Image
5.10.2012 0 Comments

IETF štartuje práce na ďalšej generácii protokolu HTTP

http.JPG Ďalšia generácia základného webového protokolu HTTP má lepšie zodpovedať súčasnej povahe World Wide Webu.

„Je to oficiálne. Začíname pracovať na protokole HTTP 2.0," napísal na Twitteri Mark Nottingham, šéf pracovnej skupiny pre HTTP, ktorá je súčasťou organizácie IETF (Internet Engineering Task Force).

Základom aktualizovaného protokolu má byť štandard SPDY, ktorý vytvorili vývojári Googlu s cieľom urýchliť prístup k webovému obsahu.

HTTP 2.0 má byť odpoveďou na meniaci sa prístup používateľov k používaniu internetu. Zatiaľ čo prvú generáciu webov tvorili veľmi jednoduché a relatívne malé statické dokumenty, dnešný web sa používa ako platforma na prístup k náročným aplikáciám a multimediálnemu obsahu.

Protokol zníži latenciu a zefektívni proces prenosu obsahu zo serverov do internetových prehliadačov a ďalších klientskych aplikácií, ktoré ho budú využívať. Samozrejmá je jeho spätná kompatibilita s HTTP 1.1, rovnako aj možnosť jeho budúceho rozšírenia. HTTP 2.0 sa bude aj naďalej primárne spoliehať na protokol TCP (Transmission Control Protocol), ale IETF nevylučuje ani to, že by mohlo dôjsť k nahradeniu ďalších prenosových mechanizmov.

Návrh nového webového štandardu by mal byť predložený do roku 2014. Rovnaká pracovná skupina bude zároveň pokračovať v zlepšovaní štandardu HTTP 1.1. Podľa odhadov je totiž v súčasnosti pomocou tohto protokolu zverejnených asi 8,45 mld. webových stránok.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá