24.1.2013 0 Comments

IdeaPad Yoga - zariadenia niekoľkých polôh

Spoločnosť Lenovo predstavuje novú rodinu konvertibilných Ultrabookov určených pre systém Windows 8/RT, ktorá mení spôsob, akým ľudia používajú počítače. Medzi novinky optimalizované pre ovládanie dotykom patrí Ultrabook IdeaPad Yoga 13, vytvorený pre zbližovanie profesionálneho a osobného života, IdeaPad Yoga 11, štíhly mobilný spoločník pre každodenné využitie a businessový ThinkPad Twist určený pre firemných profesionálov.

"Naša rodina konvertibilných zariadení sa zameriava na špecifické potreby koncových spotrebiteľov i podnikateľov tým, že prináša výkonnú kombináciu notebooku a tabletu v nových vzhľadoch a veľkostiach," povedal Vladimír Varzaly, Country Sales Manager Lenovo Slovakia. "Tablety a dotykové ovládanie sú horúcimi trendmi súčasnosti, na ktoré reagujeme práve novo uvedenými produktami. Užívatelia na nich môžu pohodlne pracovať ako na notebooku a zároveň, ak ich preklopia, získajú tablet. Oba Ultrabooky Yoga 13 aj 11 môžu byť použité dvoma úplne novými spôsobmi. Pre sledovanie filmov alebo prezeranie obrázkov môžu byť zmenené na stojan prevrátením klávesnice za displej, alebo môžu byť postavené ako stan pre hranie hier alebo pre video chat."

IdeaPad Yoga - Ultrabook alebo tablet?
Dotykový displej a revolučný pánt, to je to, čo robí z IdeaPad Yoga jedinečný produkt. Pánt umožňuje jedinečnú flexibilitu pohybu v rozmedzí 360° a transformáciu z notebooku na tablet. Jedným jednoduchým pohybom sa dá displej otočiť na spodnú stranu základne, čo sa zmení Ultrabook na tablet. Keď sa displej otočí do uhla väčšieho ako 180°, deaktivuje sa klávesnica a touchpad, takže sa užívatelia nemusia báť, že by omylom niečo písali.

IdeaPad Yoga sa tak ako jeden z prvých viacrežimových Ultrabookov na svete môže pochváliť nebývalou flexibilitou. Menšia verzia notebooku, Yoga 11, je potom s hrúbkou iba 15,6 mm najtenším vícerežimovým PC na svete.

IdeaPad Yoga 13 je poháňaný výkonnými procesormi Intel® Core™ tretej generácie a stavia na operačnom systéme Windows 8. Poskytuje výkon na úrovni notebooku a vďaka svojmu mimoriadne štíhlemu 16,9 mm rámu a osemhodinovej prevádzke na batérie umožňuje zvládnuť každodennú prácu bez prieťahov.

Štíhly 15,6 mm rám, 11,6 palcový displej a až 13 hodín výdrže batérie robia z Ultrabooku Yoga 11 skvelé konvertibilné zariadenie. Yoga 11 je vybavená procesorom NVIDIA Tegra 3, jediným štvorjadrovým procesorom pre Windows RT na svete, ktorý umožňuje užívateľom sledovať HD filmy, hrať hry, byť online a vďaka aplikáciám Microsoft Office pracovať kedykoľvek je to potrebné, prakticky po celý deň v ktoromkoľvek zo štyroch režimov usporiadania.

Po pretočení pántu sa Yoga 13 transformuje do multimediálneho tabletu s audiovizuálnymi funkciami, ako je Dolby Home Theatre. Obrazové materiály, ako sú fotografie, videá a weby, skvele vyniknú na jeho 13,3" IPS displeji s vysokým rozlíšením poskytujúcim jasné pozadie a živé farby. Užívatelia môžu vďaka špeciálnej technológii Motion Control prechádzať fotografiami pomocou gest, alebo jednoducho použiť svoje prsty na ovládanie akcií na multidotykový displeji.

Štíhly dizajn Yogy, ktorá bude k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach - silver gray a clementine orange - ponúka zaujímavé detaily, ako mäkký farebný povrch na vonkajšej strane pre pevný úchop, kožený poťah opierky pre ruky a postranné tlačidlá navrhnuté pre ľahší prístup ku všetkým režimom použitia.

ThinkPad Twist - nový rozmer práce na počítači
ThinkPad Twist predstavuje zariadenie, na ktorom je možné robiť prakticky takmer všetko. Možno ho použiť ako plne výkonný Ultrabook a potom otočením zmeniť na konvertibilný tablet. 12,5 palcový ThinkPad Twist ponúka profesionálom technológie, ktoré potrebujú pre svoje podnikanie, alebo pre osobnú prácu s počítačom. ThinkPad Twist je vo svojej najvýkonnejšej konfigurácii vybavený procesormi Intel Core i7 tretej generácie, systémom Windows 8 Pro, voliteľne 3G modulom, úložiskom dát s kapacitou 500 GB alebo 128 GB SSD a legendárnou klávesnicou ThinkPad. Užívatelia môžu pracovať celé hodiny vďaka takmer celodennej výdrže batérie a rýchlemu návratu z úsporného režimu. Tento výkonný stroj tiež obsahuje softvérové ​​nástroje určené špeciálne pre malé firmy, vrátane Lenovo Solutions for Small Business poháňané Intel Small Business Advantage a Lenovo Cloud Storage od SugarSync.

S ThinkPad Twist, ktorý je vybavený HD IPS displejom a Dolby Home Theatre audiom, si užívatelia užijú aj video prezentácie alebo akciou nabité filmy. Stačí Twist pomocou mini-HDMI alebo DisplayPort konektora pripojiť k projektoru alebo inému zobrazovaciemu HD zariadeniu a zvýšiť hlasitosť. Rovnako ako Yoga môže byť aj Twist konvertovaný do nových režimov, ako je stojan, čo je ideálna konfigurácia pre pracovnú spoluprácu prostredníctvom viacdotykového displeja.

Cena a dostupnosť
IdeaPad Yoga 13 bude je na trhu dostupný v oboch farebných prevedeniach za cenu od 1249 EUR s DPH. IdeaPad Yoga 11 bude v oboch farebných prevedeniach dostupný za cenu od 799 EUR s DPH. ThinkPad Twist je dostupný za cenu od 1029 EUR s DPH.

Pre najnovšie informácie o Lenovo news sa zaregistrujte na RSS kanály spoločnosti Lenovo alebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoSlovakia.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá