Image
12.1.2015 0 Comments

IT výbava v Citroën C1

Tento mesiac sme testovali aj kompaktné vyhotovenie automobilu Citroën C1 VTi 82 FEEL Edition. Napriek tomu, že je to fakt menšie vozidlo, výrobca do ň zabudoval slušnú IT výbavu. V štandardnej výbave je elektronický stabilizačný systém, ABS, rozdeľovač brzdného účinku, dva airbagy a manuálna 5-stupňová prevodovka.

Za príplatok je tu aj spätná kamera a dymové zadné okná. C1 poháňa 3-valcový benzínový motor s objemom 1,2 litra a výkonom 82k, pričom sme boli dosť prekvapení jeho živými jazdnými vlastnosťami. Kombinovanú spotrebu benzínu uvádza výrobca na hodnote 4,3 l/100 km.

Citroën C1 je síce kompaktné vozidlo, ale vnútri je super IT výbava

Podstatná však bola pre nás IT výbava umiestnená na prednom paneli. Citroën C1 umožňuje pomocou funkcie Mirror Screen ovládať váš smartfón prostredníctvom 7-palcového dotykového displeja. Zatiaľ je systém kompatibilný len s telefónom Samsung GALAXY S3 a iPhonom 4/4S, na prepojenie treba v prípade Applu vlastniť špeciálny kábel, ktorý nájdete v servisnej sieti.

My sme ho vyskúšali v spolupráci s iPhonom 4 a po nainštalovaní aplikácie AppInCar sme sa dostali k zrkadleniu displeja smartfónu na displeji vo vozidle. Tak sme mali k dispozícii aj viaceré špecializované aplikácie z oblasti navigácie, telefonovania, sú tu internetové rádiá, hry a pod. Niektoré z nich sú však platené (zhruba v cene 4 eur). Po dokončení aplikácie pre androidové telefóny bude na toto prepojenie postačovať bežný napájací kábel od výrobcu.

CitroenC1-Kabel.jpg

Toto je prepojovací kábel na zrkadlenie s iPhonom 4

CitroenC1-Prepojene.jpg

Takto vyzerá zrkadlenie displeja aj s vybranými aplikáciami

Prirodzene, na bežné bluetoothové prepojenie mobilného telefónu a automobilu nepotrebujete nič zvláštne, môžete si preniesť kontakty z mobilného telefónu a telefonovať bez pomoci rúk.

Citroen-BlueTooth.jpg

Po spojení cez Bluetooth sme získali prenos telefónneho zoznamu a možnosť telefonovania bez pomoci rúk

Páčilo sa nám, že Citroën C1 obsahuje takúto pokročilú IT výbavu aj so zrkadlením mobilného telefónu. Očakávame podporu ďalších telefónov a zrýchlenie prenosu informácií. Auto hodnotíme ako fakt živý kúsok na pohyb v rámci mesta. Zaparkujete ho hocikde.

Cena vozidla: od 7990 EUR
Zapožičal: Citroën Slovakia


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Čo dokáže odhaliť fleet manažment

07.12.2016 15:24

Systémy na monitorovanie vozidiel umožňujú sledovať a zaznamenávať nielen polohu vozidla podľa GPS, ale množstvo iných dôležitých informácií. Vo väčšine prípadov sú to údaje o aktuálnej rýchlosti, otá ...

Magazín

Thunderbolt 3 – jeden konektor pre všetky zariadenia

07.12.2016 15:14

Miniaturizácia klientskych zariadení, predovšetkým mobilných, poskytuje čoraz menej miesta na konektory klasických rozhraní, na druhej strane sa rozširujú možnosti a oblasti použitia týchto zariadení, ...

Magazín

Slovak Telekom ako partner pre Industry 4.0

07.12.2016 00:00

Reakciou na zvýšenie konkurencieschopnosti výrobných firiem súvisiacich s neustále rastúcou dynamikou trhov je nevyhnutnosť skracovať životný cyklus vývoja a prípravy výroby. To všetko pri neustále ra ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá