Image
19.8.2016 0 Comments

IDF 2016: 2 veci, ktoré musíte vedieť

Od virtuálnej reality a umelej inteligencie až k 5G a ešte ďalej – tohto týždňové Intel Developer Forum predstavilo technologické inovácie s možnosťou premeny každodenného života tak, ako nikdy predtým. Vidíme obrovské príležitosti pre vývojárov a zaujímavé úrovne spolupráce v rôznych odvetviach.

Umelá inteligencia je v kurze: Jednoznačne sa nachádzame vo veku dát. Do roku 2020 bude na zemi pripojených 50 miliárd zariadení a strojov, ktoré budú generovať obrovské množstvo dát. Napríklad, pripojené autá budú generovať denne 4 terabyte dát a pripojená fabrika môže vyprodukovať viac ako 1 petabyte dát denne. Pre  porovnanie, MP3 prehrávač s kapacitou jeden petabyte hudby môže prehrávať pesničky neustále počas 2 000 rokov.

5G bude základ: Tri faktory ktoré budú charakterizovať evolúciu technológie, ktorá bude potrebná pre smart a pripojený svet.

1. Computing bude všade a vo všetkom. Viac ako 50 miliárd vecí a zariadení bude mať viac ako 200 miliárd pripojených senzorov – všetky budú generovať veľké množstvo dát.

2. Výpočtový výkon, analytika a možnosti úložísk budú vedieť premeniť dáta do zmysluplných štruktúr, ktoré napomôžu rýchlejším a informovanejším rozhodnutiam. Napríklad, rádovo len v milisekundách bude trvať komunikácia medzi dvomi autami, ktorá zabráni nehode.

3. Všadeprítomná konektivita medzi zariadeniami komunikujúcimi cez internet a cloud je tretím faktorom budúcich technológií. Intel položil základy pre chytrý a pripojený svet vďaka 5G technológiám. 5G je ďalšou generáciou bezdrôtovej siete, ktorá rozvinie potenciál pre miliardy zariadení a umožnia neuveriteľné zážitky.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá