Image
7.4.2015 0 Comments

IDC: O smart watch bude tento rok veľký záujem

smartwatch.jpg Počet predaných kusov inteligentných hodiniek v tomto roku podľa analytickej spoločnosti IDC vďaka veľkému záujmu o Apple Watch vzrastie v porovnaní s predchádzajúcim rokom viac ako päťkrát.

Vyplýva to z novej štúdie IDC, v ktorej americká spoločnosť navyše takmer o tretinu znížila svoj odhad počtu predaných kusov hodiniek Apple Watch na tento rok z 22 miliónov na 15,9 milióna kusov.

K zníženiu odhadov došlo preto, že Apple o svojich smart hodinkách tento mesiac zverejnil informácie, ktoré doteraz chýbali, a hodinky sa začnú predávať až 24. apríla, čo je neskôr, než IDC pôvodne očakávalo (skoršia analýza IDC týkajúca sa smart watch bola vydaná v auguste minulého roka).

Aj tak však Apple Watch podľa IDC bude tvoriť 62 % z celkového počtu smart hodiniek, ktoré sa v tomto roku predajú. Podľa odhadu analytickej spoločnosti CCS Insight, ktorý bol zverejnený vo februári, sa v roku 2015 predá 20 miliónov kusov Apple Watch.

Najlacnejšia verzia Apple Watch sa bude začínať na 349 dolároch (asi 326 eur), zatiaľ čo cena najdrahšej zlatej verzie sa môže vyšplhať až na 17 000 dolárov (asi 15 596 eur). IDC Apple Watch zaradilo spolu s hodinkami Moto 360 od firmy Motorola, Samsung Gear a niekoľkými ďalšími smart watch do kategórie s názvom „inteligentná nositeľná elektronika".

IDC predpovedá, že dovedna sa v roku 2015 predá 25,7 milióna kusov smart watch, čo by bolo o 511 percentuálnych bodov viac než v roku 2014, keď sa predalo len 4,2 milióna kusov. Na porovnanie, konkurenčná analytická firma Gartner vo svojej nedávnej štúdii predpovedá, že sa v roku 2015 predá 40 miliónov kusov inteligentných hodiniek.

Podľa analytičky Gartneru Angely McIntyrovej si Apple Watch kúpi značné percento vlastníkov iPhonov. Ako uviedla McIntyrová, keby si Apple Watch kúpilo len 5 % ľudí z 300 miliónov ľudí, ktorí si v uplynulých dvoch rokoch zaobstarali iPhone, znamenalo by to 15 miliónov predaných hodiniek.

Podľa Ryana Reitha z IDC sa „Apple Watch bude predávať dobre, ale problémom bude cena, ako aj fakt, že pôjde o zariadenie prvej generácie a veľa ľudí čaká na to, ako sa prvej generácii bude dariť na trhu. Aj keď vstup Applu na trh niečo znamená, kľúčom k úspechu smart watch bude predať ich priemernému spotrebiteľovi," dodal Reith. „A mnoho používateľov bude potrebovať dobrý dôvod na to, aby nahradili svoje tradičné hodinky za digitálne zariadenie, ktoré budú musieť každý deň dobíjať a občas v ňom aktualizovať firmvér."

Podľa IDC porastie v tomto roku aj celý trh s nositeľnou elektronikou, do ktorého spadajú okrem inteligentných hodiniek aj ďalšie zariadenia, a to o 133 percentuálnych bodov na 45,7 milióna predaných kusov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

CES 2017: BMW i Inside Future a BMW HoloActive Touch – toto je budúcnosť automobilizmu

05.01.2017 09:42

BMW predstavilo nové koncepty a technológie pre autonómne riadené vozidlá. Na tlačovej konferencii bola predstavená štúdia elektromobilu BMW i Inside Future ktorá má za úlohu návštevníkom ukázať ako b ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Výdavky na digitálne iniciatívy narastú v priebehu dvoch rokov o 50 %

27.12.2016 00:08

Že sa CIO v Európe, ale aj na strednom východe a v Afrike (región EMEA), zapájajú do digitálneho biznisu, dokazujú výsledky prieskumu Gartner 2017 CIO Agenda. Organizácia plnej polovice z nich sú aktí ...

Prieskumy trhu

Prieskum: Stredoeurópania sa prihlasujú na Facebook sedemkrát denne

23.12.2016 00:05

Spoločnosť Ericsson vo svojom najnovšom vydaní štúdie konštatuje, že telekomunikačný trh v strednej a východnej Európy (CEE) má rastúci trend, najmä vďaka stúpajúcemu používaniu smartfónov a aplikácií ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá