Image
2.9.2015 0 Comments

Intel oznámil podrobnosti o procesoroch Knights Landing

Na podujatí Hot Chips zverejnil Intel informácie o očakávanej novej generácii procesorov Xeon Phi, nazvanej Knights Landing. Xeon Phi sú mnohojadrové procesory x86, určené na akceleráciu výpočtov napríklad v superpočítačoch.

Knights Landing sú binárne kompatibilné so súčasnými Xeonmi a v podstate ide o obrovské množstvo modifikovaných 14 nm jadier Atom Silvermont, upravených tak, aby mohli konkurovať riešeniam GPU od AMD. A o koľko jadier ide? Je to 36 dlaždíc, každá s dvoma jadrami. Počet podporovaných vlákien tak bude 288. Na vzájomnú komunikáciu sú jadrá prepojené 2D sieťou mesh. Knights Landing bude na rozdiel od prvých procesorov Xeon Phi schopný spúšťať operačný systém, takže bude fungovať ako bežný systémový procesor.

Intel_Knights_Landing_overview.jpg

Za vysoký výkon bude vďačiť vektorovým jednotkám s podporou nových 512-bitových inštrukcií AVX. Celkový výkon pri výpočtoch s 32-bitovými reálnymi číslami presahuje 6 teraflops.

Zvýšené bude aj množstvo využiteľnej pamäte, takisto prístup k nej bude rýchlejší. V procesore bude integrovaných 16 GB pamäte MCDRAM (Multi-Channel DRAM), maximálne možno osadiť 384 GB pomocou šiestich kanálov pamäte DDR4.

Maximálna spotreba bude 200 W a podľa Intelu bude mať Xeon Phi podstatne lepší pomer výkonu a spotreby ako server s dvoma výkonnými procesormi Xeon E5.

Ďalšie podrobnosti o Intel Knights Landing možno nájsť na stránke Serve The Home.

Zdroj: servethehome.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá