Image
18.2.2015 0 Comments

Inteligentná hračka pre deti, ktorá využíva znalosti superpočítača Watson

hracka_watson_1.jpg IBM Watson je superpočítač, ktorý je známy tým, že exceloval vo vedomostnej súťaži. V poslednej dobe sa jeho výpočtový výkon používa na liečbu rakoviny.

Hračky CogniToys využívajú znalosti superpočítača vďaka úspechu spoločnosti Elemental ath ktorá uspela v súťaži IBM Watson Mobile App Developer Challenge a získala tak prístup k technológií.

CogniToys má veľké tlačidlo na brušku. Jeho stlačením sa aktivuje konverzácia - deti sa môžu hračky pýtať rôzne otázky a tá im odpovie štýlom, ktorý zodpovedá ich veku. Takisto im porozpráva príbehy alebo vtipy. Vďaka kognitívnosti a na základe interakcie s dieťaťom si hračka častým používaním vytvorí unikátnu osobnosť.

hracka_watson_172.jpg

Výrobca plánuje vytvoriť aj cloudovú platformu pre rodičov. Tá bude dostupná prostredníctvom mobilnej aplikácie a umožní sledovať vývoj dieťaťa a spôsob komunikácie s hračkou.

Elemental Path prezentuje projekt cez portál Kickstarter. Cieľovú sumu 50 tisíc dolárov už vyzbieral. Hračky by sa mali objaviť na trhu koncom roka, ich cena bude cca 100 dolárov.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá