5.4.2016 0 Comments

Intel urýchľuje a zjednodušuje prechod na cloud

Spoločnosť Intel ohlásila rad nových technológií, investícií a priemyselných partnerstiev zameraných na zjednodušenie nasadenia rýchlych a škálovateľných cloudových riešení tak, aby podniky dokázali prinášať nové služby rýchlejšie a aby rástli ich výnosy.

Podniky požadujú pružnosť a výber spomedzi cloudových riešení, ktoré by podporovali inovácie a zároveň udržiavali kontrolu nad najstrategickejšími časťami. Napriek ochote investovať do modernej infraštruktúry definovanej softvérom (SDI), podniky vnímajú vyhliadky, že si to budú robiť svojpomocne za príliš zložité a časovo náročné.  

Intel prináša úľavu pomocou svojich nových procesorov, pevných diskov a radu priemyselných partnerstiev, čím chce pomôcť podnikom poskytovať nové služby v takej škále a rýchlosti, aké boli donedávna známe len pri najpokročilejších verejných cloudoch.  

 „Podniky chcú ťažiť z efektívnosti a rýchlosti cloudovej architektúry tak ako oni uznajú za vhodné, či už využívaním verejnej ponuky cloudových riešení, nasadením svojho vlastného privátneho cloudu, alebo kombinovane,” povedala Diane Bryantová, senior VP a generálna riaditeľka Data Center Group spoločnosti Intel. „Výsledkom bude silný dopyt po infraštruktúre definovanej softvérom. Intel investuje do zrelých riešení SDI a prináša rýchlejšiu možnosť pre podniky všetkých veľkostí čerpať z výhod cloudu.”

Kľúčové zložky moderného cloudu

SDI je základom pre tie najpokročilejšie cloudy na svete. Urýchľuje a zefektívňuje cloudové služby pomocou dynamického priraďovania požadovaných výpočtových, úložných a sieťových zdrojov cez inteligentný softvér, so zreteľom na dobre naplánovaný prístup k aplikáciam a službám na vyžiadanie v rámci väčšieho počtu používateľov.

Rad procesorov Intel Xeon E5-2600 v4, ktoré sú postavené na 14nm technológii, poskytuje kľúčové zložky pre SDI, vrátane technológie Intel Resource Director Technology, ktorá umožňuje zákazníkom prechod do úplne automatizovaného cloudu na báze SDI s lepšou viditeľnosťou a kontrolou nad kritickými zdieľanými zdrojmi ako sú vyrovnávacie pamäť procesora a hlavná pamäť. Výsledkom je inteligentné plánovanie, lepšie využitie a úroveň služieb.

Nový produktový rad ponúka lepší výkon pre cloudového úlohy, pričom oproti predošlej generácii prináša o 20 percent viac jadier a vyrovnávacej pamäte, podporuje rýchlejšiu pamäť a zahŕňa ďalšie integrované technológie pre rýchlejšiu odozvu servera, siete a úložiska. Bezpečnostné vylepšenia ako izolovanie záťaže, presadzovanie bezpečnostnej politiky a rýchlejšie šifrovanie slúžia na efektívnejšiu ochranu dát. 

Rýchlejší a spoľahlivejší prístup dát do cloudu budú mať na starosti nové pevné disky (SSD) optimalizované pre rad procesorov Intel Xeon E5-2600 v4, podnikové úložiska a nasadenia cloudu. Sériové rady Intel SSD DC P3320 a P3520 sú prvé SSD od Intelu využívajúce technológiu s najvyššiou dostupnou hustotou 3D NAND, ktorá poskytne používateľom vysoko efektívne riešenie pre ukladanie dát. Pre porovnanie, DC P3320 ponúka 5-krát lepší výkon ako SATA SSDs4.

Nové sériové rady Intel SSD DC D3700 a D3600 sú prvé PCI Express SSD s duálnymi portami, ktoré využívajú protokol NVMe. Duálny port poskytuje kritickú redundanciu a opravné zabezpečenie, čím chráni pred stratou dát v tzv. mission critical situáciach ukladania dát. Zákaznícke systémy používajúce D3700 zaznamenajú až o 6-krát vyšší výkon oproti súčasným riešeniam SAS s duálnymi portami.

Spustenie desiatok tisícov nových cloudov

Ako súčasť iniciatívy Intel Cloud for All Initiative, Intel investuje do iných v priemysle, aby urýchlili cloudy s infraštruktúrou SDI, optimalizovali kľúčové technológie a nastavili priemysel tak, aby stál za vývojom štandardov a ľahko nasaditeľných cloudových riešení.

  • Intel spolupracuje s CoreOS a Mirantis, aby spojil dve najobľúbenejšie open source technológie s cieľom dopracovať sa ku prepravným a virtuálnym aplikáciam. Zlúčením týchto dvoch technológií do jednoliateho riešenia zjednoduší možnosti cloudových operátorov smerom k urýchleniu prijatia cloudových riešení.
  • Intel a VMware ohlásili sieť stredísk pod názvom Centers of Excellence, ktoré sa zameriavať na zrýchlenie nasadenia cloudových riešení. Tieto centrá sa budú venovať optimalizácii, testovaniu konceptov a integrovaniu toho najlepšieho z kybernetickej bezpečnosti  v spolupráci s National Institute of Standards and Technology.
  • Nadácia Cloud Native Computing Foundation (CNCF) a Intel ohlásili najväčší klaster na testovanie cloudových aplikácií “born in the cloud”. Tento klaster bude mať viac než 1000 serverových uzlov postavených na procesore Intel Xeon, s cieľom umožniť vývojárom testovať aplikácie v najväčších škálach a priniesť efektívnosť a prenosnosť natívnych cloudových aplikácií do sféry biznisu.
  • Intel rozširuje svoj program Cloud Builders o prípady použitia SDI (use cases) a akceleruje úsilie o optimalizáciu ekosystému, čo umožní zákazníkom naplno využiť plánovanie a automatizáciu infraštruktúry ako služby (IaaS). Nový program Storage Builders sa tiež zameria na zrýchlenie predpripravených cloudových riešení pre úložné kapacity nasledujúcej generácie. Podporovať sa bude v rámci neho väčšia inovácia a prepojenia vnútri ekosystému cloudu. V rámci cloudu, úložiskových kapacít a siete má Intel v súčasnosti vo svojich budovateľských programoch (Builder) viac než 300 zaangažovaných členských spoločností.
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá