13.9.2012 0 Comments

Intel: Interakcia ľudí s počítačmi sa v najbližšej dobe zmení zásadným spôsobom

Produktový riaditeľ spoločnosti Intel dnes popísal ako nízkonapäťové procesory nastavia, počnúc 4. generáciou procesorovej rodiny Intel Core, nové štandardy pre mobilný komputing, inovatívne Ultrabooky, konvertovateľné PC a tablety.

David (Dadi) Perlmutter vo svojej úvodnej reči na Intel Developer Forum v San Francisku povedal, že spoločnosť Intel znížila spotrebu v „idle" (režim nečinnosti) režime pre jej 4. generáciu procesorovej rodiny Intel Core založenej na mikroarchitketúre "Haswell" o viac ako 20 násobok v porovnaní s 2. generáciou, pričom zároveň prinesie vysoký výkon a rýchlu odozvu. Taktiež potvrdil, že Intel pridá novú radu nízkonapäťových procesorov založených na tej istej architektúre do firemnej roadmapy začiatkom roku 2013.

Obidva nové produkty len podčiarknu zameranie spoločnosti na prudké zníženie spotreby, čím zabezpečia dlhšiu výdrž na batériu, umožnia vznik viacerých nových prenosných foriem a zároveň prispejú k neustále narastajúcemu výkonu procesora, grafiky a schopnosti spracovať médiá.

"4. generácia procesorovej rodiny Intel Core a naša nová rada nízkonapäťových procesorov vyústi v novú éru rozsiahlych inovácií v mobilnom komputingu," povedal Perlmutter. "Našim cieľom je priniesť nízku spotrebu s vysokým výkonom, ktorým sú naše procesory známe, a to vďaka nášmu vývoju zameranom na rýchlosť a výkon. Výsledok uvidia naši zákazníci v podobe dizajnových a moderných zariadení ako aj v prelomových zážitkoch v celom spektre mnohých mobilných zariadení."

Intel prináša množstvo mobilných zážitkov, konvertibilný dizajn
Odkedy Intel vytvoril a investoval do ekosystému novej kategórie Ultrabookových systémov minulý rok, inšpiroval k zaujímavým inováciám v personálnom komputingu. Vo vývoji je viac ako 140 rozličných Ultrabookových dizajnov, z nich množstvo je s odnímateľným displejom a viac ako 70 z nich poháňaných je 3. generáciou procesorov Intel Core a dostupných už dnes.

Keď sa 22nanometrová, 4. generácia procesorovej rodiny Intel Core dostane v roku 2013 do Ultrabookov a PC, prinesie Intel HD grafickú podporu, nové inštrukcie pre rýchlejšie kryptovanie a výkon, nové hardvérové bezpečnostné prvky a nízkonapäťový procesor navrhnutý pre dlhšiu výdrž na batérie.

Pre prínos ďalších inovácií v mobilnom komputingu budú nové nízkonapäťové čipy spoločnosti Intel založené na mikroarchitektúre "Haswell" pracovať so základnou spotrebou približne 10 wattov, čo umožní ešte tenšie a ľahšie Ultrabooky, konvertibilné zariadenia a tabletové dizajny s vyšším výkonom a dlhšou výdržou na batérie.

So zameraním sa na plné spektrum mobility, Perlmutter podrobne popísal ako spoločnosť Intel prináša tie najlepšie riešenia pre všetky mobilné zážitky. Čoskoro dostupná budúca generácia procesorov Intel Atom (kódovo označovaná "Clover Trail") je novým riešením system-on-chip (SoC), špeciálne nevrhnutým pre operačný systém Windows* 8. Je založená na Intel 32nm výrobnej technológii, poháňa ľahučké tablety a konvertibilné zariadenia. Je príznačná neuveriteľnou výdržou batérie a takzvanou „vždy zapnutou (always-on)" technológiou v tenkom spracovaní.

Perlmutter taktiež spomínal aj výhody Intel zariadení s Windows 8 a poukázal na fakt, že tablety a konvertibilné zariadenia poháňané procesormi Intel Atom a Intel Core prinesú množstvo nových prvkov od rozšírených funkcií spracovania médií, bezpečnosti pre firemné vertikálne riešenia až po širokú podporu aplikácií naprogramovaných pre procesory Intel. Táto stratégia zabezpečí a zachová softvérové investície IT oddelení ako aj spotrebiteľov.

"Veríme, že architektúra Intel s Windows 8 prinesie tie najlepšie zážitky, výkon a kompatibility pre viaceré počítačové platformy," dodal.

Prirodzené a intuitívne počítačové zážitky
Personálny komputing a zážitky smerujú k využitiu vnímania počítačov, kde počítače budú vybavené senzormi podobnými ľudským zmyslom so schopnosťou vnímať ľudský zmysly. Intel tieto schopnosti presadzuje v najrôznejších platformách tak v súčasnosti ako aj bude naďalej v budúcnosti.

Perlmutter vyzval komunitu vývojárov na spoluprácu so spoločnosťou Intel s cieľom priniesť počítačové možnosti vnímania pre platformy postavené na Intel Core procesoroch, spustením prvého Intel Perceptual Computing Software Development Kit (SDK) beta. Spustenie SDK je naplánované na začiatok budúceho štvrťroku a umožní vývojárom hardvéru a softvéru priniesť interakciu gestami, rozpoznávanie tváre a hlasu a ďalšie prvky pre existujúce a budúce Ultrabookové a PC systémy poháňané procesormi Intel Core.

Perlmutter hovoril o dosiahnutom pokroku v implementácii rozpoznávania hlasu v Ultrabookoch a ukázal systém so softvérom Nuance Dragon Assistant* Beta optimalizovaným pre procesory Intel Core. Firma Dell plánuje sprístupniť Dragon Assistant* Beta v USA v budúcom kvartáli v jej Ultrabooku Dell* XPS13.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá