Image
5.10.2012 0 Comments

IETF štartuje práce na ďalšej generácii protokolu HTTP

http.JPG Ďalšia generácia základného webového protokolu HTTP má lepšie zodpovedať súčasnej povahe World Wide Webu.

„Je to oficiálne. Začíname pracovať na protokole HTTP 2.0," napísal na Twitteri Mark Nottingham, šéf pracovnej skupiny pre HTTP, ktorá je súčasťou organizácie IETF (Internet Engineering Task Force).

Základom aktualizovaného protokolu má byť štandard SPDY, ktorý vytvorili vývojári Googlu s cieľom urýchliť prístup k webovému obsahu.

HTTP 2.0 má byť odpoveďou na meniaci sa prístup používateľov k používaniu internetu. Zatiaľ čo prvú generáciu webov tvorili veľmi jednoduché a relatívne malé statické dokumenty, dnešný web sa používa ako platforma na prístup k náročným aplikáciám a multimediálnemu obsahu.

Protokol zníži latenciu a zefektívni proces prenosu obsahu zo serverov do internetových prehliadačov a ďalších klientskych aplikácií, ktoré ho budú využívať. Samozrejmá je jeho spätná kompatibilita s HTTP 1.1, rovnako aj možnosť jeho budúceho rozšírenia. HTTP 2.0 sa bude aj naďalej primárne spoliehať na protokol TCP (Transmission Control Protocol), ale IETF nevylučuje ani to, že by mohlo dôjsť k nahradeniu ďalších prenosových mechanizmov.

Návrh nového webového štandardu by mal byť predložený do roku 2014. Rovnaká pracovná skupina bude zároveň pokračovať v zlepšovaní štandardu HTTP 1.1. Podľa odhadov je totiž v súčasnosti pomocou tohto protokolu zverejnených asi 8,45 mld. webových stránok.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 9

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá