12.11.2012 0 Comments

Inovácia portfólia serverov HP Integrity prináša trojnásobný výkon pre kritické podnikové aplikácie

Spoločnosť HP dnes rozšírila portfólio svojej konvergovanej infraštruktúry pre kritické podnikové aplikácie o inovované systémy HP Integrity so zlepšeným softvérom HP-UX a o nové technické služby. Inovované servery HP Integrity s HP-UX dosahujú až trojnásobný výkon, zvyšujú odolnosť a bezpečnosť IT prostredia a zaisťujú ochranu investícií do serverovej infraštruktúry na ďalšie desaťročie.

Vďaka technologickým zlepšeniam HP v kombinácii s procesormi Intel® Itanium® radu 9500, nové systémy HP Integrity zvládajú vykonávať výpočtové úlohy až trikrát rýchlejšie oproti predchádzajúcej generácii, pri znížení energetických nárokov o 21 %. Vo výsledku tak môžu organizáciám priniesť až 33 %-nú úsporu celkových nákladov na ich obstaranie a prevádzku (TCO).

Dnešným predstavením serverových noviniek HP plní svoje dlhodobé strategické záväzky naďalej vyvíjať špičkové technologické inovácie pre platformu HP Integrity, HP-UX, HP NonStop a OpenVMS. Ide tiež o významný míľnik v projekte HP Odyssey, ktorý je strategickým plánom budúceho rozvoja konvergovanej infraštruktúry pre kritické aplikácie. Neustále zlepšovanie dostupnosti a spoľahlivosti serverov HP Integrity pre kritické podnikové prostredia bude v budúcnosti využité aj pre rozvoj platformy x86 tak, aby vznikla jednotná unifikovaná infraštruktúra pre kritické prostredia, podporujúca tak systémy UNIX®, ako aj Windows a Linux.

Najnovšie modely serverov HP Integrity ponúkajú vysokú škálovateľnosť, nepretržitú dostupnosť a maximálnu efektivitu, ktoré organizácie požadujú pre plnenie kritických výpočtových požiadaviek, a tiež zvýšenie produktivity.

Medzi najdôležitejšie novinky patria:

• Rýchlejšie a robustnejšie systémy HP Superdome 2 (SD2) so zlepšenými bladmi CB900 i4. SD2 je vlajkovou loďou spoločnosti HP a poskytuje najvyššiu dostupnosť a výkon pre kritické podnikové prostredia.
• Trojica blade serverov HP Integrity BL8x0c i4 pre Blade Systém c7000, ktorá ponúka unikátnu škálovateľnosť a flexibilitu pri presúvaní záťaže a ako jediný systém tejto triedy aj funkciu elektricky oddelených HW oddielov, tzv. nPar, používaných doteraz len v kategórii SD2.
• Nový malý server HP Integrity rx2800 i4 v rackovom vyhotovení, určený pre pobočky veľkých firiem alebo expandujúce organizácie. Server je držiteľom certifikácie ENERGY STAR®, ktorá garantuje znížené energetické nároky.
• Systém HP-UX so zlepšenou virtualizáciou, bezpečnosťou a správou, vďaka čomu je zaručená rýchlejšia detekcia bezpečnostných hrozieb a optimalizácia využívania IT zdrojov.
• Nové konzultačné workshopy, programy pre financovanie a nástroje pre správu nákladov, ktoré uľahčia optimalizáciu kritického podnikového prostredia.

„Naši zákazníci, ktorí prevádzkujú rozsiahle technologické prostredia, neustále zápasia s rastúcimi nárokmi na dostupnosť systémov, ich výkon a bezpečnosť svojich kritických aplikácií," povedal Miroslav Franek, produktový manažér pre serverové systémy HP BCS. „Dnešné novinky potvrdzujú, že pre HP je jasnou prioritou neustále rozvíjať výkonné, škálovateľné a vysoko dostupné servery HP Integrity, vďaka ktorým naši zákazníci môžu budovať maximálne prispôsobivú konvergovanú infraštruktúru, ktorá splní nielen všetky súčasné nároky, ale pretrvá i do budúcnosti."

Väčšia škálovateľnosť, spoľahlivosť a efektivita
Serverové systémy HP Superdome 2 teraz poskytujú vyššiu škálovateľnosť a výkon vďaka dvojnásobnému počtu výkonnejších jadier.(4) Ďalšie zlepšenie dostupnosti systémov sa dosiahlo využitím zlepšenej integrovanej proaktívnej detekcie, spojenej s analýzou a opravou prípadných chýb.

K novinkám HP ďalej patria blade servery s vyššou odolnosťou voči chybám, a to vďaka elektricky oddeleným HW oddielom, ktoré dokážu plne izolovať záťaž bez narušenia integrity dát. Navyše, tieto nové blade servery znižujú energetické nároky až o 21 %, najmä vďaka novým nízkonapäťovým duálnym in-line pamäťovým modulom (DIMM). Nové procesory Intel radu 9500 poskytujú vyšší výkon a efektivitu prevádzky.

Nové blade servery sú založené na stavebnicovej architektúre HP IntegrityBL860c i4 s dvomi procesorovými soketmi, ktorá je základným stavebným kameňom väčších serverov HP Integrity BL870c i4 s podporou až štvorsoketovej konfigurácie a HP Integrity BL890c i4 s možnosťou osemsoketovej konfigurácie. Servery HP Integrity rx2800 i4 s dvomi soketmi sú rackovou verziou BL860c i4 a poskytujú nižšiu energetickú náročnosť, ocenenú certifikáciou ENERGY STAR®, a tiež aj kancelársku úpravu.

„Naša spoločnosť rástla obrovským tempom, pri ktorom sme už nezvládali zaistiť spoľahlivé prostredie pre zvyšujúcu sa dátovú prevádzku," povedal Heini Kalt, riaditeľ pre ICT infraštruktúru a operácie v spoločnosti Hotelplan Group. „Pre zabezpečenie vysokej dostupnosti informačného systému, ktorý si poradí s desaťnásobným zvýšením objemu dát od ubytovacích zariadení, cestovných kancelárií, či internetových zákazníkov, sme si vybrali servery HP Integrity. Táto platforma celkom splnila naše požiadavky a ponúkla nám flexibilitu i škálovateľnosť pre dlhodobú ochranu našej investície. Teraz sme si istí, že naše dátové centrá obstoja i pri plnení budúcich nárokov a potrieb."

Väčšia bezpečnosť, automatizácia a škálovateľnosť vďaka aktualizáciám HP-UX
Nové zlepšenia HP-UX 11iv3(5) teraz zákazníkom umožňujú:

• Zvýšiť bezpečnosť vďaka novému zdieľanému logovaciemu súboru, čo až desaťnásobne zrýchľuje detekciu hrozieb oproti predchádzajúcej generácii.
• Zjednodušiť správu systémov prostredníctvom nových analytických funkcií v nástroji HP Capacity Advisor, ktorý automaticky identifikuje nečinné, preťažené, alebo naopak, málo využité servery a zvyšuje efektivitu ich využívania.
• Zdvojnásobiť veľkosť záťaže HP-UX úloh a aplikácií, podporovanú v rovnakom priestore dátového centra, vďaka možnosti využiť až 256 procesorových jadier v rámci jedného servera.

Nové HP služby ľahšie prepoja IT s podnikovými požiadavkami a znížia riziká
Spoločnosť HP ďalej predstavila školenie HP Platform Advisory Workshop, ktorým pomáha organizáciám a podnikom pri plánovaní budúcich kritických podnikových prostredí, či prechode z tradičných serverov na platformu HP Integrity. Poskytne im odporúčanie pre optimalizáciu, migráciu a zníženie rizík. Po dokončení workshopu organizácie získajú individuálny plán pre ideálny prechod na najnovšie systémy HP Integrity.

Zlepšený bol tiež kalkulátor TCO, ktorý organizáciám pomáha stanoviť celkové ceny vlastníctva a správy jestvujúcej infraštruktúry, resp. určiť náklady na prechod a úspory pri používaní nových systémov HP Integrity.

Organizácie a podniky môžu prejsť z existujúcej tradičnej serverovej infraštruktúry na nové systémy HP Integrity s minimálnou počiatočnou investíciou. Stačí využiť možností flexibilného financovania, prenájmu, či ďalších výhodných podmienok, poskytovaných v rámci HP finančných služieb, divízie spoločnosti HP.

Cena a dostupnosť
Nové servery HP Integrity, vrátane HP Superdome 2, vyrábaného v Českej republike (v Kutnej hore) pre celý región EMEA, sa dajú objednať od druhej polovice novembra, s prvými dodávkami koncom decembra 2012 pre rad BL8x0c i4 a začiatkom roka 2013 pre SD2. Odporúčaná cena najmenších systémov sa začína od 6 500 € a závisí od konkrétnej konfigurácie. Školenie HP Platform Advisory Workshop je už celosvetovo dostupné, cena sa odlišuje podľa lokality a rozsahu implementácie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá