Image
1.9.2016 0 Comments

IFA 2016/ SAMSUNG: Nová generácia smart hodiniek Gear S3

Na predstavenie nových hodiniek si Samsung v Berlíne už tradične vybral atraktívne priestory Tempodromu, ktorý umožňuje postaviť v strede veľké okrúhle pódium okolo ktorého sedia diváci.

Tentoraz na zatraktívnenie prezentácie nepoužili okuliare na virtuálnu realitu, ale polopriesvitný záves v tvare rotačného hyperboloidu okolo celého pódiá na ktoré sa premietali fotografie a vizuály nových hodiniek

Pódium obklopené polopriepustnou premietacou plochou

Vizuály ciferníkov

Vizualizácia vodotesnosti

Po ukončení prednášky napochodovali do demozóny asistenti s hodinkami, ktoré sme si mohli nafotiť a vyskúšať

Nové hodinky Samsung Gear S3 v sebe spájajú nadčasový dizajn a najmodernejšie technológie, vrátane odolnosti voči prachu a vode IP68, možnosti mobilných platieb, LTE pripojenia, tento variant ale v našich končinách nebude k dispozícii a ponúkajú výhody vstavaného reproduktora a GPS modulu.

Samsung Gear S3 budú k dispozícii v dvoch variantoch, aby uspokojili potreby užívateľov vyznávajúcich rôzne životné štýly: modely frontier a classic. Model Gear S3 frontier je inšpirovaný aktívnymi ľuďmi a vyznačuje sa robustným a štýlovým vzhľadom, ktorý v sebe spája moderné funkcie. Model Gear S3 classic svoj minimalistický a elegantný dizajn prevzal od klasických modelov.

Variant Classic

Variant Frontier

Gear S3 boli vytvorené na základe intenzívneho výskumu a prieskumu medzi spotrebiteľmi a odborníkmi na hodinky po celom svete. Všetky rysy, od otočnej lunety až po prémiový povrch a pracky, boli pretvorené tak, aby pôsobili ako klasické hodinky. Okrem toho sú Gear S3 kompatibilné s 22mm hodinkovými remienkami, takže si ich užívateľ dokáže ľahko prispôsobiť akémukoľvek oblečeniu alebo zvláštnym príležitostiam.

Samsung Gear S3 sú pri letmom pohľade na nerozoznanie od klasických hodiniek

Dvojica hardvérových tlačidiel

Okrem elegantného vzhľadu spĺňajú Gear S3 štandardy prachu a vodeodolnosti (stupeň krytia IP68) a ponúkajú odolnosť spĺňajúcu armádne požiadavky. Používateľ s nimi môže prežiť celý deň bez ohľadu na počasie. Displej je chránený sklíčkom Corning Gorilla Glass SR+, ktoré je špeciálne určené pre nositeľné zariadenia a vyznačuje sa väčšou odolnosťou voči poškriabaniu a rozbitiu displeja.

Ďalšími unikátnymi prvkami, ktoré odlišujú Gear S3 od predchádzajúcich modelov, sú plnofarebný Always On Display (AOD) so 16 miliónmi farieb a Super AMOLED technológia. AOD neustále zobrazuje čas na displeji, čím ešte viac napodobňuje vzhľad a dojem z luxusných analógových hodiniek.

Otočná luneta Gear S3 bola obohatená o nové funkcie. Bez dotyku obrazovky môžu užívatelia prijať alebo odmietnuť hovor alebo odložiť upozornenia. Navyše písaním po displeji sa správy automaticky prevedú do textu. Užívatelia môžu tiež prostredníctvom aplikácie Reminders jednoducho vytvárať krátke pripomienky alebo zoznam úloh.

Ak používatelia nepotrebujú mať svoj smartfón po ruke, môžu ho jednoducho nechať doma. Vstavaná GPS funkcia Gear S3 umožňuje presné sledovanie fitnes aktivity používateľa, zatiaľ čo Alti/barometer a rýchlomer umožňujú sledovať všetko od nadmorskej výšky a atmosférického tlaku až po náhle zmeny počasia, prejdenú vzdialenosť či rýchlosť.

Vstavaný reproduktor umožňuje aktiváciu hlasových správ, alebo počúvanie obľúbenej hudby. Vďaka batérii, ktorá vydrží až 4 dni na jedno nabitie, si užívateľ môže vychutnať počúvanie hudby, volanie aj jedinečný štýl hodiniek dlhšie.

Hodinky Gear S3 boli navrhnuté s ohľadom na maximálnu bezpečnosť používateľov. V prípade núdze môžu aktivovať SOS a funkciu sledovania polohy a upozorniť tak na krízovú situáciu. Záchranári tak okamžite zistia polohu užívateľa bez toho, aby mal pri sebe mobilný telefón.

Spotrebitelia majú s Gear S3 prístup k pestrej škále aplikácií, vrátane fitnes, hudby, správ, športu a cestovných aplikácií. Všetky sú pritom optimalizované ako pre nový model Gear S3, tak aj predchádzajúce Gear S2.

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá