Image
3.3.2014 0 Comments

Intel sťahuje Atom do tabletov a smartfónov. Na Merrifielde a Moorefielde pobeží 64 bitový Windows aj Android.

intel_atom.jpg Hoci Intel na Windows zatiaľ nezabudol, už nejaký čas skúma aj ostatné možnosti, predovšetkým tie mobilné. A tak nikoho neprekvapilo, keď spoločnosť na kongrese Mobile World Congress predstavila dva nové procesory Atom s kódovým označením Merrifield a Moorefield, ktoré by konečne mohli byť na trhu s mobilnými zariadeniami konkurencieschopné.

„V roku 2020 bude on-line 50 miliárd rôznych vecí pripojených k počítaču," poznamenala predsedníčka predstavenstva Intelu Renee Jamesová. A Intel zatiaľ stále silno zaostáva v oslovení tohto trhu za Qualcommom a Samsungom. Spoločnosť má v tejto oblasti rozhodne čo doháňať a svojim zákazníkom by mala rýchlo dokázať, že na to má.

Nové procesory majú dve veľké prednosti. Ich 64-bitová architektúra umožňuje väčší výkon a adresovanie väčšej pamäte a vďaka svojmu dizajnu šetrí batérie. Sú tiež navrhnuté tak, aby mohli pracovať aj na iných operačných systémoch než na starých dobrých Windows. Hermann Eul, vedúci divízie mobilov a komunikácie, tieto procesory nazval „kompletnými platformami, ktoré dokážu podporovať niekoľko operačných systémov a segmentov na trhu".

Podľa Intelu telefóny s aplikáciou XPRT pre Android vydržia 19 až 20 hodín plne nabité, ale testy simulujúce reálne využitie často bývajú celkom sporadické. Intel procesory predviedol aj na tabletoch s OS Windows v 32-bitovej aj 64-bitovej verzii, „len aby sme ukázali, že to môžeme urobiť," poznamenala tlačová hovorkyňa.

Otázkou však je, do akých zariadení sa procesory dostanú. Eul na akcii menoval niekoľko výrobcov, medzi ktorými bol napríklad ASUS, Dell, Lenovo či Samsung. Takisto sa zameral na zosmiešnenie Qualcommu, ktorého 64-bitový procesor ARM zatiaľ nie je dostupný a do konca roka ani nebude. „My dodávame, to je rozdiel," zdôraznil. To, nakoľko úspešne sa Intelu na mobilnom trhu podarí odhryznúť z podielu procesorov ARM, však ukáže až nie príliš vzdialená budúcnosť.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá