Image
18.2.2015 0 Comments

Inteligentná hračka pre deti, ktorá využíva znalosti superpočítača Watson

hracka_watson_1.jpg IBM Watson je superpočítač, ktorý je známy tým, že exceloval vo vedomostnej súťaži. V poslednej dobe sa jeho výpočtový výkon používa na liečbu rakoviny.

Hračky CogniToys využívajú znalosti superpočítača vďaka úspechu spoločnosti Elemental ath ktorá uspela v súťaži IBM Watson Mobile App Developer Challenge a získala tak prístup k technológií.

CogniToys má veľké tlačidlo na brušku. Jeho stlačením sa aktivuje konverzácia - deti sa môžu hračky pýtať rôzne otázky a tá im odpovie štýlom, ktorý zodpovedá ich veku. Takisto im porozpráva príbehy alebo vtipy. Vďaka kognitívnosti a na základe interakcie s dieťaťom si hračka častým používaním vytvorí unikátnu osobnosť.

hracka_watson_172.jpg

Výrobca plánuje vytvoriť aj cloudovú platformu pre rodičov. Tá bude dostupná prostredníctvom mobilnej aplikácie a umožní sledovať vývoj dieťaťa a spôsob komunikácie s hračkou.

Elemental Path prezentuje projekt cez portál Kickstarter. Cieľovú sumu 50 tisíc dolárov už vyzbieral. Hračky by sa mali objaviť na trhu koncom roka, ich cena bude cca 100 dolárov.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá