Image
5.10.2012 0 Comments

IETF štartuje práce na ďalšej generácii protokolu HTTP

http.JPG Ďalšia generácia základného webového protokolu HTTP má lepšie zodpovedať súčasnej povahe World Wide Webu.

„Je to oficiálne. Začíname pracovať na protokole HTTP 2.0," napísal na Twitteri Mark Nottingham, šéf pracovnej skupiny pre HTTP, ktorá je súčasťou organizácie IETF (Internet Engineering Task Force).

Základom aktualizovaného protokolu má byť štandard SPDY, ktorý vytvorili vývojári Googlu s cieľom urýchliť prístup k webovému obsahu.

HTTP 2.0 má byť odpoveďou na meniaci sa prístup používateľov k používaniu internetu. Zatiaľ čo prvú generáciu webov tvorili veľmi jednoduché a relatívne malé statické dokumenty, dnešný web sa používa ako platforma na prístup k náročným aplikáciám a multimediálnemu obsahu.

Protokol zníži latenciu a zefektívni proces prenosu obsahu zo serverov do internetových prehliadačov a ďalších klientskych aplikácií, ktoré ho budú využívať. Samozrejmá je jeho spätná kompatibilita s HTTP 1.1, rovnako aj možnosť jeho budúceho rozšírenia. HTTP 2.0 sa bude aj naďalej primárne spoliehať na protokol TCP (Transmission Control Protocol), ale IETF nevylučuje ani to, že by mohlo dôjsť k nahradeniu ďalších prenosových mechanizmov.

Návrh nového webového štandardu by mal byť predložený do roku 2014. Rovnaká pracovná skupina bude zároveň pokračovať v zlepšovaní štandardu HTTP 1.1. Podľa odhadov je totiž v súčasnosti pomocou tohto protokolu zverejnených asi 8,45 mld. webových stránok.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá