20.8.2015 0 Comments

Intel rozširuje príležitosti pre vývojárov, tak ako sa výpočtová technika rozširuje do všetkých oblastí života ľudí

Technológia Intel RealSense sa rozšíri na nové platformy a zariadenia, súťažná reality šou „America's Greatest Makers" bude mať premiéru v 2016, 3D XPoint prichádza k úložným a pamäťovým riešeniam s technológiou Intel Optane.

Vo svojom úvodnom prejave na podujatí Intel Developer Forum (IDF) predstavil CEO spoločnosti Intel, Brian Krzanich nové produkty, nástroje a programy, ktoré podporujú rastúcu personalizáciu výpočtovej techniky a opísal trendy, ktoré už teraz vytvárajú nové príležitosti pre vývojárov v nebývalej miere.

Krzanich povedal, že výpočtová technika sa čoraz viac personalizuje, čím vylepšuje takmer všetky oblasti života. „Počítače sú na našich stoloch, v našich taškách, nosíme ich, sú v našich domovoch i na našich telách. Sú čoraz inteligentnejšie, prepojenejšie a navyše získavajú zmyslové poznanie a stávajú sa predĺžením nás samých."

Okolo spoločnosti Intel sa tvorí ekosystém, ktorý reaguje na nové príležitosti v oblasti výpočtovej techniky. Krzanich sa v prejave jednotlivo zameral na viaceré základné produkty, technológie a nástroje z dielne spoločnosti, ktoré pomôžu vývojárom priniesť rôznorodosť zážitkov.

Predstavil tiež veľký počet aktualizácií v technológii Intel RealSense, ktorá prinesie vnímanie hĺbky pre ešte viac zariadení a aplikácií. Oznámil aj novú spoluprácu pre zabezpečenie Internetu vecí (IoT) a programy či nástrojové sady pre vývojárov, ktoré majú pomôcť urýchliť prísun priemyselných IoT riešení na trh. Svet vysoko personalizovanej nositeľnej elektroniky môžu zaujať aktualizácie modulu Intel Curie a tiež aj nová súťažná reality šou pod názvom „Americas's Greatest Makers," (Najlepší výrobcovia Ameriky), ktorú bude produkovať Mark Burnett z United Artists Media Group a objaví sa na kanáloch siete Turner Broadcasting.

Každoročne sa na podujatí IDF spoločnosť Intel delí o svoju víziu budúcnosti technologických inovácií s vývojármi a partnermi, ktorí budú vytvárať produkty, systémy, filmy, hračky a zariadenia pre ešte viac úžasných zážitkov. Nasledujú hlavné body programu z tohtoročnej konferencie.

Hlavné body z IDF 2015:

● Technológia Intel RealSense bude dostupná pre širokú škálu platforiem, čím sa otvorí ešte viac príležitostí pre vývojárov vytvoriť nový hardvér a softvér s rozpoznávaním hĺbky. Po platformách Windows a Android budú môcť vývojári najnovšie využívať technológiu Intel RealSense na Mac OS X, ROS, Linux, Scratch, Unity, XSplit, OBS, STructure SDK, OSVR, Unreal Engine 4 a v Project Tango od Google. Veľký počet vývojárov, vrátane Razer, XSplit a Savioke, oznámil nové platformy, periférne zariadenia a iné riešenia na báze technológie Intel RealSense.

● V spolupráci s Google prináša Intel inováciu v rozpoznávaní hĺbky pre mobilné zariadenia prepojením technológií Project Tango od Google s Intel RealSense do vývojárskej sady pre smartfóny s Androidom. Vývojárska sada Intel RealSense pre smartfóny doplnená o Project Tango od Google umožňuje nové zážitky, vrátane navigácie v interiéri, oboznamovania sa s okolím, virtuálnej reality, 3D skenovania atď. Vývojárska sada bude sprístupnená vybraným vývojárom Androidu koncom tohto roka.

● Intel spolupracuje s Markom Burnettom a jeho United Artists Media Group a Turner Broadcasting na výrobe novej reality súťaže pod názvom America's Greatest Makers, ktorá bude mať premiéru v prvej polovici roku 2016. Súťažiť v nej budú tvorcovia o 1 milión USD , pričom ich úlohou bude vynájsť nositeľnú technológiu a inteligentné prepojené zariadenia pre spotrebiteľov pomocou modulu Intel Curie.

● Intel predstavil technológiu Intel Optane, ktorá je založená na revolučných nevolatilných pamäťových nosičoch 3D XPoint v kombinácii s pokročilým ovládačom systémovej pamäte, hadrvérovým rozhraním a softvérovým IP. Jej cieľom je využiť obrovský výkonnostný potenciál v celom rade nových produktov. Technológia Intel Optane sa prvýkrát na trhu objaví v novom rade SSD od Intelu s vysokou životnosťou a vysokým výkonom začiatkom roku 2016. Nová trieda pamäťovej technológie bude využitá aj pri novom rade DIMM od Intelu, ktroý je navrhnutý pre platformy dátových centier novej generácie.

● Fossil Group predstavila tri výrobky postavené na technológii Intel ako výsledok spolupráce so spoločnosťou Intel v oblasti nositeľných technológií, ktorá sa prvýkrát oznámila v septembri 2014. Medzi výrobkami sú prepojiteľné hodinky Android Wear. Výrobky budú dostupné v závere tohto roka.

● Intel oznámil novú softvérovú platformu vytvorenú špeciálne pre modul Intel Curie, ktorá zahŕňa SDK pre hardvér, firmvér, softvér a aplikácie, potrebný pre umožnenie rôznorodosti zážitkov z použitia zariadenia. Softvérové sady Intel IQ budú podporovať budúce verzie tejto platformy.

Technológiu Intel EPID (Enhanced Privacy Identification) budú implementovať poprední predajcovia IoT senzorov a mikroovládačov Atmel a Microchip s cieľom pomôcť zabezpečiť čoraz inteligentnejší a prepojenejší svet.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá