Image
9.9.2014 0 Comments

Intel predstavil procesory Intel Core M pre bezventilátorové zariadenia

Broadwell_Die_Center_Persp_On_White_HR.jpg Na výstave IFA predstavil Intel nový procesor Intel Core M, ktorý je určený pre pohon najnovších zariadení 2v1 od rôznych výrobcov. Nové procesory ponúkajú vyvážený pomer medzi mobilitou a výkonom. Sú navrhnuté pre vysoký výkon tých najtenších, bezventilátorových, ultra mobilných zariadení. Procesory Intel Core M dokážu poháňať zariadenia so žiletkovou hrúbkou vďaka výkonu na úrovni Intel Core procesorov a dokonca zdvojnásobujú výdrž na batérie v porovnaní so systémami spred štyroch rokov.

Procesory Intel Core M umožňujú až o 50 % vyšší výpočtový výkon a 40 % vyšší grafický výkon v porovnaní s predchádzajúcou 4. generáciou Core procesorov. Užívatelia so staršími počítačmi zaznamenajú ešte vyšší výkon. Intel Core M prináša až dvojnásobne vyšší výpočtový výkon a sedemnásobne lepšiu grafiku v porovnaní so 4 ročným PC.

V roku 2013 Intel priniesol najvyšší generačný nárast životnosti batérie v histórii spoločnosti. Procesory Intel Core M a redukcia spotreby celej platformy pozdvihol pomyselnú latku výdrže batérie ešte vyššie. Intel Core M zvládne viac ako 8 hodín prehrávania videa, čo je až 20 % (1,7 hodiny) nárast vo výdrži batérie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Core procesorov a dvojnásobný nárast výdrže batérie v porovnaní so 4 roky starým PC.

Intel Core M procesor je o 50 % menší a so spotrebou 4,5 wattu dosahuje 60 % nižší termálny výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Toto umožní výrobcom navrhnúť tenké a bezventilátorové systémy, ktoré budú tenšie ako 9mm - to znamená, že budú nižšie ako AAA batéria a dnešné najtenšie laptopy. V súčasnosti už existuje viac ako 20 produktov s procesormi Intel Core M vo vývojovom štádiu a prvé systémy budú v predajniach už počas tohtoročných Vianoc.

Intel Core M je takzvaný "conflict-free" produkt, čo znamená, že neobsahuje minerály (cín, tantal, volfrám a/alebo zlato), ktoré či už priamo alebo nepriamo financujú alebo podporujú ozbrojené skupiny v Demokratickej Republike Kongo (DRC) alebo ďalších krajinách.

Procesor Intel Core M bude dostupný vo viacerých verziách: začne na 2.0GHz Intel Core M-5Y10/5Y10a až po procesor 2.6GHz Intel Core M-5Y70. Core M-5Y70 je výkonovo najvyšší Core M procesor a je dostupný s technológiou Intel vPro pre firemné zariadenie 2v1 so zabudovanými bezpečnostnými prvkami, ktoré pomáhajú chrániť dáta, užívateľskú identitu a prístup k sieti.

Ďalšie prvky Core M platformy vrátane podpory pre high-quality audio, Intel Wireless Display 5.0, druhej generácie Intel 802.11ac produktov vyústia do podpory bezdrôtových WiGig od spoločnosti Intel.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá