Image
3.3.2016 0 Comments

IT komunita 02/2016

TEMPEST a Jan Kraus

V stredu 10. 2. 2016 privítala spoločnosť TEMPEST už po ôsmykrát zákazníkov a obchodných partnerov na svojom tradičnom podujatí. V kresle Jana Krausa sa tentoraz stretli Lucie Bílá, Michal Hudák, Zuzana Šebová a Michal Kubovčík. Na podujatie v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave sa prišlo zabaviť viac ako 480 hostí. Počas vítania hostí s Petrom Krásnym (generálny riaditeľ TEMPESTu) a Romanom Kriškom (obchodný riaditeľ TEMPESTu) sa Jan Kraus, známy milovník nových technológií, zaujímal hlavne o vývoj mobilných aplikácií a bezpečnosť.    

SOITRON FUNKY GALA NIGHT

Tradičný zákaznícky večer spoločnosti Soitron sa konal 14. januára 2016 v priestoroch novej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave. Oslava 25. narodenín spoločnosti Soitron priniesla jedinečný program, pripravený špeciálne na túto príležitosť. BIG JOHN a TRIO charizmatických vokalistiek zaspievali tie najznámejšie funky pesničky ako I Feel Good, Get Up, Ladies Night či We Are Family. Československý funk zas skvele reprezentovala dvojica zoskupenia Sexy Dancers - Dara Rolins a Dan Bárta, ktorí okrem svojich skladieb zaspievali aj piesne od Stevieho Wondera či Donny Summer. Ďalší hosť, ktorý nemohol chýbať, bol kráľ slovenského funku „King Ivan“ alias Ivan Vereš - roztancoval publikum svojimi skladbami Sexy Lady či Funky nálada. Celým programom sprevádzala Vera Wisterová.

http://www.soitron.sk/media/foto/events/1302/pf__2964.jpg

Novoročná čaša OKI

V piatok 22. januára usporiadala spoločnosť OKI svoje tradičné priateľské stretnutie partnerov a zákazníkov v bratislavskom klube Labene. Okrem odovzdávania ocenení najlepším partnerom nechýbal ani turnaj v bowlingu, biliard, hudba a tanec.

ShowIT  

Školiace stredisko GOPAS v spolupráci so spoločnosťou Microsoft usporiadalo 8. – 11. 2. 2016 v hoteli Holiday Inn Bratislava odbornú IT konferenciu. Okrem našich odborníkov prišli aj lektori a spíkri z Českej republiky, Nemecka, Rakúska a Lotyšska. Súčasťou sprievodného programu bol aj IoT, kde študenti z FIIT prezentovali svoje riešenia a záujemcom ukazovali, aké je jednoduché začať programovať aplikácie pre Internet of Things vo Windows 10. Záver podujatia tvoril spoločenský večer, kde sa nielen hral bowling, ale pri niektorých stoloch pokračovali aj odborné diskusie.

Resco MADhack

Aplikácia merajúca intenzitu osvetlenia, aplikácia na diaľkové spustenie kávovaru či včasné upozornenie na revízora v autobuse. Aj takéto skvelé nápady priniesli a zrealizovali tímy študentov a nadšencov na prvom ročníku podujatia MADhack. Dvojdňový kódovací maratón organizovala spoločnosť Resco. Skúsení mentori radili realizátorom 12 projektov. Prezentovali ich študenti stredných a vysokých škôl, ako aj „ostrieľaní“ programátori. Zároveň prebiehali sprievodné workshopy a prednášky zamerané na vývoj mobilných aplikácií, programovacie jazyky, aktuálne témy zo sveta vývoja mobilných aplikácií či smerovanie vývoja pre wearables.  

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

ITPro

Red Hat a Veracomp: Open source a cloudy

09.12.2016 12:05

Cieľom ďalšej z radu spoločných akcií firiem Red Hat a Veracomp Slovakia v Bratislave bola prezentácia produktov, služieb a stratégií týkajúcich sa najhorúcejších tém IT podpory biznisu s využitím naj ...

ITPro

Právne okienko

08.12.2016 12:02

1. Ako postupovať, ak obchodník nechce uznať reklamáciu tovaru objednaného z e-shopu? V takomto prípade môžu nastať v zásade dve situácie. Ak zákazník reklamuje tovar do 12 mesiacov od jeho kúpy, mož ...

ITPro

Red Hat Forum 2016: Otvorená digitálna transformácia

09.12.2016 11:51

Podujatím v Prahe pre región CENE (stredná a severná Európa) rezonovala komunitná atmosféra a snaha o spoluprácu podľa pravidla „každý s každým“. IT musí priniesť do digitálneho biznisu novú kultúru a ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá