21.1.2016 0 Comments

Intel premieňa pracovisko najnovšou 6. generáciou procesorov Intel Core vPro

Spoločnosť Intel dnes oznámila dostupnosť svojej 6. generácie rodiny procesorov Intel Core vPro, ktorá je určená pre modernú pracovnú silu. Najnovšia verzia procesorov Intel Core vPro - dostupná pre počítače typu 2 v 1, ultrabooky, všetko v 1 a najnovšie stolové počítače - rieši nároky veľkých podnikov v otázkach bezpečnosti a produktivity pomocou nových inovácií v zabezpečení overovacích údajov a tiež vo vylepšenom výkone či spolupráci.

„Neuveriteľné, nové, s oku lahodiacim dizajnom. To všetko platí o procesoroch 6. genrácie Intel Core a Intel Core vPro, ktoré určujú nový štandard vo výpočtovej technike vo svete biznisu," povedal Tom Garrison, viceprezident a generálny manažér pre divíziu Intel Business Client. „Doplnením o vylepšené možnosti zabezpečenia na báze hardvéru, napomohla spoločnosť Intel k tomu, aby sa tieto nové PC stali neoddeliteľnou súčasťou celkového riešenia na ochranu firemných dát a tiež aby väčšia bezpečnosť viedla k ešte väčšej produktivite."

Uzamknutie virtuálnych vchodových dverí do PC viac než heslom

Hackerom sa darí nájsť nové a nové spôsoby ako sa vlámať do starších PC cez tzv. virtuálne vstupné dvere tým, že ukradnú prihlasovacie údaje používateľa, čím získajú privilégiá vo vnútri spoločností. V súčasnosti viac než polovica narušení súvisí s nesprávnym použitím dát alebo ukradnutím prihlasovacích údajov. Staršie počítače využívajúce 8-znakové heslá, ktoré sa obmieňajú každých 90 dní, fungovali dobre pred desiatimi rokmi. Čoraz sofistikovanejšie metódy útokov si však vyžadujú lepšie zabezpečenie.

V tejto súvislosti ponúka Intel na vnútropodnikové testovanie a vyhodnotenie novú inováciu pre firemné prostredie zameranú na lepšie zabezpečenie pod názvom Intel Authenticate. Ide o multifaktorové overovacie riešenie s možnosťou hardvérového rozšírenia, ktoré posilňuje ochranu osobných údajov na PC a tým znižuje zraniteľnosť počítačov voči útokom hackerov.

Intel Authenticate overuje identitu používateľa pomocou kombinácie maximálne troch sťažených faktorov súčasne: „niečo, čo poznáte" ako napríklad PIN, "niečo, čo máte" vrátane mobilného telefónu a „niečo, čím ste" ako je odtlačok prsta. Je možné vybrať si z viacerých sťažených overovacích faktorov, ktoré sú založené na politike spoločnosti a viac už nie je potrebné spoliehať sa výlučne na to, že si zamestnanci budú pamätať komplikované heslá. Intel Authenticate je kompatibilný s operačnými systémami Microsoft Windows 7, 8 and 10 a zákazníci si ho môžu pozrieť tu.

Modernizácia firemných PC zlepšuje produktivitu a znižuje celkové náklady

Náklady na údržbu starších firemných laptopov a nižšia produktivita môžu stáť firmu 4203 dolárov ročne v prepočte na každé tri PC. Nové PC pre firemné prostredie ponúkajú riešenie tohto problému 2,5-krát vyšším výkonom a 30-krát lepším výkonom grafiky v porovnaní s 5 rokov starým zariadením. Okrem toho poskytnú používateľom oveľa viac výkonnejších firemných nástrojov pre ešte lepšiu produktivitu.

Nové procesory Intel už vo svojich zariadeniach pre firemné prostredie ponúkajú spoločnosti ako Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Panasonic a Toshiba. Podnikoví klienti si môžu vybrať z rôznych prevedení, či už to budú počítače 2 v 1, ultrabooky, mini PC alebo stolové počítače All-in-One, ktoré sú pripravené na prácu v akomkoľvek pracovnom prostredí a pre podniky akejkoľvek veľkosti.

Nové a lepšie videokonferencie

Spôsob akým firmy spolupracujú na globálnej báze sa neustále mení, no vybavenie konferenčných miestností nestačí držať krok. Intel prináša aktualizácie pre aplikáciu Intel Unite pre inteligentnejšie a prepojenejšie možnosti videokonferencií. Medzi novinkami sú možnosti rozšíreného displeja, vďaka čomu už viac nebude treba hľadať správny adaptér alebo dongle. Účastníci konferencie v mieste konania i vzdialení účastníci budú mať odteraz možnosť jednoduchšieho a bezpečnejšieho sledovania obsahu a narábania s ním v reálnom čase. Zamestnanci môžu okamžite začať stretnutia za použitia nových alebo doterajších displejov či projektorov. Automatické odpojenie a integrácia Skype for Business ponúkajú zákazníkom ničím nerušené videokonferencie.

Pomoc v raste malým a stredným podnikom

Malým podnikom ponúka Intel nenáročné riešenie Intel Small Business Advantage (Intel SBA) určené na ochranu a rast malých spoločnosti. Ponúka majiteľom malých podnikov jednoduchý a centralizovaný spôsob pripojenia a šírenia informácií s automatickým zabezpečením a aktualizovaním. Intel SBA obsahuje funkcie pre spoluprácu ako sú online konverzácia a zdieľanie súborov s možnosťou zabezpečenia, ako napríklad USB blocker, pre lepšiu kontrolu majiteľov malých podnikov nad svojimi dátami.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Unibail-Rodamco, Niantic a Pokémon vstúpili do partnerstva zameraného na mobilnú aplikáciu Pokémon Go

13.01.2017 08:30

Spoločnosť Unibail-Rodamco, ktorá je najväčšou obchodno-realitnou skupinou v Európe, uzatvára v spolupráci s nadnárodnou spoločnosťou The Pokémon Company International partnerstvo so softvérovým vývoj ...

Tlačové správy

Canon získava popredného výrobcu zdravotníckych zariadení Toshiba Medical Systems a vytvára z neho svoju dcérsku spoločnosť

13.01.2017 08:20

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, oznámila, že na základe kladného rozhodnutia regulačných orgánov jej predstavenstvo odsúhlasilo prevod akcií japonskej spoločnosti Tos ...

Tlačové správy

Viac ako 1,6 milióna ponúknutých miest – taký bol prvý rok BlaBlaCar na Slovensku a v Čechách

13.01.2017 08:18

Celosvetová platforma pre spolujazdu BlaBlaCar vstúpila na slovenský a český trh pred rokom. Za ten čas stihli vodiči ponúknuť na spolujazdu 1 682 217 miest. Prebrázdili dokopy trasu dlhú takmer 136 m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá