18.2.2016 0 Comments

IT riešenie na mieru pomáha rastu firmy ktorá sa špecializuje na pranie

Dokonalá evidencia pracích cyklov, detailný prehľad o každom pridelenom kuse odevu, sledovanie jeho zostatkovej hodnoty a celý proces prania od príjmu až po expedíciu pod kontrolou. Spoločnosť Lavaton, ktorá sa špecializuje na pranie a prenájom bielizne a pracovných odevov, vymenila doteraz používané nehomogénne riešenie za komplexné riešenie SOFTIP.  To jej umožní jednoduché riadenie všetkých služieb zákazníkom a garantuje aj aktuálne informácie pre vedenie firmy.

Špecifiká tejto oblasti podnikania si vyžiadali zavedenie informačného systému na platforme SOFTIP PROFIT PLUS a vývoj špeciálnej logistiky, ktoré nahradili pôvodné riešenie zložené z viacerých autonómne fungujúcich celkov. Vznikla tak nová verzia produktu, ktorá denne a v reálnom čase poskytuje informácie pracovníkom na všetkých úrovniach spoločnosti vrátane manažmentu. Od nasadeného systému závisí celý denný chod spracovania príjmu a expedície bielizne klientom.

„Nie je to posun, ale doslova skok dopredu. Kľúčovým prínosom je homogénny systém od jednej spoločnosti, poriadok v oblasti sledovania lízingovej bielizne a jednoduchá dostupnosť všetkých informácií,“ povedala Elena Kollárová, konateľka Lavaton.

SOFTIP tak dokázal štandardný informačný systém ušiť na mieru požiadavkám zákazníka. Umožňuje napríklad prepojenie na váhové systémy určené pre váženie čistej a špinavej bielizne, tlač špeciálnych štítkov pre identifikáciu lízingových odevov čiarovými kódmi a tvorbu dokladov ich skenovaním. Modul lízingu odevov poskytuje v reálnom čase všetky požadované údaje napr. osobu u zákazníka, ktorej je odev priradený, koľko pracích cyklov absolvoval, zostatkovú cenu prepočítanú cez definované vzorce a pod. Unikátny je aj systém fakturácie, ktorý dovoľuje jedným spustením získať hromadne fakturačné doklady za zvolené obdobie.

Prínosom nového riešenia je aj fakt, že dokáže rásť spolu s požiadavkami používateľov. Je rýchlo opakovateľné pre nové pobočky, kde spoločnosť plánuje realizovať svoje aktivity a umožňuje aj ďalšie rozširovanie funkčnosti.

Autor: TS SOFTIP

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá