Image
29.11.2012 0 Comments

INZERCIA: AKO ZALOŽIŤ SPOLOČNOSŤ?

biznis2.jpg Podnikať dnes môžeme buď prostredníctvom živnosti, čo je ale v niektorých aspektoch menej výhodné, alebo prostredníctvom založenia niektorej z obchodných spoločností.

Jednou zo spoločností môže byť spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorú spoločne s akciovou spoločnosťou zaraďujeme medzi kapitálové spoločnosti.

Aké sú charakteristické znaky kapitálovej spoločnosti?:

- ručenie za záväzky spoločnosti je pre spoločníkov len v obmedzenom rozsahu
- musia však vkladať určitý stanovený vklad
- spoločnosť musí vytvárať základné imanie
- orgány sa tvoria obligatórne

Založenie firmy sa robí prostredníctvom dokumentu, ktorý je v prípade jedného spoločníka zakladateľská listina, v prípade viacerých spoločníkov hovoríme o spoločenskej zmluve, ktorá musí spĺňať určité obsahové náležitosti.

Musí obsahovať:

- obchodné meno a registračné sídlo spoločnosti
- predmet podnikania
- určenie spoločníkov
- výška základného imania a vkladu každého zo spoločníkov
- určenie správcu vkladu
- určenie konateľov a spôsobu, akým konajú v mene spoločnosti
- výšku rezervného fondu

Pri písomných náležitostiach nám určite bude nápomocný lenovo thinkpad. Je to jeden z veľmi moderných notebookov súčasnosti, medzi ktoré určite patrí aj ďalší Lenovo Thinkpad T430. K ich úplnému fungovaniu určite budeme potrebovať aj výkonnú tlačiareň s kvalitnou náplňou, ktorou je v prípade atramentovej tlačiarne cartridge, v prípade laserovej tlačiarne toner.

Pri zakladaní spoločnosti je veľmi dôležité vybrať pre ňu správne obchodné meno. Pri právnických osobách je jeho súčasťou aj dodatok, ktorý označuje ich právnu formu. Vybrané meno nemôže používať žiadna iná spoločnosť. Ak sa chceme tomu vyvarovať, existuje jednoduché riešenie, využime stránku obchodného registra. Obchodná spoločnosť vzniká zápisom do obchodného registra.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá