Image
2.2.2015 0 Comments

Intel uvádza piatu generáciu procesorov Core vPro

ultrabook-core-i5-2x1.png Spoločnosť Intel oznámila dostupnosť piatej generácie procesorov Core vPro, určených na podnikové využitie, ktoré sú navrhnuté priamo s ohľadom na súčasné zmeny na pracoviskách. Práve na uspokojenie potrieb podstatne mobilnejšej a dynamickejšej pracovnej sily ponúka najnovšia generácia procesorov Intel Core vPro inovácie v bezdrôtových technológiách, integrované bezpečnostné prvky, vyšší výkon a zlepšené možnosti správy.

S piatou generáciou procesorov Intel Core vPro, postavenou na mikroarchitektúre Broadwell, sa Intel zameriava na tri konkrétne oblasti s cieľom ponúknuť uľahčenie práce a vyšší používateľský komfort pre podnikových používateľov aj firmy. Ide o inováciu dizajnu osobných počítačov, bezdrôtový prenos obrazu a bezdrôtové dokovanie.

Firmy môžu voliť z niekoľkých originálnych dizajnov typu 2 v 1, ultrabookov, tenkých laptopov a mini PC. Tie oproti predchádzajúcim modelom údajne ponúkajú až dvojnásobnú výdrž batérie a viac ako dvojnásobný výkon. Nové technológie umožňujú vyrábať prístroje, ktoré budú až trikrát tenšie a o 50 percent ľahšie ako typický laptop spred štyroch rokov.

Technológia Intel Pro Wireless Display (Intel Pro WiDi) oslobodzuje prezentačné a konferenčné miestnosti od káblov. Firemným používateľom ponúka lepšie využitie vďaka flexibilnému ovládaniu prezentácie a zabezpečeniu, zároveň však podporuje kľúčové IT požiadavky, ako je bezdrôtové spravovanie kanálov na zníženie rizika zahltenia siete a bezpečnostných rizík alebo možnosť efektívne vzdialene aktualizovať a spravovať adaptéry.

Intel Wireless Docking umožňuje používateľom pripojiť sa prakticky okamžite, len čo dôjdu k svojmu pracovnému stolu. Táto zabezpečená a ľahko spravovateľná technológia vychádzajúca zo štandardu Intel Wireless Gigabit umožňuje automatické pripojenie k monitorom, klávesniciam, myšiam a príslušenstvu USB bez toho, aby bolo treba používať tradičnú mechanickú dokovaciu stanicu.

Nové počítače 2 v 1, ultrabooky, tenké laptopy a miniPC postavené na procesoroch Intel Core vPro piatej generácie dnes ponúka dvanásť popredných výrobcov osobných počítačov a ďalšie svoje modely predstavia v nasledujúcich týždňoch.

Potreby pracovísk sú čoraz mobilnejšie, takže je stále dôležitejšie, aby IT oddelenia dokázali udržiavať zariadenia v dobrej kondícii bez toho, aby to malo vplyv na produktivitu používateľa. Vzdialená správa po pevných aj bezdrôtových sieťach a naprieč všetkými typmi zariadení je možná vďaka technológii Intel Active Management, a to aj v prípadoch pádu operačného systému, alebo ak je zariadenie vypnuté.

Zdroj: ICT manažer


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá