Image
9.9.2014 0 Comments

IFA 2014: Sony uvádza ďalšiu generáciu inteligentných hodiniek

Spoločnosť Sony predstavila na veľtrhu IFA svoje dva nové produkty z oblasti wearables - ďalšiu generáciu inteligentných hodiniek SmartWatch 3 na platforme Android Wear (predchádzajúce generácie používali proprietárny operačný systém Sony, kompatibilný s androidovými zariadeniami od iných výrobcov) a fitnes náramok SmartBand Talk.

sony_smartband.jpg

Platforma Android Wear je pre Sony výhodná z niekoľkých dôvodov. Nebude musieť vyvíjať toľko vlastných aplikácií (aj keď nejaké istotne bude) a nebude musieť učiť vývojárov vytvárať aplikácie pre svoju platformu. Spoločnosť si však uvedomila, že nemôže ponúkať inteligentné hodinky s rovnakými špecifikáciami, ako majú produkty LG a Samsungu.

Ako pridanú hodnotu teda poskytuje dve jedinečné aplikácie. Prvá z nich je známy hudobný prehrávač Sony Walkman. Hudbu si možno ukladať do vnútornej pamäte hodiniek s kapacitou 4 GB. To znamená, že hodinky sa dajú použiť ako hudobný prehrávač, potrebujete k nim len bluetoothové slúchadlá.

Druhá aplikácia sa volá Lifelog a je inštalovaná aj v ďalších nových zariadeniach Sony - Xperia Z3, Z3 Compact a Tablet Z3 Compact. Je schopná sledovať vaše aktivity, a keďže SmartWatch má zabudované GPS, môžete si ísť zabehať a pritom sledovať vzdialenosť, trasu a ďalšie údaje bez toho, aby ste museli so sebou nosiť telefón.

sony_smartwatch3.jpg

Okrem toho sú hodinky SmartWatch 3 vodotesné, môžete ich ponoriť do vody na 30 minút. Ich cena bude 230 eur. Náramok SmartBand Talk sa bude predávať za 160 eur.

Zdroj: forbes.com
theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá