Image
5.9.2016 0 Comments

IFA 2016: LG privíta návštevníkov veľtrhu OLED tunelom s 450 miliónmi pixelov

Spoločnosť LG Electronics (LG) si pre návštevníkov veľtrhu IFA 2016 v Berlíne pripravila neobvyklé privítanie. Celkom 216 55‑palcových zakrivených OLED displejov vytvorí 5 metrov vysoký, 7,4 metrov široký a 15 metrov dlhý tunel. Návštevníci sa tak budú môcť prejsť pod dych berúcou polárnou žiarou, neskutočne živou hladinou mora či zábery z ďalekého vesmíru.

Video nazvanej „From Black to Black“ ukáže návštevníkom veľtrhu perfektné a živé farby a nekonečný kontrast z akéhokoľvek uhla pohľadu. Temné hĺbky oceánu so svetielkujúcimi medúzami a ladnými veľrybami sa premenia v ďaleký vesmír či polárnu žiaru na dokonale čiernej oblohe. „Polárne žiary sme natáčali na štrnásť 8K videokamier, aby sme zachytili každý detail a pohyb tak presne, ako je to len možné,“ vysvetľuje Marek Sojak z LG.

„Pred 50 rokmi sme svetu predstavili prvý televízor od LG. OLED tunelom na veľtrhu IFA chceme nielen osláviť toto významné výročie, ale zároveň predstaviť novú éru OLED televízorov,“ hovorí Marek Sojak a dodáva, že tunel budú tvoriť ultra tenké, ľahké a flexibilné OLED panely, ktoré vďaka technológii vypínaniu a zapínaniu jednotlivých bodov nevyžadujú podsvietenie.

Už na CES 2016 získala spoločnosť LG za svoju OLED inštaláciu v tvare kupoly ocenenie „Red Dot Award - Communication Design“ v kategórii priestorovej komunikácie. Video z inštalácie je k videniu tu: https://youtu.be/AdnadJK2DTU.

Návštevníci veľtrhu IFA 2016 si môžu prezrieť OLED tunel aj ďalšie novinky LG od 2. do 7. septembra v Hall 18, Messe Berlin.

Pre viac informácií navštívte http://www.lge.sk.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Tlačové správy 1

VESMÍR: Sonda Schiaparelli sa zrejme zničila pri pristávaní na Marse

24.10.2016 15:35

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) identifikovala na povrchu Marsu tmavú škvrnu, ktorá podľa vedcov s najväčšou pravdepodobnosťou predstavu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá