22.4.2014 0 Comments

Inšpirovanie zamestnancov-podnikateľov flexibilnou prácou

Čím ďalej tým viac podnikov si uvedomuje dôležitosť udržiavania si inovatívnych pracovníkov medzi svojimi zamestnancami, keďže sú pohonným motorom rastu. Ale aké sú tie najlepšie stratégie na podporu inovácie v rámci podniku? Na základe výsledkov najnovšieho prieskumu spoločnosti Regus, poskytovateľa flexibilných pracovných priestorov, si 46 % slovenských podnikateľov myslí, že kľúčom je flexibilná práca.

S rastúcim dôrazom na rozvoj podnikania v rámci podniku v spoločnostiach ako Google a Dell vyzval prieskum respondentov, aby identifikovali opatrenia, ktoré sú podľa nich kľúčové rozširovanie podnikavosti zamestnancov. Prieskum zistil, že polovica slovenských respondentov zvolila programy na aktualizáciu schopností (50 %). Ďalej nasledovalo spájanie zamestnancov s rozdielnymi pracovnými pozíciami (47 %) a voľný prístup k vyššiemu manažmentu firmy (33 %).

Toto sú kľúčové zistenia najnovšieho prieskumu spoločnosti Regus, ktorý zisťoval názory viac ako 19 000 výkonných riaditeľov a majiteľov firiem v 98 krajinách.

Ďalšie zaujímavé čísla ukazujú, že:

  • 27 % respondentov tvrdí, že inovačné programy sú hlavným faktorom podpory inovácií,
  • 64 % respondentov si myslí, že podnikanie v ich sektore sa za posledných 5 rokov zvýšilo;
  • 2 % uvádza, že podnikanie žien je na vzostupe a ďalších 9 % uvádza, že na vzostupe sú opakované pokusy o podnikanie.

„Vďaka malým firmám, ktoré tvoria asi 90 % podnikov a tri pätiny pracovných pomerov vo väčšine ekonomík, je zjavné, prečo by sa podnikanie malo podporovať a udržiavať," poznamenáva Ruud Doggen, výkonný riaditeľ spoločnosti Regus pre region CEE.

„Podniky si však obľúbili vplyvný pohonný motor inovácie podnikateľov, a tak budú podporovať podnikanie medzi ich vlastnými zamestnancami. Ako teda možno povzbudiť podnikavé správanie? Flexibilná práca sa nielen napája na požiadavky zamestnancov na vyváženie práce a života prostredníctvom vlastných pracovných hodín a pracovania z rôznych lokalít. Umožňuje im aj stretávať sa s pracovníkmi na rozdielnych pracovných pozíciách či dokonca z rôznych firiem, čím sa rozširujú ich vyhliadky a skúsenosti. Flexibilita a rôzne vstupy naozaj dokážu pomôcť zamestnancom myslieť originálne a hľadať inováciu," dodáva R. Doggen.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá