Image
9.9.2014 0 Comments

IFA 2014: Sony uvádza ďalšiu generáciu inteligentných hodiniek

Spoločnosť Sony predstavila na veľtrhu IFA svoje dva nové produkty z oblasti wearables - ďalšiu generáciu inteligentných hodiniek SmartWatch 3 na platforme Android Wear (predchádzajúce generácie používali proprietárny operačný systém Sony, kompatibilný s androidovými zariadeniami od iných výrobcov) a fitnes náramok SmartBand Talk.

sony_smartband.jpg

Platforma Android Wear je pre Sony výhodná z niekoľkých dôvodov. Nebude musieť vyvíjať toľko vlastných aplikácií (aj keď nejaké istotne bude) a nebude musieť učiť vývojárov vytvárať aplikácie pre svoju platformu. Spoločnosť si však uvedomila, že nemôže ponúkať inteligentné hodinky s rovnakými špecifikáciami, ako majú produkty LG a Samsungu.

Ako pridanú hodnotu teda poskytuje dve jedinečné aplikácie. Prvá z nich je známy hudobný prehrávač Sony Walkman. Hudbu si možno ukladať do vnútornej pamäte hodiniek s kapacitou 4 GB. To znamená, že hodinky sa dajú použiť ako hudobný prehrávač, potrebujete k nim len bluetoothové slúchadlá.

Druhá aplikácia sa volá Lifelog a je inštalovaná aj v ďalších nových zariadeniach Sony - Xperia Z3, Z3 Compact a Tablet Z3 Compact. Je schopná sledovať vaše aktivity, a keďže SmartWatch má zabudované GPS, môžete si ísť zabehať a pritom sledovať vzdialenosť, trasu a ďalšie údaje bez toho, aby ste museli so sebou nosiť telefón.

sony_smartwatch3.jpg

Okrem toho sú hodinky SmartWatch 3 vodotesné, môžete ich ponoriť do vody na 30 minút. Ich cena bude 230 eur. Náramok SmartBand Talk sa bude predávať za 160 eur.

Zdroj: forbes.com
theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá