2.2.2015 0 Comments

IBM uvedie cloudovú technológiu na ochranu osobných údajov

Vedci zo spoločnosti IBM oznámili, že plánujú uviesť na trh cloudovú technológiu, ktorá pomôže spotrebiteľom lepšie chrániť ich osobné údaje v online prostredí. Nová technológia zabráni zdieľaniu osobných údajov, ako sú napríklad datum narodenia, adresa bydliska, či číslo kreditnej karty.

Technológia nazvaná Identity Mixer používa šifrovací algoritmus, pre šifrovanie identity užívateľa a ďalších certifikovaných atribútov, ako sú vek, národnosť, trvalé bydlisko, či číslo kreditnej karty takým spôsobom, aby mohol užívateľ prezradiť vybraným tretím stranám len časť z týchto údajov. Identity Mixer možno využívať ako súčasť digitálnej peňaženky, ktorou môže byť napríklad elektronický občiansky preukaz vydaný štátom.

"Identity Mixer umožní užívateľom presne si zvoliť, ktoré dáta budú zdieľať a s kým," hovorí Christina Peter, IBM Chieb Privacy Officer. Poskytovatelia online služieb môžu vďaka využívaniu cloudovej technológie Identity Mixer, znížiť mieru rizika užívateľov v online prostredí.

Podľa údajov prieskumnej spoločnosti com Score, priemerný užívateľ strávi na internete okolo 25 hodín mesačne. Pomocou internetu využíva desiatky rôznych služieb, vrátane internet bankingu, online nakupovania, či rôznych sociálnych sietí. Pri využívaní takmer každej online služby sa musí najskôr zaregistrovať a vytvoriť svoj osobný profil s menom, a heslom. A hoci môžu tieto služby poskytovať v mnohých prípadoch dostatočné zabezpečenie, neriešia zvyčajne ochranu súkromia užívateľov, a vyžadujú od nich viac osobných údajov, ako je nevyhnutne potrebné.

IBM Research Announces Breakthrough in Protecting Personal Data using the Cloud 


Ako príklad uveďme online videopožičovňu, ktorá ponúka filmy s vekovým obmedzením. Alica, ktorá si chce pozrieť film určený osobám starším ako 12 rokov, musí najskôr preukázať, že už dovŕšila daný vek, a musí vyplniť údaje o svojom trvalom bydlisku. Musí teda zadať zvyčajne presný dátum svojho narodenia a vyplniť presnú adresu svojho trvalého bydliska. S pomocou technológie Identity Mixer zostanú Alicine osobné údaje v bezpečí, keďže online videopožičovni iba potvrdí, že už dovŕšila požadovaný vek a potvrdí, že žije v regióne, pre ktorý platia autorské práva na vysielanie daného filmu.

Identity Mixer je v súčasnosti prístupný pre vývojárov v podobe cloudovej platformy ako služba (PaaS) v rámci produktu IBM Bluemix.

Viac informácií o technológii Identity Mixer nájdete na:
http://www.zurich.ibm.com/idemix

Video s predstavením technológie Identity Mixer si môžete pozrieť na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/youtu.be/gKK1PxGu6Fo


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá