26.8.2015 0 Comments

IDF 2015 Mega Session 5G: Inovácie od klienta až po cloud

Intel počas konferencie IDF 2015 predsedal panelovej diskusii, v ktorej riešili otázky budúcej generácie mobilného networkingu a ako bude spolupracovať s novou kategóriou aplikácií a zážitkov vďaka integrácii inovatívnych bezdrôtových techník s inteligentnými a vysoko výkonnými sieťovými technológiami.

Intel spolupracuje s výrobcami zariadení, sieťovými operátormi, poskytovateľmi služieb, akademickými inštitúciami a ďalšími entitami pre zavedenie 5G štandardu a vyriešenie kľúčových problémov. Vďaka týmto spoluprácam, Intel aplikuje unikátnu kombináciu komputingu, networkingu and bezdrôtovej komunikácie pre rozvoj 5G riešení, ktoré integruje v celej sieti, end-to-end, od dátových centier k zariadeniam a medzi jednotlivými systémami. Tento systémový prístup umožní zariadenia s novou funkcionalitou, nákladovo efektívne siete a užívateľské zážitky, ktoré budú viac intuitívne, obohacujúce a bezprostrednejšie ako kedykoľvek predtým.

5G and siete budúcnosti: Použitím rýchleho bezdrôtového pripojenia ku cloud komputingu a dátovým službám, a k ďalším pripojeným zariadeniam, 5G umožní množstvo nových schopností ako napríklad samo-šoferujúce automobily, inteligentné plánovanie dopravy, smart-mestá, zdravotnícke inovácie a ďalšie. Riešenie týchto výziev, kapacitných a efektívnych požiadaviek 5G siete si vyžaduje nový prístup k dizajnu siete a zariadení.

Komputing a komunikácia budú konvergovať: 5G nebude len o jednoduchom náraste rýchlosti a kapacity, ale aj o inteligencii v celej sieti, ktorá umožní zariadeniam a sieťam komunikovať efektívnejšie, preniesť dáta a obsah rýchlejšie a zdieľať zdroje. Zariadenia a sieť budú musieť spolupracovať na vytvorení inteligentných služieb. Bude nutné určiť priority akcií založených na úrovni dôležitosti a dosiahnuť flexibilitu pre obhospodárenie viacerých zariadení, ktoré majú rôznu konektivitu, výkon a latenciu požiadaviek.

Zariadenia a senzory budú menšie a viac smart: Zariadenia sa budú vyvíjať vo veľkosti, forme, funkciách a možnostiach komputingu smerom ku 5G sieťam. Siete a zariadenia budú musieť inteligentne manažovať pripojenia ako sa bude užívateľ hýbať medzi jednotlivým pokrytím ako aj potlačenie rušenia zo susedných sieti. Budú taktiež hrať dôležitú úlohu pri zdieľaní kontextuálnych informácií, vytváraní príležitostí pre rozvoj nových druhov videí, browsovania, hrania a interaktívnych cloud aplikácií.

Budovanie siete budúcnosti: Sieť bude musieť byť navrhnutá flexibilne, efektívne a škálovateľne pre obhospodárenie rastúceho počtu a druhov zariadení pre Internet of Things, vrátane wearables a náročných služieb ako napríklad virtuálna realita. Toto si bude vyžadovať nové bezdrôtové spektrum a vyššiu efektivitu siete.

5G sa stane realitou: Intel rozvíja bezdrôtový rádiový prístup a zariadenia s technológiami pre PC, smartfóny, tablety, nositeľné technológie (tzv.wearables) a ďalšie budúce pripojené zariadenia a senzory. Súčasťou tejto snahy je ponuka otvorenej hlavnej platformy pre sieťových operátorov a investície spoločnosti Intel do premeny siete v štyroch hlavných oblastiach vrátane moderných open source štandardov a štandardov, ktoré umožnia otvorený sieťový ekosystém na architektúre Intel a urýchlenie skúšok a rozvoja. Pre urýchlenie budúceho rozmachu Intel pracuje na viacerých iniciatívach a konceptoch s lídrami v odvetviach s cieľom tvorby budúcich služieb pre siete a zariadenia.

Intel taktiež oznámil Intel® Network Builders Accelerator ako ďalší krok spolupráce so sieťovým odvetvím pre urýchlenie inovácií v ekosystéme vďaka kombinácii rozvojových aktivít a investícii spoločnosti Intel Capital do strategických spoločností, ktoré sú súčasťou programu Intel® Network Builders. Tento program je navrhnutý pre rozvoj integrácie riešení, interoperability medzi jednotlivými vrstvami a sieťami a urýchlenie adaptácii štandardizovaných technológií, ktoré využívajú Intel architektúru v spolupráci s hlavnými poskytovateľmi služieb.

Spolupráca so spoločnosťou Intel:

Nokia* - Nokia a Intel spolupracujú pri definovaní 5G systémových špecifikácií, softvérových požiadaviek, implementácii a testovaní celého konceptu. Súčasťou tejto snahy bude Nokia AirFrame Data Center Solution používať vysoko výkonné procesory Intel ako základ pre flexibilnejšiu cloud architektúru pre 5G sieť. Ako nadstavbu na súčasné spolupráce na bezdrôtových technológiách, obidve spoločnosti vyvinuli pracovný rámec pre interoperabilné rozhranie navrhnuté pre demonštráciu 5G výkonu, ktorá je zacielená pre mobilné širokopásmové použitie.

NTT DOCOMO* - Intel spolupracuje s NTT DOCOMO pre uvedenie experimentálnych prípadov 5G chipsetu. Obidve spoločnosti budú spolupracovať na 5G konceptoch rozhrania, dizajne, laboratóriách a prvých ostrých pokusoch.

SK Telecom (Južná Kórea) - SK Telecom oznámil spoluprácu s Intelom na rozvoji a verifikácii 5G technológií. Spolu postavia modem, ktorý bude podporovať 5G, existujúce LTE a 3G siete, ktorý zároveň zaistí bezproblémovú spoluprácu medzi viacerými RATs (Radio Access Technology). Obidve spoločnosti budú pokračovať vo vývoji Anchor-Booster Cell, ktorý je jedným zo základov 5G technológií a ktorý umožní bezproblémový prenos obrovského množstva dát cez kombináciu LTE siete a WiGig, ďalšej generácie bezdrôtového LAN.

Odvetvové konzorcium:

Intel je členom siedmich výskumných projektov pre 5G Public Private Partnership (5G-PPP)*, ktoré sú súčasťou Horizon2020* Program. Intel je projektový koordinátor projektu Flex5GWare*, vrátane projektu Horizon2020, ktorý zahŕňa 17 odvetvových a akademických partnerov pre výskum kľúčových 5G komponentov, ktoré zaručia flexibilnú a rekonfigurovateľnú komunikačnú platformu pre 5G mobilné služby a aplikácie.

Linky: 5G Mega Session Replay and IDF News Room: www.intel.com/newsroom/idf


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá