Image
1.3.2016 0 Comments

Intel má vlastné „Continuum“. Lacný androidový smartfón s Atomom umožňuje prácu s desktopovým Linuxom

Intel na MWC v Barcelone predviedol zaujímavú demonštráciu, ktorú nazval Big Screen Experience. Išlo o androidový smartfón v spojení s externým displejom, ktorý umožnil pracovať s linuxovým desktopovým systémom Debian.

Podobá sa to na Microsoft Continuum pre Windows 10 Mobile. Rozdiel je v tom, že zatiaľ čo funkcia Microsoftu je určená pre high-end smartfóny, Intel sa zameriava na lacné telefóny a rozvíjajúce sa trhy.

Na ukážku bol použitý prototyp smartfónu SoFIA s procesorom Atom x3, 2 GB RAM a 16 GB úložiskom, ktorý bol modifikovaný na podporu externého displeja. Po jeho pripojení sa systém prepne do desktopového režimu. Potrebujete už len pripojiť klávesnicu, myš a máte linuxový desktop.

Intel pri tom využil skutočnosť, že Android je založený na linuxovom jadre. Jadro je teda jedno, ibaže je tu Android stack a Linux stack, pričom súborový systém je identický. Telefón zostáva pri práci plnofunkčný. Na externom displeji je prostredie s viacerými oknami, pričom možno pracovať s tabuľkami, používať drag & drop, prehrávať video a pod.

V súčasnosti je displej telefónu po pripojení externého displeja prázdny, ale na veľkom displeji možno zobraziť plochu z telefónu. Objaví sa v samostatnom okne. Budúca verzia Atomu x3 však už bude podporovať dva displeje.

Zdroj: fudzilla.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá