Image
5.9.2016 0 Comments

IFA 2016: LG privíta návštevníkov veľtrhu OLED tunelom s 450 miliónmi pixelov

Spoločnosť LG Electronics (LG) si pre návštevníkov veľtrhu IFA 2016 v Berlíne pripravila neobvyklé privítanie. Celkom 216 55‑palcových zakrivených OLED displejov vytvorí 5 metrov vysoký, 7,4 metrov široký a 15 metrov dlhý tunel. Návštevníci sa tak budú môcť prejsť pod dych berúcou polárnou žiarou, neskutočne živou hladinou mora či zábery z ďalekého vesmíru.

Video nazvanej „From Black to Black“ ukáže návštevníkom veľtrhu perfektné a živé farby a nekonečný kontrast z akéhokoľvek uhla pohľadu. Temné hĺbky oceánu so svetielkujúcimi medúzami a ladnými veľrybami sa premenia v ďaleký vesmír či polárnu žiaru na dokonale čiernej oblohe. „Polárne žiary sme natáčali na štrnásť 8K videokamier, aby sme zachytili každý detail a pohyb tak presne, ako je to len možné,“ vysvetľuje Marek Sojak z LG.

„Pred 50 rokmi sme svetu predstavili prvý televízor od LG. OLED tunelom na veľtrhu IFA chceme nielen osláviť toto významné výročie, ale zároveň predstaviť novú éru OLED televízorov,“ hovorí Marek Sojak a dodáva, že tunel budú tvoriť ultra tenké, ľahké a flexibilné OLED panely, ktoré vďaka technológii vypínaniu a zapínaniu jednotlivých bodov nevyžadujú podsvietenie.

Už na CES 2016 získala spoločnosť LG za svoju OLED inštaláciu v tvare kupoly ocenenie „Red Dot Award - Communication Design“ v kategórii priestorovej komunikácie. Video z inštalácie je k videniu tu: https://youtu.be/AdnadJK2DTU.

Návštevníci veľtrhu IFA 2016 si môžu prezrieť OLED tunel aj ďalšie novinky LG od 2. do 7. septembra v Hall 18, Messe Berlin.

Pre viac informácií navštívte http://www.lge.sk.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá