12.2.2013 0 Comments

IFS predstavuje nové riešenia v oblasti spoločenskej zodpovednosti firiem

IFS, globálna spoločnosť zaoberajúca sa vývojom podnikových aplikácií, predstavila štyri nové riešenia pre monitoring, automatizáciu a optimalizáciu činností v oblasti spoločenskej zodpovednosti firiem (Corporate Social Responsibility, CSR). Tieto riešenia, zahŕňajúce životné prostredie, bezpečnosť práce, exportné aktivity a zhodu so štandardmi kvality, nájdu uplatnenie v celom rade odvetví.

„IFS si uvedomuje význam spoločenskej zodpovednosti firiem, a to tak po stránke právnej zhody, ako aj z hľadiska zvýšenia transparentnosti podnikania vedúcej k zvýšeniu ziskovosti," hovorí Alastair Sorbie, generálny riaditeľ spoločnosti IFS. „CSR je obsiahla koncepcia, ktorá dokáže významne ovplyvniť obchodné činnosti našich zákazníkov. Dôkladným monitorovaním trhu a úzkou spoluprácou s našimi zákazníkmi sme vyvinuli plne integrované riešenie, ktoré môže zákazníkom pomôcť premeniť problémy z oblasti nefinančného výkazníctva na obchodné príležitosti."

Medzi nové riešenia CSR od spoločnosti IFS patria nasledujúce:

  • Eco-footprint Management 2.0 - Tento modul zahŕňa široké spektrum činností - od dodávok surovín cez návrh produktov a logistiku až po sledovanie emisií. IFS Eco-footprint Management 2.0 obsahuje aj celý rad funkcií týkajúcich sa zhody s normami platnými vo výrobnom sektore. Occupational Health & Safety - IFS Health & Safety ponúka spoločnostiam kompletné riešenie na ochranu bezpečnosti, zdravia a záujmov osôb zapojených do pracovného procesu. Toto riešenie ponúka integrovanú platformu na správu bezpečnostných zásad, hodnotenie rizika, riešenie incidentov a vykazovanie KPI. Zákazníci vďaka nemu budú môcť ľahšie splniť legislatívne požiadavky aj priemyselné normy týkajúce sa zdravia, bezpečnosti a životného prostredia.
  • Export Control - IFS Export Control je komplexné riešenie určené pre podniky pracujúce s produktmi, na ktoré sa vzťahujú exportné obmedzenia. Ide napríklad o armádne vybavenie alebo špičkovú elektroniku. Toto riešenie identifikuje všetky obmedzenia týkajúce sa uvedených produktov, bráni nákupu či predaju takých produktov, alebo v prípade, že existuje platné exportné povolenie, použije správne povolenie. Toto riešenie taktiež bráni alebo dovoľuje uskutočňovať predaje so subjektmi zakázanými zákazníkom, dodávateľom, koncovým používateľom a pod.
  • Quality Assurance - Riešenie Quality Assurance poskytuje podporný systém pre plánovanie zhody so štandardmi kvality, plne integrovanú správu auditu, plne integrované vykazovanie porušenia zhody a nápravné a preventívne opatrenia (CAPA). Zásluhou týchto funkcií dokážu organizácie zaistiť a dokumentovať zhodu s nezáväznými aj zákonnými CSR štandardmi a predpismi. Súčasťou riešenia je aj nástroj na grafickú analýzu.

„Ako vyplýva z nedávnej štúdie CSR uskutočnenej spoločnosťou IDC, presné a spoľahlivé vykazovanie CSR nadobúda stále na väčšom význame. To je dôvod, prečo sme sa zamerali na to, aby sme mohli našim zákazníkom ponúknuť plne integrované nástroje na efektívne vykazovanie a lepšiu kontrolu," hovorí Thomas Säld, viceprezident divízie pre výskum a vývoj v spoločnosti IFS.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá