4.12.2012 0 Comments

IT pomáha Slovenskému športu

Informačné technológie prenikajú do oblastí, v ktorých v minulosti neboli zásadne zastúpené. IT postupne prinášajú merateľné zlepšenia a získavajú si pevné miesto v športe, doprave, vzdelávaní či zdravotníctve. Výsledkom nasadenia informačných technológií v športe bude zvýšenie transparentnosti, zlepšenie práce s mládežou i talentami, zefektívnenie evidencie hráčskej základne a viac peňazí pre slovenský šport.

Výhody informačných systémov športových zväzov (ISSZ)

ISSZ v športovom zväze zlepšujú a zefektívňujú takmer všetky zväzové činnosti a procesy. Transparentná a aktuálna prezentácia dovnútra štruktúr športového zväzu i smerom k verejnosti dokáže prilákať nielen nových športovcov a sponzorov, ale aj fanúšikov. Informačný systém pre zväzy pokrýva najmä riadenie súťaží a členskej základne (formou elektronickej matriky), vyhodnocovanie individuálnych vstupných údajov alebo výsledkový servis v reálnom čase. ISSZ integruje trénerov, rozhodcov, funkcionárov a rodičov, ktorým poskytuje verejný register informácií. Ďalej dokáže monitorovať a evidovať transfery hráčov, poplatky, pokuty či tresty a disponuje centralizovaným systémom platieb, ktorý pomocou ekonomického modulu zjednocuje a sprehľadňuje účtovnú agendu zväzov. Jeho súčasťou je tiež redakčný systém pre správu internetových stránok alebo systém na riadenie a uchovávanie elektronických dokumentov.

Možnosti nasadenia ISSZ

Pre nasadenie informačného systému nie sú zo strany športových zväzov nutné zásadné investície. Prístup k upravenému a pre konkrétny zväz prispôsobenému prostrediu môže byť nepretržite zabezpečený formou služby. Nie sú tak nutné investície do infraštruktúry, prevádzky, údržby a rozvoja systému a pristupovať k nemu možno odkiaľkoľvek prostredníctvom internetu.

Prečo TEMPEST?

TEMPEST je fanúšikom športu a má skúsenosti s informačnými systémami športových zväzov. Spolu so Slovenským futbalovým zväzom prináša Informačný systém slovenského futbalu (ISSF), ktorý všetkým futbalovým zložkám poskytuje komfortné pracovné prostredie pre dennú agendu a prispieva nielen k automatizácii procesov organizácie, ale aj k ich zefektívneniu, transparentnosti a zrýchleniu. Viac o projekte ISSF sa dozviete na www.tempest.sk/issf.

Workshop

Tieto témy vrátane mnohých iných odzneli v rámci worskhop-u pre športové zväzy, ktorý organizoval TEMPEST 27. 11. 2012 v Bratislave. Počas workshop-u sa diskutovalo o možnostiach využitia informačných systémov pre šport a športové organizácie a zároveň bola predvedená živá ukážka fungujúceho systému. Videá z workshop-u ako aj datasheet ISSZ nájdete na www.tempest.sk/itpomahasportu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá