Image
14.1.2014 0 Comments

Inteligentná konzola EmoSpark sleduje vašu náladu, a keď treba, pokúsi sa ju zlepšiť

Emospark.jpg EmoSpark je „konzola s umelou inteligenciou" v tvare kocky, ktorá využíva sledovanie tváre a reči na analýzu a posúdenie ľudských emócií a na základe toho poskytne zodpovedajúci obsah.

Kocka s rozmermi 90 × 90× 90 mm sa zmestí do dlane, je vybavená technológiami Wi-Fi a Bluetooth a reaguje na emócie používateľa pomocou kombinácie obsahovej analýzy a softvéru na sledovanie tváre. Podľa jej autora Patricka Rosenthala rozlišuje nielen jednotlivých členov domácnosti, ale aj základné ľudské pocity a vytvára emočné profily všetkých ľudí, ktorí s ňou interagujú.

„Technológia na sledovanie tváre je osvedčená, no my sme ju použili trochu inak - na sledovanie a spracúvanie rôznych emócií," vyjadril sa Rosenthal. EmoSpark obsahuje unikátny čip nazvaný Emotional Processing Unit. Ten umožňuje kocke vytvoriť graf emocionálneho profilu pre všetkých používateľov. EmoSpark si ukladá všetky informácie ako akýsi „odtlačok prsta" pre každého člena rodiny, s ktorým komunikuje.

emospark_2.jpg

Používatelia môžu s kockou komunikovať hlasom prostredníctvom smart TV alebo písaním cez smartfón, tablet či počítač. Na základe analýzy týchto údajov a pomocou technológie sledovania tváre kocka rozpozná používateľa a jeho náladu. Rozlišuje medzi ôsmimi základnými ľudskými pocitmi: radosť, smútok, dôvera, znechutenie, strach, hnev, prekvapenie, očakávanie.

Spočiatku sa konzola snaží zlepšiť náladu používateľa odporúčaním konkrétnej pesničky, videa alebo iného obsahu na stránkach, ako je Facebook či YouTube. No postupom času sa vzťah medzi kockou a používateľom vyvíja a prístroj nadobúda zručnosť v konverzácii a ponukách na zlepšenie pohody. To je podľa Rosenthala významný pokrok v oblasti umelej inteligencie, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou jeho technológie.


Kocka bude mať otvorené API (Application Programming Interface), čo umožní vývojárom vkladať do nej nové technológie v podobe aplikácií na Google Play. „Konverzačný engine, moduly na rozpoznávanie hlasu a reči možno teda inovovať a nahradiť, takže používateľ si môže urobiť vlastnú kocku," povedal Rosenthal.

Kocku EmoSpark možno použiť aj ako nástroj na e-learning. Dá sa totiž prepojiť s Freebase, čo je zbierka on-line znalostí, vlastnená spoločnosťou Google, ktorá umožňuje odpovedať na otázky týkajúce sa viac ako 39 miliónov tém. Takisto môžete použiť EmoSpark na ovládanie robotického zariadenia.

Pokiaľ ide o technické špecifikácie kocky poháňanej Androidom, obsahuje 1,8 GHz procesor, 2 GB pamäte DDR3 a 20 MHz čip EPU (Emotion Processing Unit). Ďalej má zabudovanú anténu, Wi-Fi 802.11b/g/n, porty USB 2.0, microUSB a HDMI 1.4.

Crowdfundingová kampaň na financovanie výroby kocky EmoSpark beží na stránke Indiegogo. Cieľová suma je 100 000 dolárov, doteraz sa nazbieralo takmer 12 000 dolárov, no kampaň potrvá ešte viac ako 40 dní. Prví prispievatelia dostanú kocku za 224 dolárov, dodávky sa podľa predpokladov majú začať v máji 2014.

Zdroj: gizmag.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá