5.9.2012 0 Comments

IFA 2012: Samsung predstavil OLED TV, GALAXY Note 2, GALAXY Camera a chladničky Space Max

Samsung Electronics Co., Ltd., popredný výrobca na trhu spotrebnej elektroniky a svetová jednotka v oblasti informačných technológií, na veľtrhu IFA 2012 prezentoval svoju kľúčovú víziu v oblasti trhu spotrebnej elektroniky a predstavil produkty a služby, ktoré opäť posúvajú hranice inovácie.

„Už skôr sme sľúbili odstránenie bariér medzi prístrojmi a obsahom," uviedol Boo-Keun Yoon, prezident divízie spotrebnej elektroniky spoločnosti Samsung. „Teraz a tu uvidíte, ako ďaleko sme zatiaľ došli. Vďaka jedinečným technológiám je teraz najpodstatnejším článkom človek, používateľ, a každý produkt, každá služba a ich obsah odráža jeho preferencie a potreby."

Zástupca spoločnosti Samsung taktiež zdôraznil vedúcu pozíciu spoločnosti na trhu televízorov, ktorú si udržiava už šiesty rok. Rovnaké úspechy slávi aj na trhu chladničiek Side-by-Side.

„Naše ambície sú naďalej veľmi vysoké," povedal Yoon. „Veríme, že v roku 2015 oslávime desaťročné výročie ako svetová jednotka na trhu výrobcov televízorov a naším cieľom je byť aj na špičke trhu všetkých domácich spotrebičov."

Samsung na veľtrhu predstavil nové produkty vrátane ES9500 OLED TV s uhlopriečkou 55 palcov, revolučné chladničky Space Max a práčky ecobubble, GALAXY Note 2 a fotoaparát GALAXY Camera. V centre pozornosti stojí tiež platforma AllShare, ktorá umožňuje jednoduché pripojenie a ovládanie. Kompletný rad produktov Samsung je vystavený od augusta do 5. septembra v halách č. 20 a 5.1 berlínskeho výstaviska.


Nová generácia Smart TV posúva vnímanie dokonalosti
Samsung upevňuje svoju pozíciu na trhu a po prvýkrát v Európe predstavil dlho očakávanú 55-palcovú ES9500 OLED TV a 75'' LED ES9000 Smart TV. Dokonalá kvalita obrazu, najpestrejšia ponuka obsahu a interaktivita, to sú hlavné atribúty televízorov Samsung, ktoré stoja za neotrasiteľnou pozíciou jednotky na trhu sedem rokov v rade.

Samsung ES9500 OLED TV s neobmedzeným kontrastným pomerom, sýtejšími farbami a rýchlejšími odozvami ohlasuje začiatok novej éry v televíznom priemysle. Nový televízor OLED spoločnosti Samsung je tvorený samostatne svietiacimi sub-pixelmi, z ktorých každý sa dá regulovať samostatne. Vďaka tomu je táto technológia schopná rozlišovať medzi rôznymi odtieňmi čiernej a prináša tak neobmedzený kontrastný pomer, ktorý zabezpečuje bezkonkurenčnú zreteľnosť obrazu aj v tých najtmavších scénach. Samostatne svietiace sub-pixely televízora ES9500 dokážu individuálne reprodukovať realistické farby, ktoré sú o 20 percent sýtejšie ako farby na televízoroch LED. Pretože televízor ES9500 OLED spoločnosti Samsung nepotrebuje oddelený svetelný zdroj, vyznačuje sa rýchlymi odozvami, čím odstraňuje rozmazanosť pohybu aj pri tých najrýchlejších scénach, ktoré sa vyskytujú napríklad v akčných filmoch alebo v športe. Veľmi vysoká rýchlosť odozvy televízora OLED tiež umožňuje, aby poskytoval realistické 3D vnemy prakticky úplne bez tzv „duchov".

Dlho očakávaná OLED TV prichádza vybavená funkciou Samsung Multi View. S touto funkciou „dvojitého sledovania" môžu dvaja ľudia sledovať dva programy súčasne v režime celej obrazovky a v plnom rozlíšení HD a môžu tiež počúvať každý program samostatne v režime stereo pomocou slúchadiel pripevnených k okuliarom 3D. Rýchla odozva a inovačný bezdrôtový zvukový systém umožňujú, aby sa táto funkcia dvojitého sledovania stala skutočnosťou.

Pre zákazníkov, ktorí chcú veľkú obrazovku, prvotriedny dizajn a skvelú kvalitu obrazu, Samsung predstavil LED televízor ES9000 Smart TV s uhlopriečkou 75 palcov. Neuveriteľne tenký rám (7,9 mm) a pôsobivý ružovo-zlatý povrch dodáva modelu ES9000 luxusne nadčasovú a sofistikovanú tvár. Skrytá vysúvacia kamera potom dotvára jedinečné spojenie diváka s dianím na obrazovke.

Oba modely ES9500 OLED TV a ES9000 Smart TV ponúkajú široké možnosti zábavy a prednosti inteligentných funkcií ako napríklad Smart Interaction, vrátane ovládania hlasom a pohybom (Voice Control a Motion Control), rozpoznanie tváre (Face Recognition), alebo môžu využívať funkciu Smart Content a baviť sa unikátnymi aplikáciami, hrami či službami.

Technológie ako prostriedok pre sebavyjadrenie
Rovnako ako sa menia produkty v závislosti na preferenciách spotrebiteľov, mení sa aj spôsob ich ovládania a vzájomnej interakcie. Samsung v súlade s týmto trendom vyvinul nový produktový rad, ktorý je ešte viac intuitívny, zosobnený a na podnety reaguje okamžite.

Kreativita a produktivita vtelená do GALAXY Note 2
Samsung GALAXY Note 2 stavia na úspechu svojho predchodcu, ktorý ako pionier vo svojej kategórii priniesol používateľom skutočne osobnú, umeleckú a tvorivú slobodu. GALAXY Note 2 ide opäť o krok ďalej a ponúka používateľom úplnú slobodu - môžu byť spontánni, zachytiť svoje nápady v okamihu a veľmi presne, môžu vytvárať náčrty, alebo vpisovať komentáre k dokumentom a prezentáciám. Vybavený HD super AMOLED Plus displejom s uhlopriečkou 5,5 palca a 1,6 GHz štvorjadrovým procesorom umožňuje Note 2 skutočný multitasking, ktorý aktívni a tvoriví používatelia ocenia. Hoci ponúka veľa, ľahko sa vojde do vrecka na saku, alebo malej kabelky, čo je pre jednoduché používanie nezanedbateľný atribút.
Nová verzia pera S Pen je citlivejšia a zohľadňuje rôznu intenzitu tlaku. Jednoduchým stlačením tlačidla S Pen môže používateľ pomocou pera okamžite vybrať a upravovať obsah. Výsledkom je väčšia sloboda pri tvorbe, zázname myšlienok a ich presné vyjadrenie.

Za zmienku stoja aj ďalšie vylepšenia vrátane rýchlejšieho prístupu do aplikácie S Note, v ktorej možno vytvárať obsah, citlivo ho upravovať a vďaka platforme All Share a aplikácii S Beam sa významne rozširuje aj možnosť jeho zdieľania.

Rodina GALAXY sa rozrastá o fotoaparát
Samsung spojil najlepšie atribúty mobilných telefónov a neustále zdokonaľovanú technológiu fotoaparátov a predstavuje úplne novú kategóriu mobilných prístrojov, ktoré spĺňajú náročné a stále sa meniace požiadavky a trendy štýlu komunikácie svojich zákazníkov. GALAXY Camera je unikátne zariadenie využívajúce osvedčený systém Android. Ponúka nové možnosti komunikácie a fotografovania, než na aké sú zákazníci zvyknutí pri použití mobilných telefónov s fotoaparátom.

Vybavený super jasným 16-megapixelovým snímačom BSI CMOS a 21-násobným optickým zoomom, umožňuje fotenie, úpravu i následné okamžité zdieľanie perfektných fotografií vysokej kvality s využitím Wi-Fi alebo 3G siete.

Vaše fotografie a videá získajú profesionálnu kvalitu vďaka funkciám ako „Smart Pre modes". S využitím najnovšieho systému Android 4.1 OS (Jelly Bean) si môžete stiahnuť aplikácie na tvorbu a úpravu fotografií s puncom originality.

Všetky funkcie si vychutnáte na HD Super Clear dotykovom displeji s veľkosťou 4,8 palca, môžete fotiť a upravovať snímky priamo vo svojich dlaniach. GALAXY Camera možno ovládať aj pomocou hlasu (Voice Control), a tak pre obstaranie kvalitného snímku stačí povedať napríklad „priblížiť" alebo „fotiť".

Samsung ATIV Smart PC - Ďalší rad inteligentných zariadení
Konvergencia naprieč kategóriami je kľúčovým prvkom pre novú rodinu produktov ATIV. Samsung zdokonalil zariadenia využívajúce systém Windows 8.

Samsung ATIV, nové značenie pre zariadenia využívajúce operačný systém Windows, vzniklo obrátením poradia písmen latinského slova VITA, ktoré znamená „život". Samsung týmto označením oznamuje záväzok, že svojimi produktmi zákazníkom uľahčí život.

Výrazným znakom tejto série je remeselná a dizajnová dokonalosť nielen navonok, ale aj vo vnútri.

Samsung ATIV Smart PC s uhlopriečkou 11,6 palca spája prednosti tabletu a notebooku. Jeho používanie je rovnako pohodlné a mobilné ako pri tablete, a pritom ponúka vysoký výkon, na ktorý sú používatelia zvyknutí pri notebooku - napríklad plnú verziu MS Office a kompatibilitu so systémom Windows 7. Kombinácia odnímateľnej klávesnice, multidotykovej obrazovky a ultra citlivej aplikácie S-Pen (obľúbenej súčasti GALAXY Note) zaručuje ATIV Smart PC dokonale pohodlné ovládanie.

Vytvorte si vlastnú sieť pomocou platformy AllShare
Všetky najnovšie produkty značky Samsung podporujú sieťové prepojenie, ktoré používateľom uľahčia tvorbu a kontrolu obsahu. Dokonalé prepojenie zabezpečuje platforma so súhrnným názvom All Share, ktorá v sebe zahŕňa aplikácie AllShare Play, AllShare Cast a AllShare Control.

AllShare Play: Umožní prístup ku všetkým videám, fotografiám, zložkám, alebo vlastným hudobným skladbám zo všetkých Samsung zariadení vrátane smartfónov, tabletov, PC a televízorov.AllShare Cast: Bezdrôtové zobrazenie obsahu smartfónu alebo tabletu na veľkých plochách - TV obrazovkách alebo počítačových monitoroch.AllShare Control: Pomocou smartfónu môžete ovládať všetky elektronické zariadenia Samsung vo vašej blízkosti.

Domáce spotrebiče, ktoré rozumejú vám i vášmu domovu
Rovnaký trend prepájania a ovládania modernej elektroniky sa objavuje aj v prístupe zákazníkov k využívaniu domácich spotrebičov. Samsung predstavuje revolučný rad chladničiek Space Max a práčok ecobubble, ktoré spĺňajú náročné požiadavky zákazníkov.

V Európe kladú zákazníci veľký dôraz na energeticky úspornú prevádzku vzhľadom k rastúcim cenám energií, hľadajú spotrebič, ktorý svojimi rozmermi presne padne do obmedzeného kuchynského priestoru a podstatný je pre nich tiež jeho vplyv na životné prostredie. S týmto vedomím Samsung vyvinul technológiu „Space Max", ktorá zaisťuje viac priestoru vo vnútri spotrebiča, zatiaľ čo jeho vonkajšie rozmery zostávajú nezmenené. Túto technológiu môžeme nájsť pri vlajkovej lodi Samsungu, Side-by-Side chladnička s objemom 616 litrov, ktorá má hlavný podiel na tom, že v tejto kategórii je Samsung už 6 rokov jednotkou na trhu.

Technológia „Space Max" tiež umožnila zväčšiť vnútorný objem French Door chladničky na 520 litrov, ktorá vďaka svojej hĺbke 60 cm skvele zapadne do malých kuchýň. Rovnaká technológia je využitá aj pri spodnej mrazničke s elegantným dizajnom ponúkajúcim objem 400 litrov.

Okrem chladničiek získali inteligentné funkcie tiež najnovšie práčky Eco Bubble, ktoré prichádzajú s revolučným spôsobom prania a starostlivosti o oblečenie. Práčky vybavené technológiou Eco Bubble™ vyperú vašu bielizeň aj v studenej vode pri zachovaní rovnakého účinku a navyše sú veľmi šetrné ku všetkým textilným materiálom. Táto technológia šetrí energiu i spotrebu vody až o 70 %.

Všetky detaily, videá a produktové fotografie sú k dispozícii na http://samsungifa2012.com alebo http://m.samsungifa.com.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 4

Vybudovanie Národného systému dopravných informácií stálo 14,2 milióna eur, jeho prevádzka vyjde ročne na 1,5 milióna eur

11.01.2017 00:05

Nový web z dielne ministerstva dopravy informuje o dopravných nehodách, aktuálnych zdržaniach na cestách či meškaniach vlakov, ale aj o počasí a údržbe na dopravných komunikáciách. Národný systém dopr ...

Biznis

Gartner: Trh PC, tabletov a mobilných telefónov do roku 2018 neporastie

09.01.2017 00:15

Celosvetové kombinované dodávky PC, tabletov, ultraprenosných notebookov a mobilných telefónov podľa analytikov spoločnosti Gartner v tomto roku neporastú. Ich celkový objem tak dosiahne v roku 2017 2 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá