12.6.2015 0 Comments

Intel Capital vyčlenil 125 miliónov USD pre ženy-podnikateľky a pre podnikateľov z radov menšín

Globálna investičná organizácia spoločnosti Intel, Intel Capital, oznámila spustenie fondu Intel Capital Diversity Fund, ktorého cieľom budú investície do technologických startupov, ktoré vedú ženy a nedostatočne zastúpené menšiny. Prvé investície putovali do štyroch spoločností, ktoré vedú zaujímaví priekopníci.

„Domnievame sa, že rozmanité a inkluzívne pracovisko je základom pre úspešné podnikanie," povedal šéf Intelu, Brian Krzanich. „Naším cieľom je pomocou tohto fondu zmysluplne podporovať technologické startupy, v ktorých pracovná sila vernejšie odráža zloženie občianskej spoločnosti a ktoré v konečnom dôsledku budú vďaka svojmu úspechu prospešné tak pre Intel, ako aj pre širšiu ekonomiku."

Táto správa nadväzuje na januárovú iniciatívu Intelu pod názvom Diversity in Technology Initiative, ktorej úlohou je väčšia rozmanitosť v Inteli a technologickom priemysle ako takom. Spoločnosť Intel oznámila úmysel dosiahnuť taký stav, aby do roku 2020 mali ženy a menšiny na pracovisku rovnaké zastúpenie ako muži.

„Sme pyšní na to, že môžeme udávať tempo a smerovanie ku širšej účasti v podnikaní a zamestnávaní v oblasti technológií," povedala Lisa M. Lambertová, viceprezidentka Intel Capital, ktorá vedie fond Intel Capital Diversity Fund. „Pomocou tohto fondu sa Intel Capital zaväzuje, že bude investovať do tých najlepších talentov z nespočetného množstva prostredí a starať sa o brilantné inovácie, ktoré budú slúžiť potrebám rozmanitej verejnosti."

Podľa nedávnej správy Babson College, len 15 percent spoločností financovaných rizikovým kapitálom v USA má v exekutíve spoločnosti ženu a spoločnosti so ženou-riaditeľkou dostávajú iba 3 percentá z celkového balíka rizikového kapitálu. Navyše, len menej ako 1 percento zakladateľov spoločností v Sillicon Valley sú Afroameričania alebo Hispánci, pričom podľa prieskumov je takmer 100 percent financovaných zakladateľov belochov alebo Ázijcov.

Intel Capital Diversity Fund štartuje investovaním do štyroch spoločností, ktoré získajú prístup ku programom na rozvoj podnikania, globálnej siete, technologickej expertíze a kapitálu značky Intel Capital.

● Brit + Co (San Francisco) prináša tvorivosť pomocou vzdelávania, inšpirovania a podpory žien a dievčat. Pomocou online lekcií a súprav all-in-one tejto mediálnej a e-commerce platformy sa dokážu zhotovitelia (makers) naučiť všetko od kaligrafie až po skonštruovanie prístrojov s tabuľami Intel Galileo.

● CareCloud (Miami) je popredný poskytovateľ služieb ako sú správa dát na báze cloudu, elektronické zdravotné záznamy (EHR), lekársky fakturačný softvér a služby pre lekárske skupiny. Intel a CareCloud spoločne vypracovali bielu knihu pre cloud computing v zdravotníctve.

● Mark One (San Francisco) používa hardvérový modul Intel Curie na výrobu inteligentného pohára, ktorý automaticky rozpozná nápoj, ktorý sa do neho naleje, zobrazí jeho nutričný obsah a zosynchronizuje pitný režim používateľa s jeho smartfónom.

● Venafi (Salt Lake City) je imunitný systém pre internet. Venafi chráni základné prvky kybernetickej bezpečnosti - šifrovacie kľúče a digitálne certifikáty - tak, aby sa nedali zneužiť. Venafi neustále vyhodnocuje, ktoré kľúče a certifikáty sú dôveryhodné, chráni tie, ktoré by mali byť dôveryhodné a opravuje alebo zablokuje tie, ktoré nie sú. Pomocou riešenia Venafi na zabezpečenie kľúčov a certifikátov môže Intel naďalej prinášať najlepšie zabezpečenie na trhu a technológie pre datacentrá.

Viac informácii o Intel Capital Diversity Fund nájdete na www.intelcapital.com


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá