2.2.2015 0 Comments

IBM uvedie cloudovú technológiu na ochranu osobných údajov

Vedci zo spoločnosti IBM oznámili, že plánujú uviesť na trh cloudovú technológiu, ktorá pomôže spotrebiteľom lepšie chrániť ich osobné údaje v online prostredí. Nová technológia zabráni zdieľaniu osobných údajov, ako sú napríklad datum narodenia, adresa bydliska, či číslo kreditnej karty.

Technológia nazvaná Identity Mixer používa šifrovací algoritmus, pre šifrovanie identity užívateľa a ďalších certifikovaných atribútov, ako sú vek, národnosť, trvalé bydlisko, či číslo kreditnej karty takým spôsobom, aby mohol užívateľ prezradiť vybraným tretím stranám len časť z týchto údajov. Identity Mixer možno využívať ako súčasť digitálnej peňaženky, ktorou môže byť napríklad elektronický občiansky preukaz vydaný štátom.

"Identity Mixer umožní užívateľom presne si zvoliť, ktoré dáta budú zdieľať a s kým," hovorí Christina Peter, IBM Chieb Privacy Officer. Poskytovatelia online služieb môžu vďaka využívaniu cloudovej technológie Identity Mixer, znížiť mieru rizika užívateľov v online prostredí.

Podľa údajov prieskumnej spoločnosti com Score, priemerný užívateľ strávi na internete okolo 25 hodín mesačne. Pomocou internetu využíva desiatky rôznych služieb, vrátane internet bankingu, online nakupovania, či rôznych sociálnych sietí. Pri využívaní takmer každej online služby sa musí najskôr zaregistrovať a vytvoriť svoj osobný profil s menom, a heslom. A hoci môžu tieto služby poskytovať v mnohých prípadoch dostatočné zabezpečenie, neriešia zvyčajne ochranu súkromia užívateľov, a vyžadujú od nich viac osobných údajov, ako je nevyhnutne potrebné.

IBM Research Announces Breakthrough in Protecting Personal Data using the Cloud 


Ako príklad uveďme online videopožičovňu, ktorá ponúka filmy s vekovým obmedzením. Alica, ktorá si chce pozrieť film určený osobám starším ako 12 rokov, musí najskôr preukázať, že už dovŕšila daný vek, a musí vyplniť údaje o svojom trvalom bydlisku. Musí teda zadať zvyčajne presný dátum svojho narodenia a vyplniť presnú adresu svojho trvalého bydliska. S pomocou technológie Identity Mixer zostanú Alicine osobné údaje v bezpečí, keďže online videopožičovni iba potvrdí, že už dovŕšila požadovaný vek a potvrdí, že žije v regióne, pre ktorý platia autorské práva na vysielanie daného filmu.

Identity Mixer je v súčasnosti prístupný pre vývojárov v podobe cloudovej platformy ako služba (PaaS) v rámci produktu IBM Bluemix.

Viac informácií o technológii Identity Mixer nájdete na:
http://www.zurich.ibm.com/idemix

Video s predstavením technológie Identity Mixer si môžete pozrieť na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/youtu.be/gKK1PxGu6Fo


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá