Image
2.9.2016 0 Comments

IFA 2016/ SAMSUNG: Nové TV prijímače a monitory s Quantum Dot, chladničky s 3 kamerami a 21,5" full HD obrazovkou

Samsung na veľtrhu IFA 2016 na tlačovej konferencii v berlínskom City Cube predstavil nové zaujímavé produkty v oblasti domácich spotrebičov, vizuálnej technológie a domácej zábavy.

Predstavenie SUHD televízorov

Pavilón venovaný FamilyHub

Kľúčový faktor je integrácia a produkty Samsungu sú v spotrebiteľskom segmente veľmi rozšírené, takže ponuka produktov, ktoré by sa mohli dať poskladať do šikovnejších inteligentných celkov, je pomerne bohatá. Len na ilustráciu, 7 z 10 európskych domácností vlastní mobilný telefón od Samsungu a každá tretia rodina má televízor tejto značky.

Na tlačovej konferencii bol predstavený nový televízor KS9800 s technológiou Quantum Dot a uhlopriečkou 88". Rovnako ako všetky SUHD TV Samsung je schopný zobraziť viac ako miliardu farieb.

Televízory s technológiou Quantum Dot v 19 dostupných veľkostiach od 43 do 88 palcov

Novinkou je aj najväčší zakrivený počítačový monitor s technológiou Quantum Dot, model CF791, s 34" ultraširokou QHD obrazovkou. Samsung predstavil aj prvý zakrivený monitor CFG70 s latenciou jedna milisekunda a frekvenciou 144 Hz na plynulé a ničím nerušené hranie hier.

Won Jin Lee, výkonný viceprezident oddelenia Visual Display Business, predstavil koncepciu novej obsahovej platformy Smart Hub.Praktická novinka je aj diaľkový ovládač Smart Control, ktorý používateľom umožňuje jednoduché ovládanie všetkých zapojených prístrojov prostredníctvom jedného jediného ovládača. V oblasti audiotechniky Samsung na IFA predstavil Wireless Audio 360 a HW-K950 soundbar s technológiou Dolby Atmos.

Na veľtrhu Samsung predstavil dva nové produkty AddWash: AddWash Combo, ktorý disponuje vstavanou sušičkou, a AddWash Slim, ktorý sa zmestí aj do malého kuchynského priestoru.

Novinky z rodiny pračiek AddWash

Podľa výsledkov hĺbkovej štúdie o tom, čo európski spotrebitelia v kuchyni skutočne chcú a potrebujú, vytvoril Samsung tri nové vstavené produktové rady chladničiek. Contemporary Line so vstavanou mrazničkou, Black Line s polomatným povrchom a originálny rad Cheff Collection. Ďalšia novinka je vstup chladničiek Family Hub na európsky trh. Prémiová chladnička vyniká schopnosťou udržať jedlo dlhšie čerstvé vďaka funkciám ako Twin Cooling Plus či Precise Chef Cooling, ktorá obmedzuje kolísanie teploty vnútri spotrebiča. Nechýba ani systém Chef Zone, ktorý sa stará o potraviny náchylné na zmeny teplôt. Tri vnútorné fotoaparáty snímajú obsah chladničky tak, aby mali používatelia neustály prehľad o stave potravín cez svoj mobilný telefón.

Integrovať veľký tablet do dverí chladničky je veľmi praktická myšlienka

Family Hub disponuje 21,5" full HD dotykovou obrazovkou poskytujúcou širokú ponuku funkcií. Napríklad rodinná interaktívna platforma slúži na umiestňovanie fotiek, poznámok či zdieľanie kalendárov. Obsah môže byť nahraný priamo cez dotykovú obrazovku alebo cez mobilný telefón a tablet. Rovnako možno cez obrazovku pohodlne nakupovať na internete vďaka partnerstvu s európskymi on-line predajcami potravín, ako sú Eataly, Supermercato24 či švajčiarskym coop@home.

Family Hub dáva Európanom jedinečnú príležitosť variť s profesionálmi v rámci aplikácie Club des Chefs, ktorá ponúka praktické gastronomické tipy v podobe videopríspevkov a článkov. Možnosť sledovať najlepších svetových šéfkuchárov v hornej polovici obrazovky a sprievodcu receptom v druhej časti je skvelá ukážka toho, ako Samsung posúva svet varenia a s ním spojených technológií.

Kuchári z „michelinských“ reštaurácií sa podelili o skúsennosti so spotrebičmi Samsung

Smart mikrovlnná rúra

Samsung takisto oznámil partnerstvo so spoločnosťou MakerBot, globálnym lídrom v oblasti 3D tlače, ktorý zaisťuje vybavenie vzdelávacích zariadení a múzeí na piatich európskych trhoch. S viac ako 100-tisíc tlačiarňami MakerBot po celom svete predstavuje najsilnejšieho hráča na trhu 3D tlačiarní.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá