Image
2.1.2013 0 Comments

Intel chce poskytovať káblovú televíziu

intel_tv_11.jpg Intel chce rozšíriť svoje portfólio o nové služby. V priebehu tohto roka by mal začať ponúkať aj služby káblovej televízie, pričom ohlásenia sa možno dočkáme už počas výstavy CES 2013 v Las Vegas.

Na trh s televíznymi službami tak Intel vstupuje ako ďalšia veľká IT spoločnosť - Apple údajne pripravuje vlastný televízor, Google so svojim Google TV značný úspech zatiaľ nezožal, spoločnosť však službu neustále vylepšuje.

Nové set-top-boxy založené na procesoroch od Intelu by mali byť priamo prepojené so službou káblovej televízie, ktorú bude spoločnosť čoskoro ponúkať.

Už v minulosti sa Intel snažil so svojimi čipmi presadiť aj v oblasti šírenia TV obsahu. Počas uvedenia platformy Google TV však táto služba úspech nezožala a Intel sa pokúša o opätovný úspech sám. Práve absencia pridružnej služby však Intelu doteraz chýbala, aby mohol k hardvérovému zariadeniu ponúkať aj multimediálny obsah a celok predávať ako jeden produkt.

Služba bude určená používateľom, ktorí chcú sledovať živé vysielanie televíznych kanálov - zároveň však ponúkne TV archív s prístupom k mesiac starým reláciám.

Zdroj: pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá