23.10.2012 0 Comments

ITAPA opäť posúva hranice

Nové prístupy, nečakané inšpirácie, svetové kontakty - takto vstupuje do svojej novej dekády Medzinárodný kongres ITAPA (24.-25. október). Vďaka 11-temu ročníku najprestížnejšieho slovenského podujatia v oblasti informatizácie môžete obrazne aj doslova prekročiť hranice toho, ako sme na Slovensku doteraz vnímali eGovernment.

Do Bratislavy pricestujú odborníci z krajiny, ktorá patrí k absolútnej špičke v elektronizácii služieb. Dokáže Slovensko využiť šancu na jedinečnú spoluprácu s technologickými guru? Príďte si na ITAPU pre vzácne kontakty a svetové inšpirácie, ktoré prinesie nielen štátny tajomník Ministerstva výskumu, ale aj ďalší špičkoví experti z Taiwanu.

Bývalý poradca britského premiéra sa zas s účastníkmi kongresu podelí o tipy na to, ako dokončiť UNITAS a zaujímavú inšpiráciu ponúknu aj naši najbližší západní susedia. „Otec" českého eGov presadil kľúčové zákony k elektronizácii verejnej správy a jeho projekt dátových schránok považujú za najväčšiu reformu štátnej správy od čias Márie Terézie. Zaujíma vás, ako sa dá efektívne a úspešne reformovať verejná správa tak, aby fungovala lacnejšie a bola bližšie k ľuďom? Na ITAPA o tom bude hovoriť Ivan Langer, ktorý bol dva roky ministrom informatiky a tri roky šéfoval českému rezortu vnútra.

Chcete byť pri vzniku dlhoočakávaného kľúčového zákona o eGovernmente? ITAPA je práve to miesto, kde jeho návrh úplne prvýkrát verejne odprezentujú samotní autori. Účastníci kongresu budú mať jedinečnú príležitosť pripomienkovať tento zákon, ktorý je najdôležitejšou podmienkou elektronizácie služieb verejnej správy - platiť by mal už od polovice budúceho roka.

Dostane Slovensko stovky miliónov z eurofondov na informatizáciu alebo o ne príde? Pravidlá pre čerpanie peňazí z Európskej únie sa totiž pre najbližšie programové obdobie dramaticky zmenia. Grécka odborníčka Dimitra Ioaunnouis predstaví nový systém, ktorý bude platiť už o dva roky.

O tom, že aj na Slovensku máme svetové technológie, účastníkov kongresu presvedčia slovenskí vedci. Predstavia prvý slovenský superpočítač, ktorý je najvýkonnejší v strednej Európe. Peter Krcho z košickej nemocnice zase odprezentuje unikátny virtuálny inkubátor na záchranu novorodencov.

V programe tohtoročnej ITAPA samozrejme nechýbajú ani ďalšie nanajvýš aktuálne a zaujímavé témy, ako mGovernment, teda komunikácia občanov s úradmi prostredníctvom mobilných telefónov, či najnovšie hrozby v oblasti kyberzločinu alebo elektronické maturity.

Medzinárodný kongres ITAPA už tradične spája tých najdôležitejších hráčov v oblasti informatizácie a ani tento ročník nie je výnimkou - slávnostne ho otvorí štátny tajomník Ministerstva financií Peter Pellegrini.

11. ročník
Medzinárodného kongresu ITAPA sa uskutoční - 25. októbra 2012 v hoteli Crowne Plaza v Bratislave.

Aktuálny program kongresu a registračný formulár nájdete na www.itapa.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá