšiu iteráciu head-up displeja". Nie je to však štandardný HUD, okuliare sú prepojené s autom a prijímajú podnety zo senzorov a kamier umiestnených v aute a na karosérii. No ponúkajú len obmedzené množstvo informácií, ktoré majú uľahčiť jazdu vrátane „prvej a poslednej míle", teda odchodu od auta po jeho zaparkovaní a následnej lokalizácie jeho polohy po príchode na parkovisko.

mini_augmented_vision_info.png

Výpočtový výkon je umiestnený v mohutnom ráme okuliarov. Je založený na procesore Snapdragon 805 a zahŕňa niekoľko inerciálnych senzorov a kameru. Aby sa výrobca vyhol všetkým otázkam týkajúcim sa ochrany súkromia, kamera má obmedzené použitie. Slúži len na určenie polohy okuliarov vo vozidle a „v žiadnom prípade nie je určená na zhotovovanie a ukladanie videa alebo fotografií", uvádza sa v tlačovej správe Mini.

mini_augmented_vision2.jpg

Okuliare síce majú väčšiu hmotnosť, no sú celkom sebestačné, na rozdiel od prototypu HoloLens od Microsoftu nemajú nijaký napájací kábel. Informácie sa zobrazujú stereoskopicky a vo vysokom rozlíšení (720p) vďaka súprave menších šošoviek, ktoré sa nachádzajú za väčšími vonkajšími sklami, ktoré môžu byť aj dioptrické. Okuliare sú vybavené technológiami Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Pripojenie do internetu nie je nevyhnutné, ak si používateľ vopred stiahne dáta do smartfónu. Na ovládanie je k dispozícii jediné tlačidlo, ktoré slúži ako miniatúrny trackpad aj tlačidlo na výber.


Hoci systém je ešte ďaleko od finalizácie, niektorí šťastlivci mali možnosť vyskúšať si demoverziu. Podľa ich vyjadrenia Mini Augmented Vision podobne ako Microsoft HoloLens vzbudzuje nádeje ohľadne budúcnosti rozšírenej reality.

Zdroj: arstechnica.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá