8.1.2014 0 Comments

Intel predstavuje prvý a najmenší integrovaný 3D hĺbkový a 2D kamerový modul

V snahe zabezpečiť, aby bola práca s technológiami jednoduchšia, prirodzenejšia a výraznejšia, oznámila spoločnosť Intel, že v spolupráci s ďalšími spoločnosťami prináša do zariadení Intel novú rodinu hardvérových a softvérových produktov, ktoré prostredníctvom technológie Intel® RealSense ponúkajú zmysly podobné tým ľudským.

Intel ® RealSense 3D kamera je jedným z prvých produktov z novej rodiny, ktorý je svetovo prvým integrovaným 3D hĺbkovým a 2D kamerovým modulom, umožňujúcim technologickému zariadeniu "vidieť" hĺbku takmer ako ľudské oko.

"Celé desaťročia sa ľudia museli učiť nové jazyky, techniky a príkazy, aby zariadenia, ktoré používali, robili, čo chcú," povedal Mooly Eden, senior viceprezident a generálny riaditeľ Skupiny pre perceptuálny computing. "Našou vízia s technológiou Intel RealSense je tento stav zvrátiť a dosiahnuť, aby sa zariadenia učili a naopak pochopili nás. Cieľom je vybaviť tieto zariadenia technológiami napodobňujúcimi ľudské zmysly, čo posunie naše každodenné zážitky ako napríklad vzdelávanie, komunikáciu a hranie hier do úplne inej dimenzie a otvorí cestu ďalším".

Vo svojej prezentácii na tlačovej konferencii práve prebiehajúcej výstavy CES v Las Vegas, Eden podrobne popísal spoluprácu so spoločnosťami 3D Systems, Autodesk, DreamWorks, Metaio, Microsoft Skype a Lync, Scholastic, Tencent a ďalšími, ako aj predstavil novú generáciu Nuance *Dragon Assistant *.

Zariadenia, ktoré vidia ako ľudia
Prvý Intel RealSense 3D fotoaparát je vybavený hĺbkovým snímačom považovaným za najlepší vo svojej triede, ako aj 1 080p farebnou kamerou. Senzor má schopnosť zachytiť aj minimálne pohyby, čo umožňuje vysoko presné rozpoznávanie gest, rysov tváre pre pochopenie pohybu a emócií. Dokáže rozpoznať a odkontrolovať popredie a pozadie, vylepšiť interaktívne rozšírenú realitu, jednoducho skenovať predmety v troch rozmeroch a ďalšie.

Intel RealSense 3D kamery budú zabudované do 2 v 1 zariadení, vrátane odnímateľných zariadení, rovnako ako aj Ultrabookov, notebookov a viacúčelových zariadení od spoločností Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo a NEC už v druhej polovici roka 2014. Spoločnosť Intel predstavila sedem rôznych zariadení s integrovaným fotoaparátom od spoločností Dell, Lenovo a ASUS.

Mooly Eden tvrdí, že technológia Intel RealSense prinesie nové pôsobivé zážitky, vrátane zmien v spôsoboch akými ľudia spolupracujú prostredníctvom videokonferencie. Technológia rovnako zvýši možnosti učenia a vzdelávania prostredníctvom rozšírenej reality, ponúkne dokonalé hry a schopnosť zdieľať 3D obrázky.

Spoločnosti Intel a Microsoft zahájili spoluprácu na zdokonalení možností video hovorov a konferencií s technológiou Intel RealSense 3D kamerou. Cieľom bolo ponúknuť pôsobivejšie video hovory, na aké sme boli zvyknutí na Skype alebo Lync. 3D kamera poskytne možnosť kontrolovať a odstrániť pozadie za osobou počas video hovoru, prezentovať tak iba volajúceho, a nie to, čo je v skutočnosti za ním. Vďaka tejto možnosti budú mať ľudia viac možností ako zmeniť či úplne odstrániť vzhľad svojho pozadia, spoločne zdieľať prezentácie, sledovať film alebo športové udalosti.

Spoločnosť Intel očakáva, že gestá, hlas a dotyk budú povzbudzovať deti aby sa stali aktívnymi účastníkmi hier, ktorých základ je v učení. Pre zdôraznenie potenciálu, ktorý sa nachádza vo vzdelávaní formou zábavy, Eden oznámil spoluprácu so spoločnosťou Scholastic, globálnym detským vzdelávacím nakladateľstvom a mediálnou spoločnosťou. Má navrhovať interaktívne riešenia pre svoje dve najvýznamnejšie svetových frenčízy - Clifford, veľký červený pes a JA špión. (Clifford the Big Red Dog* and I SPY*). Na konferencii predstavili hru Clifford, v ktorej môžu deti vo veku 3 a viac rokov vďaka zapájaniu paží a pohybu rúk, hovorenému slovu a dotyku postupovať hrou a nadobúdať tak skúsenosti, zatiaľ čo sa učia základy literatúry.

Eden zdôraznil aj spoluprácu Intelu s ďalšími spoločnosťami s cieľom zlepšiť výukový a herný zážitok. Lincoln Wallen, technologický riaditeľ spoločnosti DreamWorks Animation povedal: "Sme nadšení, že technológia Intel RealSense 3D kamery bude integrovaná do bežných zariadení. 3D videnie v týchto zariadeniach môže priniesť spotrebiteľom nové zážitky v súvislosti s našimi postavami. Tešíme sa na spoluprácu so spoločnosťou Intel pri tejto novej inovácií. "

CEO spoločnosti 3D Systems (3DS), Avi Reichental, sa pri prezentácii na pódiu pripojil k Edenovi, aby priblížil spoluprácu medzi oboma spoločnosťami, ktorá má bežným užívateľom priniesť 3D skenovania a tlač. Už v druhej polovici roka 2014 sprístupní spoločnosť 3DS svojim spotrebiteľom Sense* skenovanie, úpravy a 3D tlač v softvérovej ​​aplikácii v Intel zariadeniach, ktoré budú vybavené novou Intel RealSense 3D kamerou. V dôsledku toho by mal byť študent, fanúšik i bežný spotrebiteľ schopný ľahko a za prijateľnú cenu vytvárať pôsobivé 3D predmety. Spoločnosť 3DS navyše plánuje, že jej 3D technológia skenovania bude k dispozícii pre vývojárov ako súčasť softvérového balíčka Intel RealSense.

Jazykový osobný asistent
Na zdokonalenie "sluchu" počítačov, Eden oznámil, že ďalšia generácia Dragon Assistant od Nuance * bude po novom k dispozícii na Acer, Dell, HP a Lenovo 2 v 1 zariadeniach, Ultrabookoch, notebookoch a multifunkčných zariadeniach. Rovnako prichádza v zariadeniach od spoločnosti Asus a Toshiba už na začiatku roka 2014. Po prvýkrát bude technológia Dragon Asistent * k dispozícii aj na tabletoch Lenovo, rovnako od začiatku roka 2014.

Nový Dragon Assistant je úplne nový konverzačné osobný asistent, ktorý pracuje s obľúbenými webovými stránkami a aplikáciami. Je dodávaný s možnosťou ušiť ho na mieru a umožňuje komunikovať s Intel zariadeniami. Ľudia môžu jednoducho požadovať prehrávanie hudby, získanie odpovede, spojiť sa s priateľmi, či nájsť konkrétny obsahu - to všetko pomocou prirodzeného jazyka. Dragon Assistant je tiež schopný kontrolovať termíny v kalendári, vyhľadať mapy a trasy, nájsť lety a rezervovať stôl na večeru. Aj bez pripojenia k internetu môžu ľudia kontrolovať ich zariadenia, či diktovať poznámky a ďalšie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá