Image
9.9.2014 0 Comments

IFA 2014: ASUS uviedol ZenWatch

ASUS ZenWatch-02.jpg ASUS predstavil na výstave IFA 2014 hodinky ZenWatch, svoje prvé nositeľné zariadenie, ktoré využíva operačný systém Android Wear a vzniklo v spolupráci so spoločnosťou Google.

Hodinky ZenWatch majú niekoľko ciferníkov, medzi ktorými sa dá okamžite prepínať, a umožňujú vykonať žiadané úkony jednoduchým dotykom alebo hlasovým príkazom. Hodinky prinášajú používateľské rozhranie ASUS ZenUI, ktoré sa objavuje v nositeľnom androidovom zariadení po prvýkrát.

Odolné telo z nehrdzavejúcej ocele dopĺňa vrstvený dizajn, ktorý tvorí ružovo-zlatý pásik medzi dvoma vrstvami ocele. Telo hodiniek je zakrivené, umožňuje pohodlné nosenie a štýlový vzhľad. Ciferník je chránený zaobleným sklíčkom, ktoré poskytuje hladký povrch na citlivé dotykové ovládanie.

ASUS ZenWatch-03.jpg

Jemný remienok z pravej kože zabezpečuje príjemné nosenie hodiniek počas celého dňa. Zapínanie umožňuje jednoduché pripnutie a odopnutie hodiniek. Vďaka univerzálnemu dizajnu sa ZenWatch prispôsobí rôznym veľkostiam a tvarom zápästia.

Hodinky ASUS ZenWatch sú kompatibilné so všetkými smartfónmi s operačným systémom Android 4.3 a vyšším. Používateľom poskytujú praktický displej na zobrazovanie prichádzajúcich hovorov, správ, notifikácií a ďalších dôležitých informácií bez nutnosti vyberania telefónu z tašky alebo vrecka. Mobilná aplikácia ASUS ZenWatch Manager zaisťuje pokročilé prepojenie hodiniek so smartfónom, schopnosť konfigurovať každý ciferník na telefóne a ďalšie pokročilé vlastnosti vrátane integrácie rozhrania ASUS ZenUI (na ASUS smartfónoch), funkcií Watch Unlock, Tap Tap, Cover to Mute a Find My Phone. Dvojica ďalších funkcií - Remote Camera a Presentation Control - je dostupná v kombinácii s mobilnými aplikáciami ASUS Remote Camera a ASUS Remote Link.

Prispôsobené rozhranie ZenUI umožňuje používateľom využívať optimalizované verzie exkluzívnych aplikácií What's Next a Do It Later priamo na hodinkách. ASUS ZenUI What's Next je inteligentný plánovač, ktorý zobrazuje najbližšie dôležité úlohy alebo stretnutia vrátane zmeny času a miesta alebo ich zrušenia, predpoveď počasia, narodeniny a pripomienky výročí. ASUS ZenUI Do It Later pripomína používateľom ich to-do zoznam v tom správnom čase. V aplikácii Do It Later sú integrované aj nové e-maily, textové správy a upozornenia na zmeškané hovory, takže používatelia môžu vytvárať pripomienky priamo pomocou hodiniek ZenWatch.

Aplikácia Watch Unlock premení ZenWatch na univerzálny kľúč, pomocou ktorého používatelia rýchlo odomknú tablet alebo telefón jednoduchým dotykom ciferníka. Watch Unlock pomáha používateľom chrániť ich súkromné informácie bez nutnosti neustáleho zadávania hesla alebo PIN kódu. Funkcia Tap Tap umožňuje nastaviť obľúbenú funkciu, ktorá sa zapne dvojitým poklepaním ciferníka.

Remote Camera otvára nové možnosti všetkým fotografom. Hodinky ZenWatch fungujú ako diaľkový hľadáčik fotoaparátu smartfónu, čo zjednodušuje fotenie v náročnejších podmienkach. Aplikácia Remote Camera sa využije aj pri skupinových fotografiách, pretože fotograf môže fotiť a zároveň byť na fotke.

Cover to Mute je užitočná funkcia, pomocou ktorej používatelia stíšia prichádzajúci hovor položením dlane na ciferník. Rýchlo tak vypnú zvonenie na miestach, kde by mohlo rušiť ostatných. Cover to Mute slúži aj na vypínanie budíkov. Find My Phone pomáha používateľom nájsť ich telefón a ASUS ZenWatch Manager na smartfóne pomôže s nájdením hodiniek ZenWatch. Tie budú vibrovať a blikať.

Presentation Control premení ZenWatch na inteligentný diaľkový ovládač prezentácií. Používatelia môžu prepínať slajdy a kontrolovať čas.

Hodinky majú zabudovaný biosenzor na meranie stresu a výsledok prezentujú v zrozumiteľnej forme. V závislosti od výsledku poskytujú krátke užitočné tipy, ako znížiť stres a zlepšiť zdravý životný štýl. Výsledky meraní sú uložené v aplikácii ASUS ZenUI Wellness, takže používatelia si môžu spätne skontrolovať namerané hodnoty.

Keďže ZenWatch je navrhnutý na nosenie počas celého dňa, aplikácia Wellness generuje množstvo štatistík vrátane prejdených krokov, spálených kalórií, hodnôt tepu, dĺžky aktivít, intenzity cvičenia a stupňa stresu. Namerané hodnoty sú prezentované vo forme informatívnej časovej osi a v týždenných sumároch, ktoré informujú používateľov o tom, ako zdravo a aktívne žijú.

Používatelia si môžu nastaviť ciele, ako je napríklad počet prejdených krokov za deň, a sledovať ich plnenie na hodinkách ZenWatch, ako aj v aplikácii Wellness.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá