Image
24.5.2016 3 Comments

Inštalácia aplikácií? Zastaraný postup. Na Androide sa proste len zapnú

Predstavte si aplikáciu, ktorú získate jediným kliknutím dotykom prsta na displej smartfónu, prípadne ktorú budete môcť rovno zaplatiť. Práve tak vidia budúcnosť mobilného softvéru v Googli.

Trochu sci-fi scenár sa stal realitou na stredajšej konferencii I/O, kde Google predstavil službu Android Instant Apps čiže okamžité aplikácie pre Android. Tie bežia samy, bez nutnosti akejkoľvek inštalácie.

Podľa produktovej manažérky tímu Androidu Ellie Powersovej sa majú tieto aplikácie dostať do obehu v priebehu budúceho roka. Nebudú dokonca ani vyžadovať Android N - budú fungovať aj na mobiloch so staršou verziou JellyBean. Ukážka bola prezentovaná na telefóne s KitKatom.

Ak vám niekto pošle odkaz na aplikáciu, kliknutie na ňu vás vezme priamo do nej - bez akejkoľvek inštalácie. Google Play použije len tú časť aplikácie, ktorú Android nevyhnutne potrebuje na spustenie.

Možno ju tak spustiť rýchlo, pretože je rozdelená na jednotlivé moduly, hovorí Powersová a dodáva, že Google stiahne len to, čo je nevyhnutné. Používateľom však nie je možnosť aplikáciu klasicky nainštalovať odobraná; môžu to urobiť neskôr, kedykoľvek sa im to bude hodiť.

Powersová tiež predstavila, ako by mohla byť technológia využitá na nakupovanie. Jednoduchým kliknutím budete ihneď presmerovaní k možnostiam na zaplatenie.

„Nezaberie mi to dve minúty - len dve kliknutia,“ opisuje.

Vývojári len musia rozčleniť svoje aplikácie na jednotlivé moduly, aby mohli takto fungovať. Podľa Powersovej by to mohlo zabrať menej ako deň práce.

O čom sa však produktová manažérka Androidu nezmienila, bolo to, či budú zabudované nejaké bezpečnostné opatrenia či iný spôsob, ako by sa používatelia vyhli načítaniu infikovaných, spamových alebo iných škodlivých aplikácií.

Autor: ComputerWorld

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

3 Comments

 1. what? reakcia na: Inštalácia aplikácií? Zastaraný postup. Na Androide sa proste len zapnú
  24.5.2016 20:05
  Neviem som len dieťa a neviem ako vy ..?! Ale mne sa hry inštalujú normálne či na tablete alebo na mobile a na oboch mám android. PS : gramatiku si nevšímajte:-)
  Reagovať
 2. blbost reakcia na: Inštalácia aplikácií? Zastaraný postup. Na Androide sa proste len zapnú
  24.5.2016 07:05
  toto bude fungovat len do doby kym je android na nete. moze to byt dobre na vyskusanie ale nie na realne dlhodobe pouzivanie. Kedze bez netu je to nepouzitelne.
  Reagovať
  • RE: blbost reakcia na: blbost
   25.5.2016 06:05
   A teraz instalujes applikacie, ked si offline?
   Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá