Image
19.8.2016 0 Comments

IDF 2016: 2 veci, ktoré musíte vedieť

Od virtuálnej reality a umelej inteligencie až k 5G a ešte ďalej – tohto týždňové Intel Developer Forum predstavilo technologické inovácie s možnosťou premeny každodenného života tak, ako nikdy predtým. Vidíme obrovské príležitosti pre vývojárov a zaujímavé úrovne spolupráce v rôznych odvetviach.

Umelá inteligencia je v kurze: Jednoznačne sa nachádzame vo veku dát. Do roku 2020 bude na zemi pripojených 50 miliárd zariadení a strojov, ktoré budú generovať obrovské množstvo dát. Napríklad, pripojené autá budú generovať denne 4 terabyte dát a pripojená fabrika môže vyprodukovať viac ako 1 petabyte dát denne. Pre  porovnanie, MP3 prehrávač s kapacitou jeden petabyte hudby môže prehrávať pesničky neustále počas 2 000 rokov.

5G bude základ: Tri faktory ktoré budú charakterizovať evolúciu technológie, ktorá bude potrebná pre smart a pripojený svet.

1. Computing bude všade a vo všetkom. Viac ako 50 miliárd vecí a zariadení bude mať viac ako 200 miliárd pripojených senzorov – všetky budú generovať veľké množstvo dát.

2. Výpočtový výkon, analytika a možnosti úložísk budú vedieť premeniť dáta do zmysluplných štruktúr, ktoré napomôžu rýchlejším a informovanejším rozhodnutiam. Napríklad, rádovo len v milisekundách bude trvať komunikácia medzi dvomi autami, ktorá zabráni nehode.

3. Všadeprítomná konektivita medzi zariadeniami komunikujúcimi cez internet a cloud je tretím faktorom budúcich technológií. Intel položil základy pre chytrý a pripojený svet vďaka 5G technológiám. 5G je ďalšou generáciou bezdrôtovej siete, ktorá rozvinie potenciál pre miliardy zariadení a umožnia neuveriteľné zážitky.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá