Image
24.5.2016 3 Comments

Inštalácia aplikácií? Zastaraný postup. Na Androide sa proste len zapnú

Predstavte si aplikáciu, ktorú získate jediným kliknutím dotykom prsta na displej smartfónu, prípadne ktorú budete môcť rovno zaplatiť. Práve tak vidia budúcnosť mobilného softvéru v Googli.

Trochu sci-fi scenár sa stal realitou na stredajšej konferencii I/O, kde Google predstavil službu Android Instant Apps čiže okamžité aplikácie pre Android. Tie bežia samy, bez nutnosti akejkoľvek inštalácie.

Podľa produktovej manažérky tímu Androidu Ellie Powersovej sa majú tieto aplikácie dostať do obehu v priebehu budúceho roka. Nebudú dokonca ani vyžadovať Android N - budú fungovať aj na mobiloch so staršou verziou JellyBean. Ukážka bola prezentovaná na telefóne s KitKatom.

Ak vám niekto pošle odkaz na aplikáciu, kliknutie na ňu vás vezme priamo do nej - bez akejkoľvek inštalácie. Google Play použije len tú časť aplikácie, ktorú Android nevyhnutne potrebuje na spustenie.

Možno ju tak spustiť rýchlo, pretože je rozdelená na jednotlivé moduly, hovorí Powersová a dodáva, že Google stiahne len to, čo je nevyhnutné. Používateľom však nie je možnosť aplikáciu klasicky nainštalovať odobraná; môžu to urobiť neskôr, kedykoľvek sa im to bude hodiť.

Powersová tiež predstavila, ako by mohla byť technológia využitá na nakupovanie. Jednoduchým kliknutím budete ihneď presmerovaní k možnostiam na zaplatenie.

„Nezaberie mi to dve minúty - len dve kliknutia,“ opisuje.

Vývojári len musia rozčleniť svoje aplikácie na jednotlivé moduly, aby mohli takto fungovať. Podľa Powersovej by to mohlo zabrať menej ako deň práce.

O čom sa však produktová manažérka Androidu nezmienila, bolo to, či budú zabudované nejaké bezpečnostné opatrenia či iný spôsob, ako by sa používatelia vyhli načítaniu infikovaných, spamových alebo iných škodlivých aplikácií.

Autor: ComputerWorld

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

3 Comments

 1. what? reakcia na: Inštalácia aplikácií? Zastaraný postup. Na Androide sa proste len zapnú
  24.5.2016 20:05
  Neviem som len dieťa a neviem ako vy ..?! Ale mne sa hry inštalujú normálne či na tablete alebo na mobile a na oboch mám android. PS : gramatiku si nevšímajte:-)
  Reagovať
 2. blbost reakcia na: Inštalácia aplikácií? Zastaraný postup. Na Androide sa proste len zapnú
  24.5.2016 07:05
  toto bude fungovat len do doby kym je android na nete. moze to byt dobre na vyskusanie ale nie na realne dlhodobe pouzivanie. Kedze bez netu je to nepouzitelne.
  Reagovať
  • RE: blbost reakcia na: blbost
   25.5.2016 06:05
   A teraz instalujes applikacie, ked si offline?
   Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá