Image
18.2.2015 0 Comments

Inteligentná hračka pre deti, ktorá využíva znalosti superpočítača Watson

hracka_watson_1.jpg IBM Watson je superpočítač, ktorý je známy tým, že exceloval vo vedomostnej súťaži. V poslednej dobe sa jeho výpočtový výkon používa na liečbu rakoviny.

Hračky CogniToys využívajú znalosti superpočítača vďaka úspechu spoločnosti Elemental ath ktorá uspela v súťaži IBM Watson Mobile App Developer Challenge a získala tak prístup k technológií.

CogniToys má veľké tlačidlo na brušku. Jeho stlačením sa aktivuje konverzácia - deti sa môžu hračky pýtať rôzne otázky a tá im odpovie štýlom, ktorý zodpovedá ich veku. Takisto im porozpráva príbehy alebo vtipy. Vďaka kognitívnosti a na základe interakcie s dieťaťom si hračka častým používaním vytvorí unikátnu osobnosť.

hracka_watson_172.jpg

Výrobca plánuje vytvoriť aj cloudovú platformu pre rodičov. Tá bude dostupná prostredníctvom mobilnej aplikácie a umožní sledovať vývoj dieťaťa a spôsob komunikácie s hračkou.

Elemental Path prezentuje projekt cez portál Kickstarter. Cieľovú sumu 50 tisíc dolárov už vyzbieral. Hračky by sa mali objaviť na trhu koncom roka, ich cena bude cca 100 dolárov.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá