Image
10.9.2015 0 Comments

Intel investuje 50 miliónov dolárov do rozvoja kvantových počítačov

Intel oznámil 10-ročnú spoluprácu s Delftskou technickou univerzitou a holandskou organizáciou pre aplikovaný výskum TNO s cieľom urýchliť rozvoj v oblasti kvantovej výpočtovej techniky. Na tento účel preinvestuje 50 miliónov USD a poskytne inžinierske zdroje a technickú podporu.

Kvantová výpočtová technika by mohla pomôcť v riešení zložitých problémov, ktoré sú v súčasnosti prakticky neprekonateľné, a to vrátane zložitých simulácií, ako sú rozsiahle finančné analýzy a efektívnejší vývoj liekov. Kvantová výpočtová technika je oblasť výskumu, ktorá je pre Intel zaujímavá, pretože má potenciál zvýšiť možnosti vysokovýkonných počítačov zajtrajška.

„Plnofunkčný kvantový počítač je minimálne 10 rokov vzdialený, ale praktický a teoretický výskum, ktorý dnes oznamujeme, je dôležitým míľnikom na ceste priblíženia ho realite," povedal Mike Mayberry, viceprezident Intelu a riaditeľ laboratórií Intel Labs.

Cieľom je rozšíriť poznatky univerzity v oblasti fyziky a diverzifikovať výskum v oblasti kvantovej výpočtovej techniky pomocou poznatkov z pokročilej výroby, elektroniky a architektúry.

„Zatiaľ čo doteraz bol hlavným cieľom výskumu kvantovej výpočtovej techniky vývoj qubitu, meranie, ovládanie a prepojenie viacerých qubitov si bude vyžadovať nízkoteplotnú elektroniku a to už je naša parketa. Naša spolupráca s QuTech preskúma prelomové objavy kvantovej výpočtovej techniky, ktoré by mohli mať vplyv na celý priemysel," povedal popredný vedec Lieven Vandersypen z QuTech.

Čo je kvantová výpočtová technika?

Kvantové počítače využívajú kvantové bity (qubity) na rozdiel od digitálnych počítačov, ktoré fungujú na báze tranzistorov a vyžadujú, aby dáta boli kódované do binárnych číslic (bitov). Tieto qubity dokážu existovať súbežne vo viacnásobných stavoch, čím ponúknu potenciál na výpočet veľkého počtu paralelných kalkulácií a tým kratší čas potrebný na výsledné riešenie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá