Image
14.1.2014 0 Comments

Inteligentná konzola EmoSpark sleduje vašu náladu, a keď treba, pokúsi sa ju zlepšiť

Emospark.jpg EmoSpark je „konzola s umelou inteligenciou" v tvare kocky, ktorá využíva sledovanie tváre a reči na analýzu a posúdenie ľudských emócií a na základe toho poskytne zodpovedajúci obsah.

Kocka s rozmermi 90 × 90× 90 mm sa zmestí do dlane, je vybavená technológiami Wi-Fi a Bluetooth a reaguje na emócie používateľa pomocou kombinácie obsahovej analýzy a softvéru na sledovanie tváre. Podľa jej autora Patricka Rosenthala rozlišuje nielen jednotlivých členov domácnosti, ale aj základné ľudské pocity a vytvára emočné profily všetkých ľudí, ktorí s ňou interagujú.

„Technológia na sledovanie tváre je osvedčená, no my sme ju použili trochu inak - na sledovanie a spracúvanie rôznych emócií," vyjadril sa Rosenthal. EmoSpark obsahuje unikátny čip nazvaný Emotional Processing Unit. Ten umožňuje kocke vytvoriť graf emocionálneho profilu pre všetkých používateľov. EmoSpark si ukladá všetky informácie ako akýsi „odtlačok prsta" pre každého člena rodiny, s ktorým komunikuje.

emospark_2.jpg

Používatelia môžu s kockou komunikovať hlasom prostredníctvom smart TV alebo písaním cez smartfón, tablet či počítač. Na základe analýzy týchto údajov a pomocou technológie sledovania tváre kocka rozpozná používateľa a jeho náladu. Rozlišuje medzi ôsmimi základnými ľudskými pocitmi: radosť, smútok, dôvera, znechutenie, strach, hnev, prekvapenie, očakávanie.

Spočiatku sa konzola snaží zlepšiť náladu používateľa odporúčaním konkrétnej pesničky, videa alebo iného obsahu na stránkach, ako je Facebook či YouTube. No postupom času sa vzťah medzi kockou a používateľom vyvíja a prístroj nadobúda zručnosť v konverzácii a ponukách na zlepšenie pohody. To je podľa Rosenthala významný pokrok v oblasti umelej inteligencie, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou jeho technológie.


Kocka bude mať otvorené API (Application Programming Interface), čo umožní vývojárom vkladať do nej nové technológie v podobe aplikácií na Google Play. „Konverzačný engine, moduly na rozpoznávanie hlasu a reči možno teda inovovať a nahradiť, takže používateľ si môže urobiť vlastnú kocku," povedal Rosenthal.

Kocku EmoSpark možno použiť aj ako nástroj na e-learning. Dá sa totiž prepojiť s Freebase, čo je zbierka on-line znalostí, vlastnená spoločnosťou Google, ktorá umožňuje odpovedať na otázky týkajúce sa viac ako 39 miliónov tém. Takisto môžete použiť EmoSpark na ovládanie robotického zariadenia.

Pokiaľ ide o technické špecifikácie kocky poháňanej Androidom, obsahuje 1,8 GHz procesor, 2 GB pamäte DDR3 a 20 MHz čip EPU (Emotion Processing Unit). Ďalej má zabudovanú anténu, Wi-Fi 802.11b/g/n, porty USB 2.0, microUSB a HDMI 1.4.

Crowdfundingová kampaň na financovanie výroby kocky EmoSpark beží na stránke Indiegogo. Cieľová suma je 100 000 dolárov, doteraz sa nazbieralo takmer 12 000 dolárov, no kampaň potrvá ešte viac ako 40 dní. Prví prispievatelia dostanú kocku za 224 dolárov, dodávky sa podľa predpokladov majú začať v máji 2014.

Zdroj: gizmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá