Image
1.3.2016 0 Comments

Intel má vlastné „Continuum“. Lacný androidový smartfón s Atomom umožňuje prácu s desktopovým Linuxom

Intel na MWC v Barcelone predviedol zaujímavú demonštráciu, ktorú nazval Big Screen Experience. Išlo o androidový smartfón v spojení s externým displejom, ktorý umožnil pracovať s linuxovým desktopovým systémom Debian.

Podobá sa to na Microsoft Continuum pre Windows 10 Mobile. Rozdiel je v tom, že zatiaľ čo funkcia Microsoftu je určená pre high-end smartfóny, Intel sa zameriava na lacné telefóny a rozvíjajúce sa trhy.

Na ukážku bol použitý prototyp smartfónu SoFIA s procesorom Atom x3, 2 GB RAM a 16 GB úložiskom, ktorý bol modifikovaný na podporu externého displeja. Po jeho pripojení sa systém prepne do desktopového režimu. Potrebujete už len pripojiť klávesnicu, myš a máte linuxový desktop.

Intel pri tom využil skutočnosť, že Android je založený na linuxovom jadre. Jadro je teda jedno, ibaže je tu Android stack a Linux stack, pričom súborový systém je identický. Telefón zostáva pri práci plnofunkčný. Na externom displeji je prostredie s viacerými oknami, pričom možno pracovať s tabuľkami, používať drag & drop, prehrávať video a pod.

V súčasnosti je displej telefónu po pripojení externého displeja prázdny, ale na veľkom displeji možno zobraziť plochu z telefónu. Objaví sa v samostatnom okne. Budúca verzia Atomu x3 však už bude podporovať dva displeje.

Zdroj: fudzilla.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá