Image
14.1.2014 0 Comments

Inteligentná konzola EmoSpark sleduje vašu náladu, a keď treba, pokúsi sa ju zlepšiť

Emospark.jpg EmoSpark je „konzola s umelou inteligenciou" v tvare kocky, ktorá využíva sledovanie tváre a reči na analýzu a posúdenie ľudských emócií a na základe toho poskytne zodpovedajúci obsah.

Kocka s rozmermi 90 × 90× 90 mm sa zmestí do dlane, je vybavená technológiami Wi-Fi a Bluetooth a reaguje na emócie používateľa pomocou kombinácie obsahovej analýzy a softvéru na sledovanie tváre. Podľa jej autora Patricka Rosenthala rozlišuje nielen jednotlivých členov domácnosti, ale aj základné ľudské pocity a vytvára emočné profily všetkých ľudí, ktorí s ňou interagujú.

„Technológia na sledovanie tváre je osvedčená, no my sme ju použili trochu inak - na sledovanie a spracúvanie rôznych emócií," vyjadril sa Rosenthal. EmoSpark obsahuje unikátny čip nazvaný Emotional Processing Unit. Ten umožňuje kocke vytvoriť graf emocionálneho profilu pre všetkých používateľov. EmoSpark si ukladá všetky informácie ako akýsi „odtlačok prsta" pre každého člena rodiny, s ktorým komunikuje.

emospark_2.jpg

Používatelia môžu s kockou komunikovať hlasom prostredníctvom smart TV alebo písaním cez smartfón, tablet či počítač. Na základe analýzy týchto údajov a pomocou technológie sledovania tváre kocka rozpozná používateľa a jeho náladu. Rozlišuje medzi ôsmimi základnými ľudskými pocitmi: radosť, smútok, dôvera, znechutenie, strach, hnev, prekvapenie, očakávanie.

Spočiatku sa konzola snaží zlepšiť náladu používateľa odporúčaním konkrétnej pesničky, videa alebo iného obsahu na stránkach, ako je Facebook či YouTube. No postupom času sa vzťah medzi kockou a používateľom vyvíja a prístroj nadobúda zručnosť v konverzácii a ponukách na zlepšenie pohody. To je podľa Rosenthala významný pokrok v oblasti umelej inteligencie, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou jeho technológie.


Kocka bude mať otvorené API (Application Programming Interface), čo umožní vývojárom vkladať do nej nové technológie v podobe aplikácií na Google Play. „Konverzačný engine, moduly na rozpoznávanie hlasu a reči možno teda inovovať a nahradiť, takže používateľ si môže urobiť vlastnú kocku," povedal Rosenthal.

Kocku EmoSpark možno použiť aj ako nástroj na e-learning. Dá sa totiž prepojiť s Freebase, čo je zbierka on-line znalostí, vlastnená spoločnosťou Google, ktorá umožňuje odpovedať na otázky týkajúce sa viac ako 39 miliónov tém. Takisto môžete použiť EmoSpark na ovládanie robotického zariadenia.

Pokiaľ ide o technické špecifikácie kocky poháňanej Androidom, obsahuje 1,8 GHz procesor, 2 GB pamäte DDR3 a 20 MHz čip EPU (Emotion Processing Unit). Ďalej má zabudovanú anténu, Wi-Fi 802.11b/g/n, porty USB 2.0, microUSB a HDMI 1.4.

Crowdfundingová kampaň na financovanie výroby kocky EmoSpark beží na stránke Indiegogo. Cieľová suma je 100 000 dolárov, doteraz sa nazbieralo takmer 12 000 dolárov, no kampaň potrvá ešte viac ako 40 dní. Prví prispievatelia dostanú kocku za 224 dolárov, dodávky sa podľa predpokladov majú začať v máji 2014.

Zdroj: gizmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá