Image
10.9.2014 0 Comments

IFA 2014: Lenovo ukázalo dva nové prémiové smartfóny Vibe

VIBE X2.jpg Spoločnosť Lenovo na výstave 2014 IFA v Berlíne oznámila uvedenie najnovších prírastkov svojho radu, prémiových smartfónov VIBE: nový VIBE X2 a VIBE Z2.

Lenovo VIBE X2, prvý vrstvený smartfón na svete, upúta pozornosť svojím typickým, GRADIENT trojvrstvovým dizajnom. Užívatelia si môžu vybrať zo škály odvážnych farieb - biela, červená, zlatá a tmavo sivá - aby vyhoveli ich individuálnym štýlom.

VIBE Z II_Hero(1).jpg

Ako prvý výrobca mobilných telefónov na svete využíva nový procesor MediaTEK MT6595 4G LTE True8Core. Procesor ponúka skrytý výkon vďaka funkciám, ktoré šetria energiu, zlepšujú výdrž batérie a videá, hry a fotky tak môžete vychutnávať dlhšie. Spojenie tohto procesora s 5-palcovým displejom s FHD rozlíšením a širokouhlým sledovaním obsahu sa postará o to, aby využívanie aplikácií, fotiek a ďalšieho obsahu bolo plynulé a bezproblémové.

Lenovo VIBE X2 obsahuje dva pokrokové fotoaparáty, vybavené viacerými režimami fotenia a funkciami vylepšenia záberov. Táto technológia dáva užívateľom možnosť robiť ostré, živé fotky a videá. Užívatelia môžu bez problémov robiť selfie zábery s 5MP širokouhlým predným fotoaparátom smartfónu VIBE X2, s automatickou spúšťou ovládanou gestom, ktorá aktivuje šošovku žmurknutím oka alebo úsmevom. 13MP zadný fotoaparát s automatickým zaostrovaním je vybavený snímačom so zadným podsvietením a LED bleskom. A s 32GB internou pamäťou majú užívatelia dostatok priestoru na ukladanie svojho digitálneho obsahu.

VIBE X2_Red_Hero(1).jpg

A s cieľom ešte zvýšiť možnosť personalizácie a zlepšiť celkový mobilný zážitok, prináša Lenovo dva nové inovatívne pripínateľné doplnky, známe ako VIBE Xtensions, ktoré hladko spolupracujú so smartfónom VIBE X2: VIBE X2 batéria a VIBE X2 reproduktor. VIBE Xtension puzdro je štvrtou vrstvou viacvrstvového dizajnu smartfónu VIBE X2, ktoré okamžite predĺži výdrž batérie a CRANK UP spustí hi-fi ozvučenie. Ultra tenká (5,1mm) batéria X2 robí dvojitú službu, keďže telefón chráni a zároveň predlžuje životnosť batérie takmer až o 75 percent, takže môže vydržať od rána až do noci, bez potreby dobíjania. X2 Reproduktor slúži na zosilnenie zvuku telefónu pri počúvaní hudby alebo sledovaní filmov. Navyše je vybavený praktickým stojanom pre hands-free používanie a zabudovaným mikrofónom pre skupinové konferenčné hovory.

Pre tých, ktorí chcú vysoko výkonný smartfón v elegantnom tele z jedného kusu brúseného hliníku, vytvorila Lenovo model Vibe Z2. Smartfón s hrúbkou len 7,8 mm, posúva živosť na úplne novú úroveň s ratingom 600nit na 5,5-palcovom HD(1280x720) displeji, čo z neho robí jeden z najjasnejších v súčasnosti dostupných obrazoviek, ktorý robí ultra ostré zábery a prehráva videá, dokonca aj pri ostrom slnečnom osvetlení.

Vibe Z2 využíva 1,2GHz štvorjadrový 64-bitový Qualcomm Snapdragon procesor a 3000mAh batériu pre celodennú výdrž. Uloženie veľkého množstva dát je teraz jednoduché vďaka 32 GB internej pamäte a 4G LTE dátové rýchlosti prinášajú rýchlejšie sťahovanie a streamovanie aj na cestách. VIBE Z2 taktiež poskytuje podporu duálneho SIM režimu, čím tento telefón môže podporovať dva volacie programy, čo je skvelé, ak chcete spojiť prácu a zábavu do jedného zariadenia alebo výborné pre tých, čo často cestujú.

13MP zadný fotoaparát ponúka optickú stabilizáciu obrazu a novú generáciu Sony Exmor BSI senzorov pre živé nočné zábery. Je tiež vybavený 8MP predným fotoaparátom so šošovkou proti skresľovaniu obrazu, vyvažujúcim zábery, aby zabezpečil ostré a bezchybné autoportréty. A na záver, VIBE Z2 je vybavený funkciami vylepšovania záberov, beztlačidlovým ovládaním spúšte a novým prvkom okamžitého zapnutia fotoaparátu, ktorý užívateľom umožňuje urobiť záber promptne, aj keď je displej v pohotovostnom režime.

Lenovo smartfóny VIBE X2 a VIBE Z2 budú na našom trhu dostupné v priebehu novembra. Maloobchodná cena pre VIBE X2 bude 399,- EUR a pre VIBE Z2 429,- EUR.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá