13.1.2016 0 Comments

Intel predstavuje nové technologické možnosti na veľtrhu CES

Spoločnosť Intel dnes predstavila na veľtrhu CES 2016 technológie, ktoré prinesú nové jedinečné možnosti pre bežný život. V spolupráci so svojimi partnermi predstavili produkty a inovatívne technológie, ktoré prinesú pokrok v oblasti digitalizácie športu, zdravotnej starostlivosti a zdravia, hudby, umenia, robotiky a vynálezov.

Intel oznámil spoluprácu so športovou stanicou ESPN a mediálnou spoločnosťou Red Bull Media House. Cieľom spolupráce bude navrhnúť spoločné riešenia, ktoré posunú športovcov na inú úroveň a prinesú jedinečné zážitky zo sledovania športových prenosov. Medzi ďalšími partnermi sú spoločnosti New Balance a Oakley, ktoré budú s Intelom pracovať na personalizácii a vylepšovaní nástrojov, ktoré ľudia využívajú pri športe.

V oblasti hudby oznámil šéf spoločnosti Intel Brian Krzanich viacročnú spoluprácu s The Recording Academy ako súčasť programu pod názvom Next Generation of GRAMMY Moments. Prostredníctvom spolupráce sa do programu prinesú technologické inovácie, ktoré priblížia evolúciu technológií v hudbe. Prvým umelcom, ktorý sa spolu s Intelom bude podieľať na vytvorení jedinečnej a atraktívnej šou, bude 6-násobná držiteľka ocenenia Grammy, hudobná ikona Lady Gaga.

V rámci spolupráce s partnermi vystupujú do popredia tri trendy, ktoré podľa Krzanicha udávajú tón budúcemu smerovaniu technológií - svet inteligentných a prepojených zariadení, technológie so zmyslovým vnímaním podobným tomu ľudskému a čoraz pokročilejšie personalizovanie výpočtovej techniky.

„Čoraz viac vnímame dopyt po technológiách, ktoré by boli súčasne transformatívne, úplne nové a zároveň prístupné," povedal Krzanich. „Ľudia uprednostňujú zážitky a skúsenosti pred samotnými produktami viac, než kedykoľvek predtým. Technológie Intel tak predstavujú katalyzátor, ktorý umožňuje vytvárať nové a jedinečné zážitky a tak prispievať ku zlepšovaniu sveta, v ktorom žijeme."

Intel sa bude naďalej zameriavať na riešenie veľkých spoločenských otázok v oblasti technologického priemyslu a súčasťou tohto odhodlania je načrtnutie odvážneho, antidiskriminačného programu, v spolupráci s Vox Media, Re/code a Lady Gaga, na podporu rôznosti a začlenenosti. Cieľom spoločnosti Intel pre rok 2016 je tiež zabezpečiť, aby z tzv. nekonfliktných oblastí pochádzali nielen suroviny pre mikroprocesory, ale i pre jej širšiu produktovú základňu.

„Keď sme sa ako Intel začali venovať otázkam minerálov z konfliktných oblastí a medzerám v oblasti rôznosti a začlenenosti, mnoho ľudí nám povedalo, že staviame vzdušné zámky," nechal sa počuť Krzanich. „Spoločným úsilím sme však ukázali, že dokážeme významne vplývať na to, ako sa bude robiť biznis a že môžeme vnášať do biznisu aj viac ľudskosti."

Nasledujú podrobnejšie informácie z prezentácie Intel na CES 2016:

Digitalizácia športových zážitkov:

Intel oznámil spoluprácu s ESPN, ktorá má prepojiť svet technológií so svetom športových výkonov už počas podujatia X Games Aspen 2016. Modul Intel Curie bude integrovaný do snoubordingových súťaží mužov Slopestyle a Big Air. V reálnom čase bude poskytovať dáta týkajúce sa počtu rotácií vo vzduchu, výšky skoku, dĺžky skoku, rýchlosti a sily dopadu. Prístup k týmto dátam poskytne športovcom informácie o ich výkone, analytikom prinesie doplňujúce údaje v reálnom čase a divákom doma, či priamo na podujatí sa ponúkne ešte hlbší zážitok. Preteky budú vysielať televízne stanice ESPN a ABC.

Intel oznámil globálne partnerstvo s Red Bull Media House, ktoré bude prebiehať vo viacerých oblastiach a na rôznych platformách. Riaditeľ pre technológie Andreas Gall z Red Bull Media House na pódiu spoločne s Krzanichom demonštrovali, ako môžu športovci a diváci získavať okamžité informácie o športovom výkone pomocou technológie Intel Curie a dodali, že viac noviniek predstavia ešte v priebehu roku 2016 a neskôr.

Intel spolupracuje tiež s Replay Technologies na úplne nových možnostiach, ktoré športovým fanúšikom na štadiónoch či doma umožnia pomocou technológie freeD, optimalizovanej pre platformy Intel, opakovane sledovať kľúčové momenty športových podujatí z takmer každého možného uhla a podeliť sa o vlastne dotvorené krátke video s celým svetom. Technológia freeD využíva 6. generáciu procesorov Intel Core a technológiu serverov Intel, ktoré boli optimalizované pre poskytovanie zážitkov z pohlcujúcej zábavy.

Zmeny na pôde zdravotnej starostlivosti a zdravia:

Intel a New Balance oznámili strategickú spoluprácu vo vývoji nositeľných technológií, ktoré prepojením športovca a technológie zlepšia jeho športový výkon. V spoločnosti New Balance sa za týmto účelom vytvorila divíziu Digital Sport. Počas prezentácie sa na pódiu vedľa Krzanicha objavil šéf New Balance, Rob DeMartini. Obaja mali obuté bežecké topánky s medzipodrážkami vyrobenými za použitia 3D tlačiarne a vybavenými technológiou Intel RealSense. Oznámili tiež, že pracujú na športových inteligentných hodinkách, ktoré budú v predaji počas vianočného obdobia 2016.

Oakley a Intel ponúkli svoj pohľad na inteligentné športové okuliare Radar Pace, ktoré sa aktivujú hlasom a ponúkajú systém koučovania v reálnom čase. Oakley je prvou značkou skupiny Luxottica, ktorá spolupracuje s Intelom na prepojení prémiových, luxusných a športových okuliarov s inteligentnými technológiami. Inovácie z dielne Intel a kvalitný dizajn, materiály a prevedenie z dielne Oakley majú priniesť inteligentné okuliare pre bežcov, cyklistov a nadšencov telesného cvičenia, ktorým poskytnú okamžitú spätnú väzbu a analytiku, tak aby dokázali sledovať to ako napredujú a mohli zlepšovať svoj výkon.

Ničím neohraničený priestor pre kreativitu:

Šesťnásobná držiteľka ocenenia Grammy a globálna hudobná ikona Lady Gaga dnes oznámila svoju prvú spoluprácu s Intel, v súvislosti s viacročným partnerstvom medzi Intelom a The Recording Academy, čo je súčasť programu Next Generation of Grammy Moments, ktorý sa odštartuje počas týždňa Grammy vo februári 2016. Intel zapojil Haus of Gaga do spolupráce na projekte, ktorý predstaví technológie cez kreativitu na najvyššej úrovni. Toto partnerstvo by malo vyvrcholiť v prelomovej spolupráci, ktorá bude inšpirovať svet k tomu, aby si spomenul na semienko inovácie.

Televízna skupina MGM a digitálny prezident Mark Burnett sa pripojil ku Krzanichovi na pódiu a ponúkol rýchly pohľad do novej súťažnej šou (America's Greatest Makers) pre inovátorov, ktorí sa snažia premeniť svoje myšlienky na skutočnosť, či už v oblasti lepšieho monitorovania zdravia, nových spôsobov komunikácie až po možnosti hraničiace s našou predstavivosťou. America's Greatest Makers sa bude vysielať už túto jar na stanici TBS a je súčasťou väčšej iniciatívy, ktorá zahŕňa pokrytie na CNN.com, Bleacher Report a dalších digitálnych značkách skupiny Turner. Spustil sa aj Digital Hub (digitálny uzol) na stránke www.americasgreatestmakers.com, kde sa pozornosť venuje vynálezcom, novým inováciam, technickým návodom a tiež unikátnym týždenným digitálnym epizódam.

V oblasti bezpilotných lietajúcich zariadení (UAV) predviedol Brian Krzanich zariadenie Yuneec Typhoon H vybavené technológiou Intel RealSense, ktorá ponúka schopnosti vyhnúť sa kolíziám a bude dostupné v prvom polroku 2016. V oblasti robotiky predviedol Krzanich osobný transportér Segway od Ninebot, ktorý sa dokáže pretransformovať na robota. Táto otvorená platforma vybavená procesorom Intel Atom využíva kameru Intel RealSense ZR3000 pre navigáciu v zložitých priestoroch a inteligentnú interakciu s používateľmi a senzormi v domácnosti. Segway plánuje predaj robota s vývojárskou sadou na druhý polrok 2016.

Viac zážitkov pre ľudí:

Krzanich vyzdvihol plány antidiskriminačného úsilia v spolupráci s Vox Media a Re/Code. Iniciatíva bude prezentovaná 7. januára a pomôže vytvoriť z nášho inteligentného a prepojeného sveta bezpečnejšie a exkluzívnejšie miesto.

Audity tretích strán a priame overovania zo strany organizácie pre dodávateľský reťazec spoločnosti Intel potvrdia, že za nekonfliktné bude možné označiť nielen mikroprocesory Intel, ale aj širšiu základňu produktov Intel. Neprestajná povinnosť zodpovedať sa za dodávateľský reťazec je pre Intel nepretržitý proces.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá