Image
30.11.2012 0 Comments

INZERCIA: ZALOŽENIE S.R.O.

partneri.jpg Ak ste sa rozhodli začať podnikať formou niektorej z obchodných spoločností, určite vás bude zaujímať niekoľko riadkov o založení sro.

K jej založeniu je potrebný hlavný dokument, ktorým je v prípade založenia spoločnosti jedným spoločníkom zakladateľská listina, v prípade viacerých spoločníkov spoločenská zmluva. Musí spĺňať určité náležitosti, ktoré je možné nájsť v obchodnom zákonníku.

Spoločenská zmluva je neskôr spoločníkmi podpisovaná pred notárom.

V prvom kroku je pre založenie spoločnosti s ručením obmedzeným výber správneho obchodného mena. Spoločnosť je pod ním zapísaná v obchodnom registri. Nesmie sa zhodovať s menom iného podnikateľského subjektu, vtedy môžeme pristúpiť k výberu sídla spoločnosti. Tu si môžeme zaviesť aj pojem prenájom sídla. Niektoré spoločnosti z rôznych príčin nechcú alebo nepotrebujú mať vlastné sídlo, v tom prípade môžu využiť ponuku niektorej zo spoločností, ktorá prenájom sídla poskytuje.

Dôležitým krokom je aj starostlivý výber predmetov podnikania spoločnosti. Spoločnosť môže vykonávať len činnosť, na ktorú má oprávnenie vydané živnostenským alebo iným úradom.

Založenie a vznik spoločnosti - prvým krokom po vypracovaní všetkých potrebných dokumentov a ich podpísaní je získanie oprávnenia na vykonávanie činnosti na príslušnom úrade, spravidla na živnostenskom úrade. Všetky potrebné údaje a poznámky, ktoré potrebujeme, si môžeme ukladať aj do tabletu. Je novinkou súčasnej techniky, podobne ako v o oblasti elektroniky je led tv.

Ak sme splnili všetky formálne a obsahové náležitosti, spoločnosť je síce založená, ale ešte nevznikla. Do zápisu do obchodného registra nemá právnu subjektivitu, spôsobilosť na práva a povinnosti a na právne úkony.

Obchodná spoločnosť vzniká zápisom do obchodného registra.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 4

Vybudovanie Národného systému dopravných informácií stálo 14,2 milióna eur, jeho prevádzka vyjde ročne na 1,5 milióna eur

11.01.2017 00:05

Nový web z dielne ministerstva dopravy informuje o dopravných nehodách, aktuálnych zdržaniach na cestách či meškaniach vlakov, ale aj o počasí a údržbe na dopravných komunikáciách. Národný systém dopr ...

Biznis

Gartner: Trh PC, tabletov a mobilných telefónov do roku 2018 neporastie

09.01.2017 00:15

Celosvetové kombinované dodávky PC, tabletov, ultraprenosných notebookov a mobilných telefónov podľa analytikov spoločnosti Gartner v tomto roku neporastú. Ich celkový objem tak dosiahne v roku 2017 2 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá