Image
29.11.2012 0 Comments

INZERCIA: AKO ZALOŽIŤ SPOLOČNOSŤ?

biznis2.jpg Podnikať dnes môžeme buď prostredníctvom živnosti, čo je ale v niektorých aspektoch menej výhodné, alebo prostredníctvom založenia niektorej z obchodných spoločností.

Jednou zo spoločností môže byť spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorú spoločne s akciovou spoločnosťou zaraďujeme medzi kapitálové spoločnosti.

Aké sú charakteristické znaky kapitálovej spoločnosti?:

- ručenie za záväzky spoločnosti je pre spoločníkov len v obmedzenom rozsahu
- musia však vkladať určitý stanovený vklad
- spoločnosť musí vytvárať základné imanie
- orgány sa tvoria obligatórne

Založenie firmy sa robí prostredníctvom dokumentu, ktorý je v prípade jedného spoločníka zakladateľská listina, v prípade viacerých spoločníkov hovoríme o spoločenskej zmluve, ktorá musí spĺňať určité obsahové náležitosti.

Musí obsahovať:

- obchodné meno a registračné sídlo spoločnosti
- predmet podnikania
- určenie spoločníkov
- výška základného imania a vkladu každého zo spoločníkov
- určenie správcu vkladu
- určenie konateľov a spôsobu, akým konajú v mene spoločnosti
- výšku rezervného fondu

Pri písomných náležitostiach nám určite bude nápomocný lenovo thinkpad. Je to jeden z veľmi moderných notebookov súčasnosti, medzi ktoré určite patrí aj ďalší Lenovo Thinkpad T430. K ich úplnému fungovaniu určite budeme potrebovať aj výkonnú tlačiareň s kvalitnou náplňou, ktorou je v prípade atramentovej tlačiarne cartridge, v prípade laserovej tlačiarne toner.

Pri zakladaní spoločnosti je veľmi dôležité vybrať pre ňu správne obchodné meno. Pri právnických osobách je jeho súčasťou aj dodatok, ktorý označuje ich právnu formu. Vybrané meno nemôže používať žiadna iná spoločnosť. Ak sa chceme tomu vyvarovať, existuje jednoduché riešenie, využime stránku obchodného registra. Obchodná spoločnosť vzniká zápisom do obchodného registra.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá