Image
2.1.2013 0 Comments

Intel chce poskytovať káblovú televíziu

intel_tv_11.jpg Intel chce rozšíriť svoje portfólio o nové služby. V priebehu tohto roka by mal začať ponúkať aj služby káblovej televízie, pričom ohlásenia sa možno dočkáme už počas výstavy CES 2013 v Las Vegas.

Na trh s televíznymi službami tak Intel vstupuje ako ďalšia veľká IT spoločnosť - Apple údajne pripravuje vlastný televízor, Google so svojim Google TV značný úspech zatiaľ nezožal, spoločnosť však službu neustále vylepšuje.

Nové set-top-boxy založené na procesoroch od Intelu by mali byť priamo prepojené so službou káblovej televízie, ktorú bude spoločnosť čoskoro ponúkať.

Už v minulosti sa Intel snažil so svojimi čipmi presadiť aj v oblasti šírenia TV obsahu. Počas uvedenia platformy Google TV však táto služba úspech nezožala a Intel sa pokúša o opätovný úspech sám. Práve absencia pridružnej služby však Intelu doteraz chýbala, aby mohol k hardvérovému zariadeniu ponúkať aj multimediálny obsah a celok predávať ako jeden produkt.

Služba bude určená používateľom, ktorí chcú sledovať živé vysielanie televíznych kanálov - zároveň však ponúkne TV archív s prístupom k mesiac starým reláciám.

Zdroj: pcworld.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá