Image
2.2.2015 0 Comments

Intel uvádza piatu generáciu procesorov Core vPro

ultrabook-core-i5-2x1.png Spoločnosť Intel oznámila dostupnosť piatej generácie procesorov Core vPro, určených na podnikové využitie, ktoré sú navrhnuté priamo s ohľadom na súčasné zmeny na pracoviskách. Práve na uspokojenie potrieb podstatne mobilnejšej a dynamickejšej pracovnej sily ponúka najnovšia generácia procesorov Intel Core vPro inovácie v bezdrôtových technológiách, integrované bezpečnostné prvky, vyšší výkon a zlepšené možnosti správy.

S piatou generáciou procesorov Intel Core vPro, postavenou na mikroarchitektúre Broadwell, sa Intel zameriava na tri konkrétne oblasti s cieľom ponúknuť uľahčenie práce a vyšší používateľský komfort pre podnikových používateľov aj firmy. Ide o inováciu dizajnu osobných počítačov, bezdrôtový prenos obrazu a bezdrôtové dokovanie.

Firmy môžu voliť z niekoľkých originálnych dizajnov typu 2 v 1, ultrabookov, tenkých laptopov a mini PC. Tie oproti predchádzajúcim modelom údajne ponúkajú až dvojnásobnú výdrž batérie a viac ako dvojnásobný výkon. Nové technológie umožňujú vyrábať prístroje, ktoré budú až trikrát tenšie a o 50 percent ľahšie ako typický laptop spred štyroch rokov.

Technológia Intel Pro Wireless Display (Intel Pro WiDi) oslobodzuje prezentačné a konferenčné miestnosti od káblov. Firemným používateľom ponúka lepšie využitie vďaka flexibilnému ovládaniu prezentácie a zabezpečeniu, zároveň však podporuje kľúčové IT požiadavky, ako je bezdrôtové spravovanie kanálov na zníženie rizika zahltenia siete a bezpečnostných rizík alebo možnosť efektívne vzdialene aktualizovať a spravovať adaptéry.

Intel Wireless Docking umožňuje používateľom pripojiť sa prakticky okamžite, len čo dôjdu k svojmu pracovnému stolu. Táto zabezpečená a ľahko spravovateľná technológia vychádzajúca zo štandardu Intel Wireless Gigabit umožňuje automatické pripojenie k monitorom, klávesniciam, myšiam a príslušenstvu USB bez toho, aby bolo treba používať tradičnú mechanickú dokovaciu stanicu.

Nové počítače 2 v 1, ultrabooky, tenké laptopy a miniPC postavené na procesoroch Intel Core vPro piatej generácie dnes ponúka dvanásť popredných výrobcov osobných počítačov a ďalšie svoje modely predstavia v nasledujúcich týždňoch.

Potreby pracovísk sú čoraz mobilnejšie, takže je stále dôležitejšie, aby IT oddelenia dokázali udržiavať zariadenia v dobrej kondícii bez toho, aby to malo vplyv na produktivitu používateľa. Vzdialená správa po pevných aj bezdrôtových sieťach a naprieč všetkými typmi zariadení je možná vďaka technológii Intel Active Management, a to aj v prípadoch pádu operačného systému, alebo ak je zariadenie vypnuté.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá