4.12.2012 0 Comments

IT pomáha Slovenskému športu

Informačné technológie prenikajú do oblastí, v ktorých v minulosti neboli zásadne zastúpené. IT postupne prinášajú merateľné zlepšenia a získavajú si pevné miesto v športe, doprave, vzdelávaní či zdravotníctve. Výsledkom nasadenia informačných technológií v športe bude zvýšenie transparentnosti, zlepšenie práce s mládežou i talentami, zefektívnenie evidencie hráčskej základne a viac peňazí pre slovenský šport.

Výhody informačných systémov športových zväzov (ISSZ)

ISSZ v športovom zväze zlepšujú a zefektívňujú takmer všetky zväzové činnosti a procesy. Transparentná a aktuálna prezentácia dovnútra štruktúr športového zväzu i smerom k verejnosti dokáže prilákať nielen nových športovcov a sponzorov, ale aj fanúšikov. Informačný systém pre zväzy pokrýva najmä riadenie súťaží a členskej základne (formou elektronickej matriky), vyhodnocovanie individuálnych vstupných údajov alebo výsledkový servis v reálnom čase. ISSZ integruje trénerov, rozhodcov, funkcionárov a rodičov, ktorým poskytuje verejný register informácií. Ďalej dokáže monitorovať a evidovať transfery hráčov, poplatky, pokuty či tresty a disponuje centralizovaným systémom platieb, ktorý pomocou ekonomického modulu zjednocuje a sprehľadňuje účtovnú agendu zväzov. Jeho súčasťou je tiež redakčný systém pre správu internetových stránok alebo systém na riadenie a uchovávanie elektronických dokumentov.

Možnosti nasadenia ISSZ

Pre nasadenie informačného systému nie sú zo strany športových zväzov nutné zásadné investície. Prístup k upravenému a pre konkrétny zväz prispôsobenému prostrediu môže byť nepretržite zabezpečený formou služby. Nie sú tak nutné investície do infraštruktúry, prevádzky, údržby a rozvoja systému a pristupovať k nemu možno odkiaľkoľvek prostredníctvom internetu.

Prečo TEMPEST?

TEMPEST je fanúšikom športu a má skúsenosti s informačnými systémami športových zväzov. Spolu so Slovenským futbalovým zväzom prináša Informačný systém slovenského futbalu (ISSF), ktorý všetkým futbalovým zložkám poskytuje komfortné pracovné prostredie pre dennú agendu a prispieva nielen k automatizácii procesov organizácie, ale aj k ich zefektívneniu, transparentnosti a zrýchleniu. Viac o projekte ISSF sa dozviete na www.tempest.sk/issf.

Workshop

Tieto témy vrátane mnohých iných odzneli v rámci worskhop-u pre športové zväzy, ktorý organizoval TEMPEST 27. 11. 2012 v Bratislave. Počas workshop-u sa diskutovalo o možnostiach využitia informačných systémov pre šport a športové organizácie a zároveň bola predvedená živá ukážka fungujúceho systému. Videá z workshop-u ako aj datasheet ISSZ nájdete na www.tempest.sk/itpomahasportu.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá