27.2.2013 0 Comments

Integrácia vShield do Symantec Endpoint Protection 12 zvyšuje efektivitu bezpečnosti

Symantec prináša nové funkcie, ktoré rozširujú ochranu virtuálnych prostredí, zvyšujú efektivitu bezpečnosti, zlepšujú riadenie a rozširujú riešenie o podporu ďalších platforiem.

Symantec Endpoint Protection 12 teraz umožňuje bezproblémovú ochranu prostredia VMware prostredníctvom integrácie s VMware Endpoint vShield. Vďaka tejto integrácii preberá Symantec Endpoint Protection 12 spracovanie antivírusových a antimalwarových agentov do vyhradeného zabezpečeného virtuálneho zariadenia, ktoré zjednodušuje nasadenie a monitorovanie v prostredí VMware. V súhrne možno povedať, že Symantec Endpoint Protection 12 s VMware Endpoint vShield zlepší pomery konsolidácie a zabráni preťaženiu systémov antivírusovou ochranou. (Prečítajte si viac o nedávnych testoch tretích strán vo VDI.) Vďaka robustnému zabezpečenia a výbornému výkonu môžu organizácie zvýšiť podiel virtualizácie svojich kritických systémov a urýchliť prechod ku cloud computingu.

VMware vShield Endpoint poskytuje ochranu proti malware s ďalšou vrstvou hĺbkovej ochrany bez agenta, priamo z VMware cloudovej infraštruktúry. To môže celkovo zlepšiť bezpečnosť a dodržiavanie pravidiel pre rastúci počet virtuálnych strojov nasadených bez bezpečnostných agentov, tzn. nasadenie pre testovanie alebo vývoj, prípadne privátne cloudy.

"Virtualizácia a cloud computing hrajú v IT stále dôležitejšiu úlohu, vidíme rastúcu potrebu bezpečnostného riešenia, ktoré ochránia virtuálnu infraštruktúru", hovorí Parag Patel, viceprezident pre Global Strategic Alliance v spoločnosti VMware. "So spoločnosťou Symantec spolupracujeme veľmi úzko, preto VMware vShield Endpoint a Symantec Endpoint Protection 12 budú spoločne dobre fungovať. Naši zákazníci hľadajú bezpečnostné riešenie, ktoré zahŕňa virtualizáciu business critical aplikácií, čo urýchli prechod do cloudu. "

Okrem zvýšenej podpory virtualizácie prináša Symantec zlepšenie technnológie SONAR (technológia hodnotenia správania aplikácií) s cieľom zvýšiť ochranu pred hrozbami nultého dňa. Predtým SONAR monitoroval približne 400 vzorcov neobvyklého správania, teraz sa počet monitorovaných vzorcov správania zvýšil na 1400. Táto pokročilá technológia poskytuje lepšiu ochranu pred rapídne sa zvyšujúcim počtom rýchlo sa meniacich hrozieb, hrozieb nultého dňa, infekcií z návštev škodlivých webových stránok a cielenému malware.

Symantec Endpoint Protection 12 má jednoduchšie nasadenie, správu a aktualizácie. IT administrátori môžu automaticky odstrániť existujúce bezpečnostný softvér a potom použiť sprievodcu klientov pre bezproblémovú implementáciu.

Symantec Endpoint Protection 12 obsahuje tiež podporu pre platformy Windows 8, Windows Server 2012 a OS X Mountain Lion.

Všetci existujäci zákazníci Symantec Endpoint Protection s platnou podporou majú nárok na upgrade na túto verziu zdarma.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá