Image
5.9.2016 0 Comments

IFA 2016: LG privíta návštevníkov veľtrhu OLED tunelom s 450 miliónmi pixelov

Spoločnosť LG Electronics (LG) si pre návštevníkov veľtrhu IFA 2016 v Berlíne pripravila neobvyklé privítanie. Celkom 216 55‑palcových zakrivených OLED displejov vytvorí 5 metrov vysoký, 7,4 metrov široký a 15 metrov dlhý tunel. Návštevníci sa tak budú môcť prejsť pod dych berúcou polárnou žiarou, neskutočne živou hladinou mora či zábery z ďalekého vesmíru.

Video nazvanej „From Black to Black“ ukáže návštevníkom veľtrhu perfektné a živé farby a nekonečný kontrast z akéhokoľvek uhla pohľadu. Temné hĺbky oceánu so svetielkujúcimi medúzami a ladnými veľrybami sa premenia v ďaleký vesmír či polárnu žiaru na dokonale čiernej oblohe. „Polárne žiary sme natáčali na štrnásť 8K videokamier, aby sme zachytili každý detail a pohyb tak presne, ako je to len možné,“ vysvetľuje Marek Sojak z LG.

„Pred 50 rokmi sme svetu predstavili prvý televízor od LG. OLED tunelom na veľtrhu IFA chceme nielen osláviť toto významné výročie, ale zároveň predstaviť novú éru OLED televízorov,“ hovorí Marek Sojak a dodáva, že tunel budú tvoriť ultra tenké, ľahké a flexibilné OLED panely, ktoré vďaka technológii vypínaniu a zapínaniu jednotlivých bodov nevyžadujú podsvietenie.

Už na CES 2016 získala spoločnosť LG za svoju OLED inštaláciu v tvare kupoly ocenenie „Red Dot Award - Communication Design“ v kategórii priestorovej komunikácie. Video z inštalácie je k videniu tu: https://youtu.be/AdnadJK2DTU.

Návštevníci veľtrhu IFA 2016 si môžu prezrieť OLED tunel aj ďalšie novinky LG od 2. do 7. septembra v Hall 18, Messe Berlin.

Pre viac informácií navštívte http://www.lge.sk.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá