14.9.2012 0 Comments

Intel vývojárom softvéru: Privítajte éru transparentného komputingu

• Intel umocňuje záväzok zabezpečiť rýchlejšie prijatie HTML5 a zachovanie jeho otvoreného štandardu, poskytujúc vývojárom robustné aplikačné prostredie, ktoré bude fungovať najlepšie na architektúre Intel®.
• Nový produkt McAfee Anti-Theft je špeciálne navrhnutý na ochranu súkromného majetku a osobných informácií užívateľov na Ultrabookoch.

• Predstavenie Intel® Developer Zone, nového programu navrhnutého ako jednotný prístupový bod pre vývojárov softvéru ako aj firmy ku nástrojom, komunite a ostatným zdrojom pre ľahšie zdieľanie.

Renée James, senior viceprezident a generálny riaditeľ skupiny Software and Services v spoločnosti Intel, dnes na Intel Developer Forum (IDF) predniesla svoju víziu transparentného komputingu. Tento koncept bude uskutočniteľný vďaka "otvorenému" vývojárskemu ekosystému, v ktorom vývojári softvéru napíšu kód fungujúci vo viacerých prostrediach a zariadeniach. Tento prístup zmenší finančné a technologické kompromisy, s ktorými musia vývojári dnes bojovať.

"S transparentným komputingom nebudú musieť vývojári softvéru uprednostňovať jedno prostredie oproti inému s cieľom zaručenia profitability a následného vývoja," povedala Renée. "Spotrebitelia a firmy sa stretávajú s množstvom zaujímavých, no zatiaľ nekompatibilných prostredí a zariadení. Nejednotnosť nie je len v mobilite, cloud riešeniach alebo počítačových štandardoch. Dôležitý je moment, kedy sa všetky tieto prvky spoja v spoľahlivé a transparentné cross-platformové užívateľské riešenie a hardvérovú architektúru. Vývojári, ktorí toto považujú za dôležité budú tí, ktorí zostanú aj v budúcnosti zaujímaví pre vývoj."

Vývojári softvéru sú v súčasnosti nútení vybrať si medzi prinášaním inovácii alebo prinášaním zisku. Ponúknutím najlepšieho možného výkonu pre Intel cross-platformové nástroje, bezpečnostné riešenia a ekonomicky výhodné distribučné kanály, spoločnosť Intel pokračuje vo svojej vedúcej pozícii v definovaní a riadení ekosystému otvoreného softvéru.

Vývoj pre spustenie na viacerých miestach
Zatiaľ čo vývojári pravidelne vyjadrujú túžbu naprogramovať len raz a fungovať na viacerých platformách, v súčasnosti existuje len málo podnetov pre podporu cross-platformových riešení. Spoločnosť Intel zvolila stratégiu dôvery pre HTML5 prostredie ako cross-platformového prínosu. S jeho pomocou nebudú musieť vývojári robiť kompromisy medzi ziskom, participáciou na trhu alebo prinášaním inovácií svojich produktov. Spotrebitelia naopak iba získajú z možnosti ľahkej migrácie dát aplikácií alebo identity z jedného operačného systému alebo zariadenia na iné.

Počas svojho príhovoru James zdôraznila význam HTML5 a ďalších štandardov a potvrdila, že implementácia tejto technológie vývojármi musí zostať otvorená, ponúkajúc robustné aplikačné vývojárske prostredie. Renée zdôraznila záväzok spoločnosti Intel pre HTML5 a JavaScript oznamom, že spoločnosť Mozilla v spolupráci s firmou Intel pracuje na natívnej implementácii River Trail technológie. V súčasnosti je dostupná na stiahnutie ako plug-in a stane sa natívnou vo Firefox prehliadačoch v roku 2013, čím prinesie výkon paralelného komputingu pre webové aplikácie.

Bezpečnosť je pre Intel nutnou výhodou
Bezpečnosť pre spoločnosť Intel je nedeliteľnou funkciou v zmysle jej prístupu. Po viac ako desať rokov firma Intel udržiava svoje vedúce postavenie v technológiách bezpečnostných prvkov platforiem s cieľom udržania komputingu bezpečným prostredím pre zariadenia, siete až po dátové centrá. Dnes spoločnosť rozširuje efektivity bezpečnosti kombináciou hardvérovej a softvérovej bezpečnosti riešení vďaka spolupráci na produktoch s McAfee. James pozvala viceprezidenta spoločnosti McAfee, Michaele DeCesare, na javisko a spolu zdôraznili dôležitosť bezpečnosti, keďže hrozby sa stávajú čoraz zložitejšie z hľadiska množstva ale aj prepracovanosti. DeCesare taktiež vyzdvihol príležitosť pre vývojárov podieľať sa na zvyšovaní bezpečnosti v odvetví.

DeCesare hovoril o tom, ako správne pochopiť spoluprácu firiem McAfee a Intel. Je veľmi dôležité pochopiť smerovanie celého komputingu, keďže sa množstvo aplikácií presúva do cloud technológií, IT hľadá cesty redukovania spotreby elektrickej energie a zápasí s problémami spojenými s veľkým objemom dát a so spotrebiteľským zameraním IT. Taktiež zdôraznil dôležitosť zachovávania užívateľských zážitkov a predstavil bezpečnostný softvér McAfee Anti-Theft. Je navrhnutý na ochranu užívateľského majetku a osobných informácií v Ultrabook™ zariadeniach. Tento najnovší produkt je spoločným úsilím so spoločnosťou Intel, s cieľom navrhnúť anti-theft softvér použitím Intel technológií, ktoré ponúkajú ochranu dát a zariadení.

DeCesare zopakovala príležitosť pre vývojárov vďaka McAfee Security Innovation Alliance (SIA). Tento technologický partnerský program pomáha zrýchľovať vývoj interoperabilných a bezpečnostných produktov, čím zjednodušuje integráciu týchto produktov a prináša riešenia pre maximalizáciu hodnoty existujúcich spotrebiteľských investícií, redukuje čas potrebný pre riešenie problémov a zároveň znižuje prevádzkové náklady.

Uľahčenie prístupu vývojárov k zdrojom
Renée nakoniec priniesla aj detailné informácie o Intel Developer Zone, novom programe navrhnutom pre softvérových vývojárov a firmy, prinášajúcim jednotný prístupový bod pre nástroje, komunity a zdroje s cieľom spolupráce. Dnešné softvérové ekosystémy sú plné výziev a príležitostí s technológiami prinášajúcimi nové užívateľské zážitky a splnené očakávania od dotykových obrazoviek, výdrže batérie až po dátovú bezpečnosť a možnosť využívania cloud technológií. Program je zameraný na poskytovanie zdrojov, ktoré pomôžu vývojárom učiť sa, prijať zmeny na trhu a maximalizovať vývoj smerom k viacerým form faktorom, platformám, a operačným systémom.

• Vývojárske zdroje: Softvérové nástroje, školenia, vývojárske príručky, vzorky kódov a podpora pomôžu vývojárom vytvoriť nové užívateľské zážitky pre viaceré platformy. V poslednom štvrťroku 2012, predstaví Intel Developer Zone časť HTML5 Developer Zone zameranú na viacplatformové aplikácie s návodom vývoja pre aktuálne multiplatformové HTML5 aplikácie na Apple iOS, Google Android, Microsoft Windows a Tizen.

• Firemné zdroje: Možnosti globálnej distribúcie softvéru a predaja budú sprostredkované cez Intel AppUp center a pomocou marketingových zdrojov. Vývojári budú môcť pridať a publikovať aplikácie cez mnohé Intel AppUp center obchody pre Ultrabooky, tablety a desktopové systémy. Intel Developer Zone taktiež ponúkne príležitosti pre zvýšenie povedomia a získania informácií cez Software Business Network, produktové predstavenia a marketingové programy.

• Aktívne komunity: Vďaka Intel Developer Zone, môžu vývojári komunikovať s expertmi zo spoločnosti Intel alebo z celého odvetvia pomocou zdieľania informácií, získania podpory a budovania nových vzťahov. V komunite Ultrabook môžu užívatelia nájsť nápady vývojárov a odporúčania ako vytvoriť komplexnú aplikáciu pre Microsoft Windows 8 alebo najnovšie dotykové a senzormi preplnené Ultrabooky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá