12.2.2013 0 Comments

IFS predstavuje nové riešenia v oblasti spoločenskej zodpovednosti firiem

IFS, globálna spoločnosť zaoberajúca sa vývojom podnikových aplikácií, predstavila štyri nové riešenia pre monitoring, automatizáciu a optimalizáciu činností v oblasti spoločenskej zodpovednosti firiem (Corporate Social Responsibility, CSR). Tieto riešenia, zahŕňajúce životné prostredie, bezpečnosť práce, exportné aktivity a zhodu so štandardmi kvality, nájdu uplatnenie v celom rade odvetví.

„IFS si uvedomuje význam spoločenskej zodpovednosti firiem, a to tak po stránke právnej zhody, ako aj z hľadiska zvýšenia transparentnosti podnikania vedúcej k zvýšeniu ziskovosti," hovorí Alastair Sorbie, generálny riaditeľ spoločnosti IFS. „CSR je obsiahla koncepcia, ktorá dokáže významne ovplyvniť obchodné činnosti našich zákazníkov. Dôkladným monitorovaním trhu a úzkou spoluprácou s našimi zákazníkmi sme vyvinuli plne integrované riešenie, ktoré môže zákazníkom pomôcť premeniť problémy z oblasti nefinančného výkazníctva na obchodné príležitosti."

Medzi nové riešenia CSR od spoločnosti IFS patria nasledujúce:

  • Eco-footprint Management 2.0 - Tento modul zahŕňa široké spektrum činností - od dodávok surovín cez návrh produktov a logistiku až po sledovanie emisií. IFS Eco-footprint Management 2.0 obsahuje aj celý rad funkcií týkajúcich sa zhody s normami platnými vo výrobnom sektore. Occupational Health & Safety - IFS Health & Safety ponúka spoločnostiam kompletné riešenie na ochranu bezpečnosti, zdravia a záujmov osôb zapojených do pracovného procesu. Toto riešenie ponúka integrovanú platformu na správu bezpečnostných zásad, hodnotenie rizika, riešenie incidentov a vykazovanie KPI. Zákazníci vďaka nemu budú môcť ľahšie splniť legislatívne požiadavky aj priemyselné normy týkajúce sa zdravia, bezpečnosti a životného prostredia.
  • Export Control - IFS Export Control je komplexné riešenie určené pre podniky pracujúce s produktmi, na ktoré sa vzťahujú exportné obmedzenia. Ide napríklad o armádne vybavenie alebo špičkovú elektroniku. Toto riešenie identifikuje všetky obmedzenia týkajúce sa uvedených produktov, bráni nákupu či predaju takých produktov, alebo v prípade, že existuje platné exportné povolenie, použije správne povolenie. Toto riešenie taktiež bráni alebo dovoľuje uskutočňovať predaje so subjektmi zakázanými zákazníkom, dodávateľom, koncovým používateľom a pod.
  • Quality Assurance - Riešenie Quality Assurance poskytuje podporný systém pre plánovanie zhody so štandardmi kvality, plne integrovanú správu auditu, plne integrované vykazovanie porušenia zhody a nápravné a preventívne opatrenia (CAPA). Zásluhou týchto funkcií dokážu organizácie zaistiť a dokumentovať zhodu s nezáväznými aj zákonnými CSR štandardmi a predpismi. Súčasťou riešenia je aj nástroj na grafickú analýzu.

„Ako vyplýva z nedávnej štúdie CSR uskutočnenej spoločnosťou IDC, presné a spoľahlivé vykazovanie CSR nadobúda stále na väčšom význame. To je dôvod, prečo sme sa zamerali na to, aby sme mohli našim zákazníkom ponúknuť plne integrované nástroje na efektívne vykazovanie a lepšiu kontrolu," hovorí Thomas Säld, viceprezident divízie pre výskum a vývoj v spoločnosti IFS.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá