Image
29.11.2012 0 Comments

INZERCIA: AKO ZALOŽIŤ SPOLOČNOSŤ?

biznis2.jpg Podnikať dnes môžeme buď prostredníctvom živnosti, čo je ale v niektorých aspektoch menej výhodné, alebo prostredníctvom založenia niektorej z obchodných spoločností.

Jednou zo spoločností môže byť spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorú spoločne s akciovou spoločnosťou zaraďujeme medzi kapitálové spoločnosti.

Aké sú charakteristické znaky kapitálovej spoločnosti?:

- ručenie za záväzky spoločnosti je pre spoločníkov len v obmedzenom rozsahu
- musia však vkladať určitý stanovený vklad
- spoločnosť musí vytvárať základné imanie
- orgány sa tvoria obligatórne

Založenie firmy sa robí prostredníctvom dokumentu, ktorý je v prípade jedného spoločníka zakladateľská listina, v prípade viacerých spoločníkov hovoríme o spoločenskej zmluve, ktorá musí spĺňať určité obsahové náležitosti.

Musí obsahovať:

- obchodné meno a registračné sídlo spoločnosti
- predmet podnikania
- určenie spoločníkov
- výška základného imania a vkladu každého zo spoločníkov
- určenie správcu vkladu
- určenie konateľov a spôsobu, akým konajú v mene spoločnosti
- výšku rezervného fondu

Pri písomných náležitostiach nám určite bude nápomocný lenovo thinkpad. Je to jeden z veľmi moderných notebookov súčasnosti, medzi ktoré určite patrí aj ďalší Lenovo Thinkpad T430. K ich úplnému fungovaniu určite budeme potrebovať aj výkonnú tlačiareň s kvalitnou náplňou, ktorou je v prípade atramentovej tlačiarne cartridge, v prípade laserovej tlačiarne toner.

Pri zakladaní spoločnosti je veľmi dôležité vybrať pre ňu správne obchodné meno. Pri právnických osobách je jeho súčasťou aj dodatok, ktorý označuje ich právnu formu. Vybrané meno nemôže používať žiadna iná spoločnosť. Ak sa chceme tomu vyvarovať, existuje jednoduché riešenie, využime stránku obchodného registra. Obchodná spoločnosť vzniká zápisom do obchodného registra.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá