Image
2.9.2015 0 Comments

Intel oznámil podrobnosti o procesoroch Knights Landing

Na podujatí Hot Chips zverejnil Intel informácie o očakávanej novej generácii procesorov Xeon Phi, nazvanej Knights Landing. Xeon Phi sú mnohojadrové procesory x86, určené na akceleráciu výpočtov napríklad v superpočítačoch.

Knights Landing sú binárne kompatibilné so súčasnými Xeonmi a v podstate ide o obrovské množstvo modifikovaných 14 nm jadier Atom Silvermont, upravených tak, aby mohli konkurovať riešeniam GPU od AMD. A o koľko jadier ide? Je to 36 dlaždíc, každá s dvoma jadrami. Počet podporovaných vlákien tak bude 288. Na vzájomnú komunikáciu sú jadrá prepojené 2D sieťou mesh. Knights Landing bude na rozdiel od prvých procesorov Xeon Phi schopný spúšťať operačný systém, takže bude fungovať ako bežný systémový procesor.

Intel_Knights_Landing_overview.jpg

Za vysoký výkon bude vďačiť vektorovým jednotkám s podporou nových 512-bitových inštrukcií AVX. Celkový výkon pri výpočtoch s 32-bitovými reálnymi číslami presahuje 6 teraflops.

Zvýšené bude aj množstvo využiteľnej pamäte, takisto prístup k nej bude rýchlejší. V procesore bude integrovaných 16 GB pamäte MCDRAM (Multi-Channel DRAM), maximálne možno osadiť 384 GB pomocou šiestich kanálov pamäte DDR4.

Maximálna spotreba bude 200 W a podľa Intelu bude mať Xeon Phi podstatne lepší pomer výkonu a spotreby ako server s dvoma výkonnými procesormi Xeon E5.

Ďalšie podrobnosti o Intel Knights Landing možno nájsť na stránke Serve The Home.

Zdroj: servethehome.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá