22.4.2014 0 Comments

Inšpirovanie zamestnancov-podnikateľov flexibilnou prácou

Čím ďalej tým viac podnikov si uvedomuje dôležitosť udržiavania si inovatívnych pracovníkov medzi svojimi zamestnancami, keďže sú pohonným motorom rastu. Ale aké sú tie najlepšie stratégie na podporu inovácie v rámci podniku? Na základe výsledkov najnovšieho prieskumu spoločnosti Regus, poskytovateľa flexibilných pracovných priestorov, si 46 % slovenských podnikateľov myslí, že kľúčom je flexibilná práca.

S rastúcim dôrazom na rozvoj podnikania v rámci podniku v spoločnostiach ako Google a Dell vyzval prieskum respondentov, aby identifikovali opatrenia, ktoré sú podľa nich kľúčové rozširovanie podnikavosti zamestnancov. Prieskum zistil, že polovica slovenských respondentov zvolila programy na aktualizáciu schopností (50 %). Ďalej nasledovalo spájanie zamestnancov s rozdielnymi pracovnými pozíciami (47 %) a voľný prístup k vyššiemu manažmentu firmy (33 %).

Toto sú kľúčové zistenia najnovšieho prieskumu spoločnosti Regus, ktorý zisťoval názory viac ako 19 000 výkonných riaditeľov a majiteľov firiem v 98 krajinách.

Ďalšie zaujímavé čísla ukazujú, že:

  • 27 % respondentov tvrdí, že inovačné programy sú hlavným faktorom podpory inovácií,
  • 64 % respondentov si myslí, že podnikanie v ich sektore sa za posledných 5 rokov zvýšilo;
  • 2 % uvádza, že podnikanie žien je na vzostupe a ďalších 9 % uvádza, že na vzostupe sú opakované pokusy o podnikanie.

„Vďaka malým firmám, ktoré tvoria asi 90 % podnikov a tri pätiny pracovných pomerov vo väčšine ekonomík, je zjavné, prečo by sa podnikanie malo podporovať a udržiavať," poznamenáva Ruud Doggen, výkonný riaditeľ spoločnosti Regus pre region CEE.

„Podniky si však obľúbili vplyvný pohonný motor inovácie podnikateľov, a tak budú podporovať podnikanie medzi ich vlastnými zamestnancami. Ako teda možno povzbudiť podnikavé správanie? Flexibilná práca sa nielen napája na požiadavky zamestnancov na vyváženie práce a života prostredníctvom vlastných pracovných hodín a pracovania z rôznych lokalít. Umožňuje im aj stretávať sa s pracovníkmi na rozdielnych pracovných pozíciách či dokonca z rôznych firiem, čím sa rozširujú ich vyhliadky a skúsenosti. Flexibilita a rôzne vstupy naozaj dokážu pomôcť zamestnancom myslieť originálne a hľadať inováciu," dodáva R. Doggen.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá