Image
19.8.2016 0 Comments

IDF 2016: 2 veci, ktoré musíte vedieť

Od virtuálnej reality a umelej inteligencie až k 5G a ešte ďalej – tohto týždňové Intel Developer Forum predstavilo technologické inovácie s možnosťou premeny každodenného života tak, ako nikdy predtým. Vidíme obrovské príležitosti pre vývojárov a zaujímavé úrovne spolupráce v rôznych odvetviach.

Umelá inteligencia je v kurze: Jednoznačne sa nachádzame vo veku dát. Do roku 2020 bude na zemi pripojených 50 miliárd zariadení a strojov, ktoré budú generovať obrovské množstvo dát. Napríklad, pripojené autá budú generovať denne 4 terabyte dát a pripojená fabrika môže vyprodukovať viac ako 1 petabyte dát denne. Pre  porovnanie, MP3 prehrávač s kapacitou jeden petabyte hudby môže prehrávať pesničky neustále počas 2 000 rokov.

5G bude základ: Tri faktory ktoré budú charakterizovať evolúciu technológie, ktorá bude potrebná pre smart a pripojený svet.

1. Computing bude všade a vo všetkom. Viac ako 50 miliárd vecí a zariadení bude mať viac ako 200 miliárd pripojených senzorov – všetky budú generovať veľké množstvo dát.

2. Výpočtový výkon, analytika a možnosti úložísk budú vedieť premeniť dáta do zmysluplných štruktúr, ktoré napomôžu rýchlejším a informovanejším rozhodnutiam. Napríklad, rádovo len v milisekundách bude trvať komunikácia medzi dvomi autami, ktorá zabráni nehode.

3. Všadeprítomná konektivita medzi zariadeniami komunikujúcimi cez internet a cloud je tretím faktorom budúcich technológií. Intel položil základy pre chytrý a pripojený svet vďaka 5G technológiám. 5G je ďalšou generáciou bezdrôtovej siete, ktorá rozvinie potenciál pre miliardy zariadení a umožnia neuveriteľné zážitky.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá