Image
9.9.2014 0 Comments

Intel predstavil procesory Intel Core M pre bezventilátorové zariadenia

Broadwell_Die_Center_Persp_On_White_HR.jpg Na výstave IFA predstavil Intel nový procesor Intel Core M, ktorý je určený pre pohon najnovších zariadení 2v1 od rôznych výrobcov. Nové procesory ponúkajú vyvážený pomer medzi mobilitou a výkonom. Sú navrhnuté pre vysoký výkon tých najtenších, bezventilátorových, ultra mobilných zariadení. Procesory Intel Core M dokážu poháňať zariadenia so žiletkovou hrúbkou vďaka výkonu na úrovni Intel Core procesorov a dokonca zdvojnásobujú výdrž na batérie v porovnaní so systémami spred štyroch rokov.

Procesory Intel Core M umožňujú až o 50 % vyšší výpočtový výkon a 40 % vyšší grafický výkon v porovnaní s predchádzajúcou 4. generáciou Core procesorov. Užívatelia so staršími počítačmi zaznamenajú ešte vyšší výkon. Intel Core M prináša až dvojnásobne vyšší výpočtový výkon a sedemnásobne lepšiu grafiku v porovnaní so 4 ročným PC.

V roku 2013 Intel priniesol najvyšší generačný nárast životnosti batérie v histórii spoločnosti. Procesory Intel Core M a redukcia spotreby celej platformy pozdvihol pomyselnú latku výdrže batérie ešte vyššie. Intel Core M zvládne viac ako 8 hodín prehrávania videa, čo je až 20 % (1,7 hodiny) nárast vo výdrži batérie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Core procesorov a dvojnásobný nárast výdrže batérie v porovnaní so 4 roky starým PC.

Intel Core M procesor je o 50 % menší a so spotrebou 4,5 wattu dosahuje 60 % nižší termálny výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Toto umožní výrobcom navrhnúť tenké a bezventilátorové systémy, ktoré budú tenšie ako 9mm - to znamená, že budú nižšie ako AAA batéria a dnešné najtenšie laptopy. V súčasnosti už existuje viac ako 20 produktov s procesormi Intel Core M vo vývojovom štádiu a prvé systémy budú v predajniach už počas tohtoročných Vianoc.

Intel Core M je takzvaný "conflict-free" produkt, čo znamená, že neobsahuje minerály (cín, tantal, volfrám a/alebo zlato), ktoré či už priamo alebo nepriamo financujú alebo podporujú ozbrojené skupiny v Demokratickej Republike Kongo (DRC) alebo ďalších krajinách.

Procesor Intel Core M bude dostupný vo viacerých verziách: začne na 2.0GHz Intel Core M-5Y10/5Y10a až po procesor 2.6GHz Intel Core M-5Y70. Core M-5Y70 je výkonovo najvyšší Core M procesor a je dostupný s technológiou Intel vPro pre firemné zariadenie 2v1 so zabudovanými bezpečnostnými prvkami, ktoré pomáhajú chrániť dáta, užívateľskú identitu a prístup k sieti.

Ďalšie prvky Core M platformy vrátane podpory pre high-quality audio, Intel Wireless Display 5.0, druhej generácie Intel 802.11ac produktov vyústia do podpory bezdrôtových WiGig od spoločnosti Intel.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá