22.4.2014 0 Comments

Inšpirovanie zamestnancov-podnikateľov flexibilnou prácou

Čím ďalej tým viac podnikov si uvedomuje dôležitosť udržiavania si inovatívnych pracovníkov medzi svojimi zamestnancami, keďže sú pohonným motorom rastu. Ale aké sú tie najlepšie stratégie na podporu inovácie v rámci podniku? Na základe výsledkov najnovšieho prieskumu spoločnosti Regus, poskytovateľa flexibilných pracovných priestorov, si 46 % slovenských podnikateľov myslí, že kľúčom je flexibilná práca.

S rastúcim dôrazom na rozvoj podnikania v rámci podniku v spoločnostiach ako Google a Dell vyzval prieskum respondentov, aby identifikovali opatrenia, ktoré sú podľa nich kľúčové rozširovanie podnikavosti zamestnancov. Prieskum zistil, že polovica slovenských respondentov zvolila programy na aktualizáciu schopností (50 %). Ďalej nasledovalo spájanie zamestnancov s rozdielnymi pracovnými pozíciami (47 %) a voľný prístup k vyššiemu manažmentu firmy (33 %).

Toto sú kľúčové zistenia najnovšieho prieskumu spoločnosti Regus, ktorý zisťoval názory viac ako 19 000 výkonných riaditeľov a majiteľov firiem v 98 krajinách.

Ďalšie zaujímavé čísla ukazujú, že:

  • 27 % respondentov tvrdí, že inovačné programy sú hlavným faktorom podpory inovácií,
  • 64 % respondentov si myslí, že podnikanie v ich sektore sa za posledných 5 rokov zvýšilo;
  • 2 % uvádza, že podnikanie žien je na vzostupe a ďalších 9 % uvádza, že na vzostupe sú opakované pokusy o podnikanie.

„Vďaka malým firmám, ktoré tvoria asi 90 % podnikov a tri pätiny pracovných pomerov vo väčšine ekonomík, je zjavné, prečo by sa podnikanie malo podporovať a udržiavať," poznamenáva Ruud Doggen, výkonný riaditeľ spoločnosti Regus pre region CEE.

„Podniky si však obľúbili vplyvný pohonný motor inovácie podnikateľov, a tak budú podporovať podnikanie medzi ich vlastnými zamestnancami. Ako teda možno povzbudiť podnikavé správanie? Flexibilná práca sa nielen napája na požiadavky zamestnancov na vyváženie práce a života prostredníctvom vlastných pracovných hodín a pracovania z rôznych lokalít. Umožňuje im aj stretávať sa s pracovníkmi na rozdielnych pracovných pozíciách či dokonca z rôznych firiem, čím sa rozširujú ich vyhliadky a skúsenosti. Flexibilita a rôzne vstupy naozaj dokážu pomôcť zamestnancom myslieť originálne a hľadať inováciu," dodáva R. Doggen.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá