18.2.2016 0 Comments

IT riešenie na mieru pomáha rastu firmy ktorá sa špecializuje na pranie

Dokonalá evidencia pracích cyklov, detailný prehľad o každom pridelenom kuse odevu, sledovanie jeho zostatkovej hodnoty a celý proces prania od príjmu až po expedíciu pod kontrolou. Spoločnosť Lavaton, ktorá sa špecializuje na pranie a prenájom bielizne a pracovných odevov, vymenila doteraz používané nehomogénne riešenie za komplexné riešenie SOFTIP.  To jej umožní jednoduché riadenie všetkých služieb zákazníkom a garantuje aj aktuálne informácie pre vedenie firmy.

Špecifiká tejto oblasti podnikania si vyžiadali zavedenie informačného systému na platforme SOFTIP PROFIT PLUS a vývoj špeciálnej logistiky, ktoré nahradili pôvodné riešenie zložené z viacerých autonómne fungujúcich celkov. Vznikla tak nová verzia produktu, ktorá denne a v reálnom čase poskytuje informácie pracovníkom na všetkých úrovniach spoločnosti vrátane manažmentu. Od nasadeného systému závisí celý denný chod spracovania príjmu a expedície bielizne klientom.

„Nie je to posun, ale doslova skok dopredu. Kľúčovým prínosom je homogénny systém od jednej spoločnosti, poriadok v oblasti sledovania lízingovej bielizne a jednoduchá dostupnosť všetkých informácií,“ povedala Elena Kollárová, konateľka Lavaton.

SOFTIP tak dokázal štandardný informačný systém ušiť na mieru požiadavkám zákazníka. Umožňuje napríklad prepojenie na váhové systémy určené pre váženie čistej a špinavej bielizne, tlač špeciálnych štítkov pre identifikáciu lízingových odevov čiarovými kódmi a tvorbu dokladov ich skenovaním. Modul lízingu odevov poskytuje v reálnom čase všetky požadované údaje napr. osobu u zákazníka, ktorej je odev priradený, koľko pracích cyklov absolvoval, zostatkovú cenu prepočítanú cez definované vzorce a pod. Unikátny je aj systém fakturácie, ktorý dovoľuje jedným spustením získať hromadne fakturačné doklady za zvolené obdobie.

Prínosom nového riešenia je aj fakt, že dokáže rásť spolu s požiadavkami používateľov. Je rýchlo opakovateľné pre nové pobočky, kde spoločnosť plánuje realizovať svoje aktivity a umožňuje aj ďalšie rozširovanie funkčnosti.

Autor: TS SOFTIP

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá