Image
7.4.2015 0 Comments

IDC: O smart watch bude tento rok veľký záujem

smartwatch.jpg Počet predaných kusov inteligentných hodiniek v tomto roku podľa analytickej spoločnosti IDC vďaka veľkému záujmu o Apple Watch vzrastie v porovnaní s predchádzajúcim rokom viac ako päťkrát.

Vyplýva to z novej štúdie IDC, v ktorej americká spoločnosť navyše takmer o tretinu znížila svoj odhad počtu predaných kusov hodiniek Apple Watch na tento rok z 22 miliónov na 15,9 milióna kusov.

K zníženiu odhadov došlo preto, že Apple o svojich smart hodinkách tento mesiac zverejnil informácie, ktoré doteraz chýbali, a hodinky sa začnú predávať až 24. apríla, čo je neskôr, než IDC pôvodne očakávalo (skoršia analýza IDC týkajúca sa smart watch bola vydaná v auguste minulého roka).

Aj tak však Apple Watch podľa IDC bude tvoriť 62 % z celkového počtu smart hodiniek, ktoré sa v tomto roku predajú. Podľa odhadu analytickej spoločnosti CCS Insight, ktorý bol zverejnený vo februári, sa v roku 2015 predá 20 miliónov kusov Apple Watch.

Najlacnejšia verzia Apple Watch sa bude začínať na 349 dolároch (asi 326 eur), zatiaľ čo cena najdrahšej zlatej verzie sa môže vyšplhať až na 17 000 dolárov (asi 15 596 eur). IDC Apple Watch zaradilo spolu s hodinkami Moto 360 od firmy Motorola, Samsung Gear a niekoľkými ďalšími smart watch do kategórie s názvom „inteligentná nositeľná elektronika".

IDC predpovedá, že dovedna sa v roku 2015 predá 25,7 milióna kusov smart watch, čo by bolo o 511 percentuálnych bodov viac než v roku 2014, keď sa predalo len 4,2 milióna kusov. Na porovnanie, konkurenčná analytická firma Gartner vo svojej nedávnej štúdii predpovedá, že sa v roku 2015 predá 40 miliónov kusov inteligentných hodiniek.

Podľa analytičky Gartneru Angely McIntyrovej si Apple Watch kúpi značné percento vlastníkov iPhonov. Ako uviedla McIntyrová, keby si Apple Watch kúpilo len 5 % ľudí z 300 miliónov ľudí, ktorí si v uplynulých dvoch rokoch zaobstarali iPhone, znamenalo by to 15 miliónov predaných hodiniek.

Podľa Ryana Reitha z IDC sa „Apple Watch bude predávať dobre, ale problémom bude cena, ako aj fakt, že pôjde o zariadenie prvej generácie a veľa ľudí čaká na to, ako sa prvej generácii bude dariť na trhu. Aj keď vstup Applu na trh niečo znamená, kľúčom k úspechu smart watch bude predať ich priemernému spotrebiteľovi," dodal Reith. „A mnoho používateľov bude potrebovať dobrý dôvod na to, aby nahradili svoje tradičné hodinky za digitálne zariadenie, ktoré budú musieť každý deň dobíjať a občas v ňom aktualizovať firmvér."

Podľa IDC porastie v tomto roku aj celý trh s nositeľnou elektronikou, do ktorého spadajú okrem inteligentných hodiniek aj ďalšie zariadenia, a to o 133 percentuálnych bodov na 45,7 milióna predaných kusov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

V roku 2020 pretečie cloudom 14,1 zettabajtu. Je na takúto premávku Slovensko pripravené?

08.12.2016 00:14

Podľa záverov novej štúdie Cisco Global Cloud Index  dosiahne do roku 2020 ročný objem cloudovej dátovej premávky až 14,1 zettabajtov (ZB). To znamená, že v porovnaní s rokom 2015, keď celková premávk ...

Prieskumy trhu

Slovenskí žiaci zaostávajú v matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti

07.12.2016 00:07

Slovensko v porovnaní s priemerom krajín OECD zaostáva vo všetkých troch oblastiach – matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti. Výsledky slovenských 15-ročných žiakov sú podľa medzináro ...

Prieskumy trhu 1

Analytici zverejnili hlavné predpovede o digitálnej budúcnosti

07.12.2016 00:13

Hlavné predpovede na rok 2017 a nasledujúce roky vychádzajú z troch hlavných vplyvov postupujúcej digitálnej inovácie: skúseností a zapojenia používateľov (zákazníkov), inovácie v oblasti biznisu a se ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá