Image
1.3.2016 0 Comments

Intel má vlastné „Continuum“. Lacný androidový smartfón s Atomom umožňuje prácu s desktopovým Linuxom

Intel na MWC v Barcelone predviedol zaujímavú demonštráciu, ktorú nazval Big Screen Experience. Išlo o androidový smartfón v spojení s externým displejom, ktorý umožnil pracovať s linuxovým desktopovým systémom Debian.

Podobá sa to na Microsoft Continuum pre Windows 10 Mobile. Rozdiel je v tom, že zatiaľ čo funkcia Microsoftu je určená pre high-end smartfóny, Intel sa zameriava na lacné telefóny a rozvíjajúce sa trhy.

Na ukážku bol použitý prototyp smartfónu SoFIA s procesorom Atom x3, 2 GB RAM a 16 GB úložiskom, ktorý bol modifikovaný na podporu externého displeja. Po jeho pripojení sa systém prepne do desktopového režimu. Potrebujete už len pripojiť klávesnicu, myš a máte linuxový desktop.

Intel pri tom využil skutočnosť, že Android je založený na linuxovom jadre. Jadro je teda jedno, ibaže je tu Android stack a Linux stack, pričom súborový systém je identický. Telefón zostáva pri práci plnofunkčný. Na externom displeji je prostredie s viacerými oknami, pričom možno pracovať s tabuľkami, používať drag & drop, prehrávať video a pod.

V súčasnosti je displej telefónu po pripojení externého displeja prázdny, ale na veľkom displeji možno zobraziť plochu z telefónu. Objaví sa v samostatnom okne. Budúca verzia Atomu x3 však už bude podporovať dva displeje.

Zdroj: fudzilla.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá