Image
2.1.2013 0 Comments

Intel chce poskytovať káblovú televíziu

intel_tv_11.jpg Intel chce rozšíriť svoje portfólio o nové služby. V priebehu tohto roka by mal začať ponúkať aj služby káblovej televízie, pričom ohlásenia sa možno dočkáme už počas výstavy CES 2013 v Las Vegas.

Na trh s televíznymi službami tak Intel vstupuje ako ďalšia veľká IT spoločnosť - Apple údajne pripravuje vlastný televízor, Google so svojim Google TV značný úspech zatiaľ nezožal, spoločnosť však službu neustále vylepšuje.

Nové set-top-boxy založené na procesoroch od Intelu by mali byť priamo prepojené so službou káblovej televízie, ktorú bude spoločnosť čoskoro ponúkať.

Už v minulosti sa Intel snažil so svojimi čipmi presadiť aj v oblasti šírenia TV obsahu. Počas uvedenia platformy Google TV však táto služba úspech nezožala a Intel sa pokúša o opätovný úspech sám. Práve absencia pridružnej služby však Intelu doteraz chýbala, aby mohol k hardvérovému zariadeniu ponúkať aj multimediálny obsah a celok predávať ako jeden produkt.

Služba bude určená používateľom, ktorí chcú sledovať živé vysielanie televíznych kanálov - zároveň však ponúkne TV archív s prístupom k mesiac starým reláciám.

Zdroj: pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá